Skocz do zawartości

Telefon za 700-800zł, max 1000.


Recommended Posts

Witajcie,

szukam telefonu - tak jak w temacie, chciałabym przeznaczyć na niego koło 700-800zł, jeśli naprawdę byłoby to warte to mogę spróbować wygospodarować do 1000zł...

Zależy mi przede wszystkim na sprawnym działaniu, żeby przy przełączaniu między aplikacjami nie zamykały się (mam w tej chwili Huawei P Smart 2019; często potrzebuję przełączać się między aplikacjami, a po powrocie do wcześniejszej okazuje się, że uruchamia się ona od nowa... :/ ).

Z gier za bardzo nie korzystam, a jeśli już to raczej z mało wymagających, muzyki też za wiele nie słucham...

Fajnie gdyby robił w miarę przyzwoite zdjęcia.

 

Mam też możliwość wziąć Galaxy A23 5G (z innego źródła, tutaj cena nie jest istotna) - ale za wiele o nim nie mogę w internecie znaleźć... znalazłam informacje, że coś z tym modelem może być nie tak, ale nie do końca wiadomo co... a z drugiej strony też trochę pozytywnych opinii... Wiec nie wiem co o tym myśleć... Choć ten telefon byłby w miarę wygodną opcją - pytanie tylko czy warto?

 

A tak z mojego przeglądania - wpadł mi w oko (ze względu na duży RAM i niską jak na taki RAM cenę) Moto G23. Czy to byłoby dobre rozwiązanie? A może jeszcze coś innego byście mogli polecić?

Link to post
Share on other sites

Miałem 2x styczność z Motorolami. Na początku było fajnie, płynnie i szybko. Działanie systemu stawało się coraz wolniejsze. Przywrócenie fabrycznych pomagało, do czasu ponownego "zamulenia" telefonu. Nie chodzi tu o instalowanie pierdyliarda gierek. 

 

W tym zakresie cenowym dostaniesz rozsądnego Samsunga lub teoretycznie wypasionego "chińczyka". 

Ja szukałbym czegoś co daje długie wsparcie dla Androida. Samsung daje "średnio-dystansowe" wsparcie, ale zapewniają łatki bezpieczeństwa. 

 

Do tysiaka możesz brać np. Samsunga M33 (aparat ok, bateria bardzo pojemna, ale telefon duży <- co kto lubi)

  • Wyświetlacz Full HD+ o przekątnej 6,6 cala
  • Częstotliwość odświeżania 120 Hz
  • Ośmiordzeniowy procesor 5nm Octa-core i 6GB pamięci RAM
  • Bateria 5000mAh i superszybkie ładowanie 25 W
  • Poczwórny aparat 50MP
  • Dolby Atmos
  • Skaner odcisku palca wbudowany w przełącznik zasilania
  • Kontrola dźwięku z trybem mikrofonu
  • Gniazdo jack 3,5 mm
  • Game Booster

 

Musisz dokupić ładowarkę 25W jeśli nie masz (oryginalna Samsunga coś koło 80-100 zł)

 

Zdjęcia:

 

20220401_223439-scaled.jpg?ssl=1&quality

Galaxy-M33-5G-Sample-8-scaled.jpg

Galaxy-M33-5G-Sample-10-scaled.jpg

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2022/04/Galaxy-M33-camera-pic-10.jpg

Galaxy-M33-camera-pic-2.jpg (1920×1440) (sammobile.com)

Galaxy-M33-camera-pic-3.jpg (1920×1440) (sammobile.com)

Galaxy-M33-camera-pic-4.jpg (1920×1440) (sammobile.com)

 

Na dzień dzisiejszy nie brałbym niczego poniżej 6GB RAMu i bez 5G.

 

Oczywiście masz jeszcze do wyboru paletę egzotyków typu "siajomi" "hiułałej" i takie tam klony pod różnymi nazwami.

Są jeszcze OnePlus, POCO i OPPO (niektórzy polecają).

 

 

 

Edytowane przez manfi
Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

Dawno tu nie zaglądałam, bo nikt nie odpisywał, a tu akurat dziś weszłam i trafiłam na odpowiedź :D

Po dłuższych rozważaniach raczej cenowo bym szła w okolice 1000, bo mam wrażenie, że w tym niższym przedziale ciężko coś znaleźć (tzn można, ale online, a jednak sprzęt taki jak telefon wolę kupić stacjonarnie, w sprawdzonym sklepie.... żeby potem nie przejechać się na jakichś problemach z gwarancją...). Może nawet w ostateczności do 1200... ale wolałabym w okolicach 1000 zostać.

O tym Samsungu myślałam, ale słyszałam sporo głosów przeciwko Samsungowi - zarówno w sklepach (przeszłam się po kilku z prośbą o radę :) ), jak i w internecie - że sens mają tylko droższe Samsungi, że te tańsze są kiepskie... że ten procesor Exynos jest typowo Samsungowy i też nienajlepszy... A równocześnie akurat o tym M33 nie za wiele w internecie można znaleźć... Poza tym ładowarki nie mam do niego, więc to jest jeszcze +100zł (w momencie kiedy się nad nim zastanawiałam był w x-komie za 1000, teraz widzę najtaniej za 1100, więc łącznie to już daje 1200...).

 

Rzeczywiście, tak jak piszesz - poniżej 6GB w ogóle nie szukam, a raczej celuję w 8GB (choć przy niektórych telefonach widziałam opinie, że 6GB+lepszy procesor będzie działać lepiej niż 8GB+słabszy procesor). Natomiast 5G nie jest dla mnie konieczne.

 

Na ten moment najbardziej się skłaniam ku Motoroli G72 (choć widzę, że nie piszesz najlepiej o Motorolach...), tylko ona właśnie 1200 kosztuje... czekam na jakąś promocję :D (w mediaexpert ostatnio była za 1100, ale tylko przez jeden dzień :D liczyłam na to, że trochę dłużej będzie i nie zdążyłam kupić :D )

 

Dość tanio można kupić jakiegoś Infinixa, cokolwiek by to nie było :D wygląda fajnie, ale trochę się go boję, bo totalnie nie wiem co to jest.

Trochę zastanawiałam się też nad Realme C55 - ale jak pooglądałam trochę recenzji to widzę, że wydajnościowo nie radzi sobie najlepiej....

Ewentualnie jeszcze biorę pod uwagę coś od Xiaomi - najbardziej chyba Redmi note 11s (tylko raczej w wersji 6/128 - a ta z kolei cenowo już się zbliża do tej Motoroli, więc nie wiem czy warto...). Albo Redmi note 10 pro - tyle że to telefon sprzed 2 lat... ostatnio jest sporo na promocjach, ale nie wiem czy jest sens... no i też cenowo jeszcze bardziej się zbliża do tej Motoroli...

 

No i jakoś tak przeglądając internet nic innego ciekawego mi nie wpadło w oko...

 

Teraz jeszcze weszłam na stronę Sferisa - tam ten Samsung jest trochę taniej (koło 1030 - ale to w sumie tylko 70 zł różnicy.. łącznie z ładowarką to 1130...), ale jest też Motorola G72 tylko w wersji 6/128 za niecały 1000 (990 zdaje się...) - w promocji do poniedziałku... i tak się zastanawiam czy te 2GB robią dużą różnicę... Może nie warto czekać na tę 8GB tylko brać tę, bo w dobrej cenie?

(swoją drogą - Samsung też ma 6GB)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...