Skocz do zawartości

be quiet! Pure Base 500DX - jakie optymalne prędkości dla fabrycznych wentylatorów?


Recommended Posts

4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Mam tą budę też. U mnie latają na auto, profil Turbo od Asusa.

 

4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Ja ustawiam na sztywno z maks prędkością na poziomie akceptowalnego hałasu.

Obaj widzę macie w sygnaturkach info o swoich "budach" i w obydwu macie  chłodzenia z "liquid" w nazwie, czyli rozumiem, że wodne.
Ja mam powietrzne. Robi to znaczenie w obiegu powietrza?


A pytam, ponieważ zastanawiam się, czy czasem nie mam jakoś źle ustawionych prędkości, ponieważ raz na jakiś czas, kiedy surfuję po necie, oglądam seriale, albo gram, to w pewnym momencie ciszę przerywa takie dziwne "buczenie", które trwa ~30 sekund, po czym się ucisza...
Otworzyłem swoją budę, szukałem jakichś niedokręconych śrub, czy czegoś, ale nic nie znalazłem.

Zamknąłem, ponownie odpaliłem i znowu w pewnych momentach pojawia się owe "buczenie".

Problem w tym, że szukałem w necie czegoś w tym temacie i nie wiem gdzie, bo nie mogę tego  ponownie znaleźć, ale gdzieś trafiłem na jakiś wątek, w którym ktoś opisywał bodajże podobną sytuację: że u niego bodajże jeden z wiatraków dostawał jakby jakichś dziwnych wibracji i ponoć rozwiązaniem okazało się zoptymalizowanie prędkości wiatraków....

 

Tak jak pisałem mam fabryczny układ, z czego:

- z przodu zasysa ~770 RPM

- z tyłu wysysa ~700 RPM

- u góry wysysa ~520 RPM

Próbowałem, kombinowałem, ale cały czas, co jakiś czas odzywa się owe buczenie, by po jakichś 30 sekundach ucichnąć...
Na YT szukałem jakichś klipów, to tam głównie albo wszystkie  na 800 obrotów, albo na full - a to głośne jak...

Są jakieś zasady?   Jakiś poradnik, czy coś?

Że każdy  powinien mieć inne prędkości?
Albo wszystkie powinny mieć tę samą prędkość?

Link to post
Share on other sites

Jakie masz chłodzenie na procku i kartę graficzną? Jaki proc? Bo to buczenie może właśnie wentylator GPU czy chłodzenia CPU wydawać. Np na GPU wentylatory się odpalają z trybu pasywnego czy na CPU skoczy temperatura chwilowo.

Ustaw na sztywno stała prędkością też wszędzie np 700rpm - jak wtedy będzie słychać buczenie to na 98% nie wentylatory obudowy. Buczeć może też wentylator z zasilacza jak ma tryb pasywny ale raczej to na końcu bym sprawdzał

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Ja również mam tą obudowę i u mnie tez kiedyś zaczęło coś buczeć. Zacząłem nasłuchiwać skąd dochodzi to buczenie, ale nic mądrego nie wymyśliłem. Okazało się, że bok obudowy dotykał boku biurka, wystarczyło ją odsunąć i po problemie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...