Skocz do zawartości

Po dodaniu pamięci RAM komputer uruchamia się tylko poprzez bios


Recommended Posts

Witam. 

Przez swoje niedopatrzenie dołożyłem 2 kości pamięci RAM corsair 3600mhz cl 16 do rip jaws 16 gb 3200mhz 18 cl. Po ponownym uruchomieniu pokazał sie komunikat o zmianie pamięci RAM bądź cpu. Wybrałem F2 aby przejść dalej do systemu ale niestety pokazał się jedynie bios. Pamięci ułożyłem w slotach 1 3 oraz 2 4. Po tym jak odkryłem że pamięci mają inne taktowanie ograniczyłem w biosie ich taktowanie do 3200 bo myslalem że to jest problem ale Nic to nie dało. Po czasie na obudowie zauważyłem swieciacy na biało LED przy napisie BOOT

 

Specyfikacja i5 10400f

2x8 rip jaws 3200mhz cl 18

2x8 corsair 3600mhz cl 16

Z490 Msi gaming plus

750W Asus strix

Rtx 3070ti

2 x m.2 jeden 500 gb drugi 1000 gb

 

Próbowałem oczywiście włożyć stare pamięci do swoich miejsc bez nowych system ciągle się nie uruchamia jedynie przechodzi do biosu. Dyski sprawdziłem wyjąłem zadnych uszkodzeń wkręciłem znowu w swoje miejsca. Dokonałem resetu płyty głównej poprzez wyjście baterii na 30 minut ciągle przechodzi do biosu nawet z 1 kością ramu starego. Zadnych widocznych uszkodzeń na płycie głównej kable zasilające podpięte prawidłowo procesora nie ruszyłem więc wątpię że ma uszkodzne piny. W biosie wszystko jest wykryte. Moje pytanie czy mogłem spalić ramy uszkodzić płytę główną poprzez włożenie innych kości ramu? Dodam że komputer nie "piszczy" nie wysyła zadnych czerwonych kolorów z płyty jedynie biały przy BOOT. Uprzedzam że plyta główna ma aktualizacje z 2020 roku.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Wchodzi do biosu to problem może być, że nie wykrywa dysku z systemem, albo system uszkodzony.

Miałeś maże ustawiony ssd uefi albo legacy albo na odwrót to spróbuj przestawić:

Masz ustawiony ssd ten z system jako startowy?

Jaki system miałeś zainstalowany?

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...