Skocz do zawartości

Jakie karty są top jeśli chodzi o pobór prądu i undervolt?


Recommended Posts

Aktualnie siedzę na 1660 Super. Ładnie ze 120W zeszła na 70W dzięki UV. Jednak brakuje jej vram.

I teraz patrzę, że jedyne co jest polecane które nie ma dużego poboru prądu to RX 6600 lub XT.


Niby wyszedł RX 7600 i 4060Ti, ale są drogie jak na ich możliwości. Szczególnie RTX.

Czy coś jeszcze jest co się ładnie unvervoltuje a jest lepsze niż 1660tki i ma te min 8GB VRAM?

 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Porządnym liderem bazując na rozsądku jest RX 6800 (bez XT). Po UV bez problemu można zejść do 170-190W zależnie od sztuki (w rzadkim przypadku nawet niżej) ciągle posiadając 16GB VRAM.

 

Jest nadal mocniejszy od 7600, 4060, 4060 Ti (dużo mocniejszy, a tym większa rozdzielczość tym bardziej rośnie przewaga). Pobór prądu jest podobny. Ma szynę 4.0 x16, 16GB VRAM. Ogółem jest to mega zbalansowana karta pod względem ceny x wydajność x future-proof x efficiency.

Jest jeszcze RTX 4070 ale ma np. 12GB VRAM i jest o ponad połowę droższy. Osobiście bym go olał (chyba że nagle spadnie cena o kolejne 30%). 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Revenant napisał:

Porządnym liderem bazując na rozsądku jest RX 6800 (bez XT). Po UV bez problemu można zejść do 170-190W zależnie od sztuki (w rzadkim przypadku nawet niżej) ciągle posiadając 16GB VRAM.

 

Jest nadal mocniejszy od 7600, 4060, 4060 Ti (dużo mocniejszy, a tym większa rozdzielczość tym bardziej rośnie przewaga). Pobór prądu jest podobny. Ma szynę 4.0 x16, 16GB VRAM. Ogółem jest to mega zbalansowana karta pod względem ceny x wydajność x future-proof x efficiency.

Jest jeszcze RTX 4070 ale ma np. 12GB VRAM i jest o ponad połowę droższy. Osobiście bym go olał (chyba że nagle spadnie cena o kolejne 30%). 


Jeśli napisałem, że 4060ti za 2000 jest za drogi to nie w tej półce cenowej szukam :) raczej coś tańszego, mogą być używki. Idealnie by było jakby pobór mocy po UV dało się skręcić do około 100 W.

Link to post
Share on other sites

Niestety, rynek wygląda jak wygląda. Czasami warto nawet poczekać chwilę i dozbierać te kilkaset złotych i kupić coś wielokrotnie lepszego i rozsądnego. 

 

Od biedy czekać na RTX 4060 8GB, jest szansa że zejdzie do 100W po uV (zakładając, że będzie możliwe). Ale specyfikacja tej karty to kpina. Tak jak 4060Ti czy 7600. 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, korzychxp napisał:

Idealnie by było jakby pobór mocy po UV dało się skręcić do około 100 W.

Tylko 6600 godne uwagi, referent bierze 120W bez UV, powinno dać się zejść do 100 bez utraty wydajności. Obecnie do kupienia za jedyne 881,51zł, cena spada po przejściu do płatności.

https://www.amazon.pl/Sapphire-Pulse-Radeon-Gaming-Triple/dp/B09G3F8PM7

 

Link to post
Share on other sites

Używka @korzychxpwiesz doskonale w jakich cenach lata. Rtx 4000 zaś jedwabiście się kręcą w dół (mój 4070 Ti zjechał do 100-120W w grach, kosztem 8-10% wydajności). Jeśli pobór / perf na Wat ma dla Ciebie znaczenie to kupujesz 4070 z D4 - @Artoklinkował model za 2750 gdzieś widziałem - gonisz klucz do diabolo za 200 i masz kartę, na której po UV jest pobór dwucyfrowy, DLSSy i inne deep fake klatki. 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

masz kartę, na której po UV jest pobór dwucyfrowy, DLSSy i inne deep fake klatki

Aż tak mocno da się zejść? Ja dla przykładu na 0.935 mV miałem poniżej 140W w Jedi Ocalały, ale żeby zejść do 99 :co: Fiu, Fiu. 

Link to post
Share on other sites

Schodzenie z zegarami to już trochę chyba absurd, bo jakby robić z karty gorszą, którą można byłoby pewnie kupić taniej. Zazwyczaj zbijam samo napięcie.

Na 1660s mam identyko zegary co w specyfikacji na 0.850v i stąd spora oszczędność.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, korzychxp napisał:

Schodzenie z zegarami to już trochę chyba absurd, bo jakby robić z karty gorszą

 

Mozna kupic tania dwu wentylatorowa karte ktora wiadomo jak bedzie chodzila, szczegolnie jezeli chodzi o nvidie  3xxx gdzie pobor pradu byl ogromny albo mozna kupic drozszedo Strixa / Aorusa ktory wcale nie bedzie wydajniejszy ale bedzie pare stowek drozszy, jednakze bedzie mial lepsze wydajniejsze chlodzenie a i tak znajda sie tacy ktorzy beda robili UV czy tez zmieniali taktowanie aby uzyskac jeszcze lepsza kulture pracy na takim Strixie. Ja znam osobe ktora ogranicza ilosc klatek na 90 mimo iz ma monitor 144 wlasnie po to aby miec lepsza kulture pracy grafiki (cichszy komputer)

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, korzychxp napisał:

Schodzenie z zegarami to już trochę chyba absurd, bo jakby robić z karty gorszą, którą można byłoby pewnie kupić taniej. Zazwyczaj zbijam samo napięcie

Dlaczego absurd? Tracę na wydajności 10%, fakt, ale pobór spada o 150-170W a ja i tak mam fps z górką. Zapytałeś w temacie: jakie karty są top jeśli chodzi o pobór prądu i undervolt - a ja Ci odpowiedziałem. Rtx 4090 @200W robi taki rozk#&* w temacie perf/Watt, że to głowa mała jaką ta karta ma ogólną wydajność i sprawność. A im niżej tym gorzej, bo zarówno 4080 jak i 4070 Ti są strasznie mocno kastrowane pod względem specyfikacji -> tyle że nadal świetnie się dają ogarnąć UV. 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem to budżet jest ograniczony a wy z 4070 czy 4090 wyjeżdżacie. Ada obecnie ma najlepszą efektywność i to nie podlega dyskusji, ale wydajność/cena jedną z najgorszych. Jak komuś nie zależy na rt czy tensorach, to już w ogóle, rdna2 i długo nic.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, korzychxp napisał:

No właśnie mi zależy na DLSS więc tu bym bardziej w NV się kierował

Możesz zatem polować na rtx 3060, ale żeby zjechać do 100W poboru to i tak będzie trzeba ograniczyć wydajność do poziomu 6600 albo i niżej, co moim zdaniem nie ma sensu biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Ewentualnie poczekać do lipca na 4060 ale taniej niż 1500 raczej nie będzie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 30.05.2023 o 22:23, korzychxp napisał:

Jeśli napisałem, że 4060ti za 2000 jest za drogi to nie w tej półce cenowej szukam :) raczej coś tańszego, mogą być używki. Idealnie by było jakby pobór mocy po UV dało się skręcić do około 100 W.

 

Czyli mówisz że szukasz karty odczuwalnie wydajniejszej od 1660S, z poborem po UV <100W i najlepiej w okolicach tysiaka?

Takie rzeczy tylko w Erze. :->

 

18 godzin temu, korzychxp napisał:

No właśnie mi zależy na DLSS więc tu bym bardziej w NV się kierował.

Wyżej przez Żbika rzeczony 3060... lub z używek 3070 cechujący się b.dobrym stosunkiem power/performance,

lecz po UV schodzi "tylko" gdzieś w granice 160-170W ;)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pendzel_3 napisał:

Czyli mówisz że szukasz karty odczuwalnie wydajniejszej od 1660S, z poborem po UV <100W i najlepiej w okolicach tysiaka?

Takie rzeczy tylko w Erze. :->

Dokładnie. Takie możliwości oferuje tylko Ada, za którą musisz zapłacić haracz. Ewentualnie szukasz promocji na 4060 Ti z kluczem do D4 i obniżasz cenę do tych 1900 PLN. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, pendzel_3 napisał:

 

Czyli mówisz że szukasz karty odczuwalnie wydajniejszej od 1660S, z poborem po UV <100W i najlepiej w okolicach tysiaka?

Takie rzeczy tylko w Erze. :->

 

Wyżej przez Żbika rzeczony 3060... lub z używek 3070 cechujący się b.dobrym stosunkiem power/performance,

lecz po UV schodzi "tylko" gdzieś w granice 160-170W ;)

 

No masz 6600 RX który jest w okolicach tysiaka, jest lepszy, ma 8GB ale nie ma DLSS. Mogłoby być trochę ponad. No z bólem te 1500 bym wydał.  Jest jakaś luka w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...