Skocz do zawartości

Wyciek danych z polskich serwisów.


Recommended Posts

Tymczasem ja wrzucę odmienne spojrzenie na opisane wydarzenia...

 

https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-z-wielu-serwisow-ktorego-nie-bylo/

 

Od pewnego czasu zastanawiam się... A jeżeli ktoś opowiedział o masowym wycieku danych, na dowód wrzucił jakieś przypadkowe zestawienia i stworzył stronkę, która swoim działaniem miałaby pomóc ustalić, czy nasze np. hasło wyciekło do internetu. Ale tak naprawdę, zbierałaby dane, ponownie hasła, budując z nich np. słownik dla jakiegoś tam skryptu "bruteforce". Ma to sens?

 

^^

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Skaza napisał:

A jeżeli ktoś opowiedział o masowym wycieku danych, na dowód wrzucił jakieś przypadkowe zestawienia i stworzył stronkę, która swoim działaniem miałaby pomóc ustalić, czy nasze np. hasło wyciekło do internetu. Ale tak naprawdę, zbierałaby dane, ponownie hasła, budując z nich np. słownik dla jakiegoś tam skryptu "bruteforce". Ma to sens?

Załóż coś takiego, po paru miesiącach powinieneś mieć już fajną bazę danych. Ewentualnie napisz do twórców haveibeenpwned, może na to nie wpadli. A tak serio to Mozilla im ufa, więc ja też, fajnie wiedzieć gdzie i kiedy hasło wyciekło :)

2 godziny temu, raiders napisał:

Mojego maila nie ma, chociaż dane wyciekły między innymi przy sprawie moreli w 2018 roku. Więc coś słabą mają tą bazę danych, albo nieaktualną.

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam niczego zakładać. Jedynie teoretyzuję sobie...

Obecnie internet przypomina prawdziwą dżunglę, w której wszystko próbuje pożreć nasze dane, naszą prywatność. Od dawna posiadam różne hasła do różnych serwisów. Nie otwieram podejrzanych wiadomości email, nie wchodzę na dziwne strony internetowe. A mimo to, co pewien czas, otrzymuję wiadomości o naruszeniu bezpieczeństwa. Np. ostatnio dotyczyło to nieuprawnionej próby autoryzacji logowania na moim koncie Discord. Natomiast przed kilkoma miesiącami na Netflixie miałem informację o logowaniu z ameryki południowej, albo z Polski - jakieś 200 km od mojego miejsca zamieszkania. Przed dwoma laty dzwonili do mnie oburzeni ludzie, że na "popularnym serwisie aukcyjnym" dokonali zakupu kodu na Netflixa, a serwis nie działa.

Co tutaj dzieje się?  :P

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Skaza napisał:

Natomiast przed kilkoma miesiącami na Netflixie miałem informację o logowaniu z ameryki południowej

Miałem w zeszłym roku włam z Kolumbii, na szczęście skończyło się bezproblemowym odzyskaniem konta przez infolinię. W bonusie ktoś stamtąd opłacił abonament podpiętą kartą w kolumbijskich peso, wyszło jakieś 15zł za miesiąc :D

2 godziny temu, Skaza napisał:

Od dawna posiadam różne hasła do różnych serwisów.

Trzeba ustawiać 2FA gdzie się da, bo nawet najsilniejsze hasło może gdzieś w końcu wyciec.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...