Skocz do zawartości

Automatyczna naprawa po sklonowaniu ssd


Recommended Posts

Witam. Chciałem sobie sklonować system windows 10 z dysku sata na m.2 nvme i po sklonowaniu system nie uruchamia się tylko wyskakuje "przygotowywanie automatycznej naprawy". Robiłem dwie próby. Raz klonowałem programem Macrium, drugi raz easeUS. Doszukałem się, że może to być wina tego, że windows nie ma domyślnie zainstalowanych sterowników pod nvme, tylko pod protokół który obecnie obsługuje. Ale znalazłem też info

"For Windows 7 and Windows Server 2008 R2, the Windows NVMe driver is available as a download from https://support.microsoft.com/en-us/help/2990941/update-to-add-native-driver-support-in-nvm-express-in-windows-7-and-wi. For all other Windows OS versions, the Windows NVMe driver is included as part of the OS."

 

No to pytanie. Mogę to jakoś sprawdzić czy mam już zainstalowany w windowsie ten sterownik nvme? I drugie pytanie. Czy to może być wina tego sterownika czy raczej problem leży gdzieś indziej. Nie wiem czy to istotne ale dyski to LiteON MU3 480GB i Corsair MP600 1TB, a płyta główna Z370 pro4

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj normalnie system i skopiuj potrzebne rzeczy, w większości przypadków będzie dużo szybciej niż dochodzić czemu coś nie działa po klonowaniu. Jedyne w 100% skuteczne klonowanie dysku jakie widziałem w życiu to posektorowe w fizycznej stacji dokującej na 2 dyski SATA, z rozwiązaniami programowymi zawsze są jakieś problemy. Przynajmniej w przypadku darmowych programów, płatnych nie próbowałem bo się zraziłem wystarczająco, by stwierdzić że nigdy więcej nie zmarnuje na to czasu.

Link to post
Share on other sites

Win 10 ma natywnie stery NVMe. 
Problemem może być translacja MBR na GPT (jaki typ partycji masz na tym LiteON MU3 480GB i jak bootujesz system na niego, legacy, czy uefi )
Czysta instalacja, pewnie sprawi ci mniej problemów...    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...