Skocz do zawartości

Dziwne problemy z nowym komputerem


Recommended Posts

Witam, albo ja mam pecha albo taki sprzęt robią albo nie posiadam odpowiedniej wiedzy...

Od początku odkąd składam komputer coś nie tak:

najpierw przyszła PG od MSi, okazała się uszkodzona, przyjęli zwrot > oddali kasę

pamięć ram miała być nowa > przyszła z outletu z porysowanymi ścieżkami > oddali kasę

wczoraj GPU miało być nowe, przyszła używka uszkodzona > przyjęli zwrot

To wszystko się jakoś załatwiło, złożyłem komputer tydzień temu bez GPU, działa na integrze:

- nie grzeje się w idle, max 30 stopni (na obciążeniu nie sprawdzałem bo nie mam gpu jeszcze)

- działa szybko

Ale jest ten cholerny problem w losowych momentach z włączaniem, np po nocy teraz włączyłem go test tymi ledami na PG przeszedł poprawnie i nic, komputer działa a na ekranie NO SIGNAL. Po resecie odpalił od razu i działa normalnie.

O co tu chodzi? czytałem różne teorie, że za mocny zasilacz (mam MSI A850G), że to wina integry bo są takie "kapryśne" i że ja zamontuje dedykowane GPU to będzie już ok.

Czy takie właśnie problemy z odpalaniem widać z podglądzie zdarzeń ? bo w zdarzeniach administracyjnych mam właśnie parę błędów ale nie jestem pewien czy to było w tym dokładnie czasie ale raczej tak bo poprzedni raport jest z wczoraj...

Wczoraj jeszcze była taka sytuacja, nie wiem czy to powiązane z tym czy czysty przypadek: wszedłem na stronę ze streamingiem sportowym, chciałem dać na full ekran i monitor się zrobił czarny i NO SIGNAL, pomogło wyłączenie i włączenie monitora...

 

Moja nieszczęsna konfiguracja to:

i5 13500

Asus TUF B760 D4

Kingston Fury Renegade 2x16 CL16 3600mhz

MSI A850G

 

 

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2023 o 09:32, geforc napisał:

monitor się zrobił czarny i NO SIGNAL, pomogło wyłączenie i włączenie monitora...

Cos mi mowi, ze uzywasz kabla HDMI.

Jesli tak jest to gdy wystepuje opisany problem sprobuj odlaczyc i podlaczyc ten kabel i napisz czy obraz powrocil.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...