Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zamierzam złozyć 2 kompa głownie do gier na ktorym bede grac razem z synem. Mlody gra raczej w gry jak Valorant, fortnite itd ja Wiedzmin Cyberpunk itd wiec rozbieznosc jest. A jest tak ze bede mogł grac np w starego wiedzmina na 40- 60 fps 4k a mlody bez problemu zmniejszy sobie zeby wyciagnac te 144 fps w strzelankach?

Mam zamiar kupic Monitor ACER Nitro XV282KKV 28" 3840x2160px IPS 144Hz 1 ms
I teraz z tego co wyczytalem to am5 jest przyszłosciowa platforma a nie ukrywam ze chcialbym sie zmiescic w pewnym przedziale cenowym i wydawanie teraz na 7800x3d ponad 2 k to dosc sporo.
Czy lepiej jest wziac cos tanszego teraz i poczekac az ceny tych prockow spadna czy to sie nie kalkuluje czy lepiej jednak intel?
Taki sam mam problem z ramami bo Am5 to ddr 5 a jak intel to lepiej ddr4 bo to bez pozniejszego upgrade bo u intela platforma wyjdzie nowa czyli przy wymianie i tak trzeba wszystko od nowa zmieniac

Do tego 
Jakas plyta głowna pod Am5 z Wifi i bloototem i ddr5
Ram ddr5? - do 700 zł
zasilacz 750?  - 700 zł
Karta graficzna 4070ti lub 7900 xt - ~ 4 k zł
Obudowa - okolo 400 zł
Procek 1k- 1,5 k
Dysk Adata 2t m.2 PCIe Gen 4 NVMe GAMMIX s70 Blade - taki posiadam
chłodzenie ?
Monitor- 2000 zl
Chcialem sie zmiescic w 8-9 k z monitorem ale moze byc z tym ciezko czy lepiej doplacic jak to widzicie?

Nie spieszy mi sie z skladaniem jak pisze posiadam juz 1 kompa na ktorym sobie pykamy na zmiane

Link to post
Share on other sites

Tutaj moja propozycja na platformie am5 z ryzenem 7 7700, płytą b650, ramami 6000mhz, do tego rtx 4070ti oraz monitor 1440p z matrycą NANO IPS oraz 165hz odświeżania. Natomiast jeżeli będziesz chciał zejść trochę z ceny to możesz wziąć ryzena 5 7600 oraz zasilacz 750w od np

endorfy. https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/QL75DbAldx-L47AzLgokr

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Mate_usz napisał:

Tutaj moja propozycja na platformie am5 z ryzenem 7 7700, płytą b650, ramami 6000mhz, do tego rtx 4070ti oraz monitor 1440p z matrycą NANO IPS oraz 165hz odświeżania. Natomiast jeżeli będziesz chciał zejść trochę z ceny to możesz wziąć ryzena 5 7600 oraz zasilacz 750w od np

endorfy. https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/QL75DbAldx-L47AzLgokr

Co Ty kombinujesz? Weź wytłumacz wszystkim obecnym, jaki jest sens wkładania 7700 do RTX 4070 Ti pod 1440p? A sens tego ENdorfy to chyba jakiś żart z twojej strony. 

 

W dniu 24.05.2023 o 20:10, Grzyywa napisał:

Czy lepiej jest wziac cos tanszego teraz i poczekac az ceny tych prockow spadna czy to sie nie kalkuluje czy lepiej jednak intel?

Jak chcesz zestaw do 4K, to Ty nie przejmuj się prockiem a GPU. Mocniejszy CPU nie da Ci nic w 4K, bo takiego RTX 4090 w 4K to ogrania nawet i5-13400F za 1000 zł o wydajności praktycznie takiej samej jak Ryzen 5 5600 za 600 zł. 

W dniu 24.05.2023 o 20:10, Grzyywa napisał:

Chcialem sie zmiescic w 8-9 k z monitorem ale moze byc z tym ciezko czy lepiej doplacic jak to widzicie?

8k z monitorem 4K 144 Hz + buda do tego - nie ma opcji, choć jak chcesz to jest to jeszcze jako tako do ogarnięcia przy małej dopłacie. 

 

Za 8k masz https://proline.pl/koszyk/ab53d5a1 + do tego 2k na ekran 4K i masz za 10k ogarnięte, choć pod 4K cisnąłbym po RTX 4080 

 

Link to post
Share on other sites

W takim razie zdecyduje sie chyba na monitor w 2k ale nie wiem czy nie wezme wtedy 240 hz ale to znaczy ze lepiej wtedy wiecej zainwestowac w procesor czy ten ryzen 7600 moze zostac razem z 4070ti? Czy dam rade wtedy wygenerowac dla mlodego te 240 fps w takich grach jak Valorant, cs, fortnite, call of duty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...