Skocz do zawartości

Farming Simulator 22 a i5 13600kf


Recommended Posts

Cześć,

 

 

Pod koniec zeszłego roku wymieniłem leciwą platformę z procesorem i7 4790k na i5 13600kf. Na poprzednim procesorze przy tych samych ustawieniach spokojnie grałem na maksymalnych ustawieniach jednocześnie będąc w stanie oglądać YouTube lub inne platformy streamingowe. Na nowym procesorze wyczuwam jakby mniejszą wydajność. Objawia sie to spadkami klatek (gram na vsync) rzędu 2-5 co powoduje zacinanie sie obrazu na drugim ekranie. Tak jak wspomniałem, na poprzedniej platformie nie miałem tego problemu.

Wiem iż ten nowy procesor posiada 6 rdzeni performance oraz 8 rdzeni efficent. Zauważyłem iż podczas rozgrywki oraz oglądania czegokolwiek obciążone są w okolicach100% tylko 3 rdzenie.  Zainstalowany mam windows 11 i wydaje mi sie iż tutaj może tkwić problem lub w ustawieniach biosu natomiast nie wiem gdzie szukać problemu. 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? 

PS: zdaje sobie sprawę iż wspomniana gra nie należy do najlepiej zoptymalizowanej gry ale na starszym, słabszym procesorze wszystko jakby działało lepiej

PS2: cała specyfikacja komputera w stopce. 

Link to post
Share on other sites

Na odblokowanych klatkach/wyłączonym v-syncu też są takie problemy ? Zmieniłeś procek i karta jest pewnie teraz wykorzystywana w 99%, spróbuj wyłączyć akceleracje sprzętową w przeglądarce na której oglądasz streamy i zobacz czy będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem jak się to ma bez vsync i jest to samo. Klatki spadają lekko poniżej 60, obraz na drugim ekranie (yutube) zaczyna lagować. Wyłączyłem akceleracje sprzętową w przeglądarce (opera gx) ale nic to nie zmieniło.

Podczas rozgrywki użycie procesora graficznego sięga 99% a procesor obciążany jest nie równo miernie. 3 rdzeń blisko 100%, 4 rdzenie po blisko 50 % a reszta 1-3%.

 

PS: dziwne bo nagle obraz na drugim monitorze przestał lagować pomimo iż klatki spadają 

Edytowane przez FozzY
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...