Skocz do zawartości

Parę pytań odnośnie procesora, płyty głównej oraz chłodzenia


Recommended Posts

Witam, Panowie złożyłem nowy komputer i mam parę pytań, sprzęt to i5 13500, Asus Tuf Gaming B760 Plus D4 Wifi oraz chłodzenie Coolemaster ML240L V2 RGB:

 

1. W aida64 pokazuje mi temperatury, wszystkie są aktywne natomiast czujnik PROCESOR ma ciągle tą samą temperaturę, tak powinno być ?
    

Cytat

Procesor    28 °C
CPU Package    26 °C
CPU IA Cores    26 °C
CPU GT Cores    26 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1    27 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2    22 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 3    25 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 4    22 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 5    23 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 6    21 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 7    26 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 8    26 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 9    26 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 10    26 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 11    24 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 12    24 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 13    24 °C
Procesor nr 1 / rdzeń nr 14    24 °C

 

2. Ostatni komputer tak od zera składałem w 2013 roku więc 10 lat temu, czas się zmienił i pewnie o czymś nie wiem i czegoś nie ustawiłem jeśli chodzi o bios, ustawiłem XMP1 oraz wyłączyłem core isolation w windowsie... coś jeszcze mam zrobić żeby była pełna moc ? ktoś mi coś gadał o sterownikach do procesora... chodzi o to intel ME ?

 

3.  Wszystko złożyłem i działa ale nie wiem kompletnie jak podłączyć to chłodzenie a dokładniej "rgb" do płyty głównej tak żeby współpracowało z Aura Sync.

W instrukcji chłodzenia nic nie ma o tym, jest tylko opcja którą ja zrobiłem czyli wszystko do kontrolera i ten kontroler do zasilacza przez molex.

A ja bym chciał sterować przez oprogramowanie aura sync, żeby wywalić ten pilocik....

Da radę tak zrobić? patrzyłem na stronach zagranicznych podobne tematy ale średnio je rozumiem, tak są napisane...

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Rebelmind napisał:

tj HW_info?

Aida64

4 godziny temu, geforc napisał:

jak podłączyć to chłodzenie a dokładniej "rgb" do płyty głównej tak żeby współpracowało z Aura Sync

Do złącza RGB na płycie, masz jedno na samym dole. Nie podpinaj pod ARGB przypadkiem.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, zbiku90 napisał:

Aida64

Do złącza RGB na płycie, masz jedno na samym dole. Nie podpinaj pod ARGB przypadkiem.

a jak podłączę do argb to stanie się coś ?

na dole mam Add Gen 2_3 oraz RGB Header

a na górze po prawej same Add Gen

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, geforc napisał:

a jak podłączę do argb to stanie się coś ?

Tak, są różne napięcia, nie bez powodu są osobne złącza. Jak masz już coś tam podpięte to możesz użyć rozgałęźnika, ale przy większej liczbie ledów trzeba policzyć czy uciągnie wszystko.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

ME to taki mikroprocesor co siedzi w chipsecie, działa cały czas nawet przy wyłączonym kompie i nikt poza Intelem nie wie co dokładnie robi. Można śmiało olać, aktualizacje do niego i tak windows update pobiera automatycznie jak dobrze pamiętam.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...