Skocz do zawartości

Windows 11 - problemy z Directx 9 , brak OSD w grach


Recommended Posts

Witam, no i zainstalowałem nowy Windows 11 pro N . 

i wszystko ładnie ale prócz FRAPSa żaden program nie pokazuje temperatur FPSów itd

ani afterburner z riva tunerem ani żaden inny - okazuje się, że trzeba instalować directx 9 - 

niestety pojawia się przy instalacji błąd - przeszukałem cały internet, wszystkie potencjalne rozwiązania

i żadne nie zadziałało... na Win 7 tego problemu nie było.

Mam oczywiście zainstalowany direct x 9 i aktualne stery do karty ...

 

Błąd ten to "wystąpił wewnętrzny bład systemu. Sprawdź plik DXErro.log i DirectX.log w folderze Windows, aby rozpoznać problem"

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.05.2023 o 03:32, xardas228 napisał:

To jak już Ci daje program jakieś logi to je załącz do posta, może tam coś się odkryje. Wrzuć też screen z RivaTunera jakie tam masz ustawienia.

 

 

Znalazłem ten error log i wrzucam go tu jako plik , co do riva tunera to też wrzucam zrzut o ile mi się uda :) 

zrzut ekranu riva tuner.jpg

DXError.log

I już nawet jak riva tuner odpalam to mam informację, że "Required DirectX runtimes are not installed! On screen display may not function properly"

- oczywiście DirectX runtime nie mogę poprawnie zainstalować bo jest ten error. Cały net przekopałem i próbowałem różnych rozwiązań i żadne się nie udało ze wskazówek chyba, że jest coś o czymś nie wiem w tym logu error.

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, xardas228 napisał:

Próbowałeś ten directx instalować z opcją Uruchom jako administrator?

 

Tak to podstawa. Próbowałem też różnych innych sposobów, jeszcze znalazłem jeden sposób ale muszę pominąć zabezpieczenia win  https://steamcommunity.com/app/389730/discussions/0/1354868867718404672/?l=polish   - ewentualnie zostaje jeszcze zainstalowanie od nowa win 11 ale wątpię czy to pomoże bo to świeży system - jest to windows 11 pro n może to jest problem sam nie wiem... 

 

Tam w tym wątku popełniłem gafę, powinienem napisać, że mam zainstalowany directx 12 (od razu mi się zainstalował najnowszy) natomiast mam problem z zainstalowaniem directx 9 runtimes. Wszelkie kroki, które próbuję poczynić mimo różnych znalezionych rad na necie dalej mi nie pozwalają zainstalować i dalej ten sam błąd.

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Rozwiązałem problem choć nie całkowicie ale wystarczająco chyba dla mnie. Sformatowałem Win 11, zainstalowałem zamiast 11 pro n  wersję 11 home i na niej nic nie kombinowałem - od razu zainstalowałem riva tuner ten mi zainstalował direct x 9 bez problemu.

Pokazuje mi więc temperaturę GPU, CPU i klatki , nie pokazuje mi nastomiast takich wartości jak minimum średnią i najwyższą ilość klatek ale chyba

"klatki na sekundę" jest odpowiednim atrybutem z MSI afterburner/Riva tuner

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...