Skocz do zawartości

Który niereferent 7900xt wybrać?


Recommended Posts

Z tego co się orientuję to wydajność raczej jest na podobnych poziomach więc chciałem się skupić na kulturze pracy tak żeby karta zbytnio nie hałasowała i się nie grzała, poleci ktoś która wersja ma się w tym aspekcie najlepiej a która najgorzej?

Szukałem w necie ale nie mogę znaleźć żadnego zestawienia.

 

Póki co patrzę na coś w okolicach 4000zł czyli XFX lub Sapphire nitro, Powercolor odrzuciłem z miejsca bo cena jest podejrzanie niska, czy może się mylę i to tylko kwestia mniej znanej firmy?

Link to post
Share on other sites

W Radkach 6000 rozstrzał pomiędzy Pulse a Nitro jest całkiem spory, 7000 obydwu modeli jeszcze nie macałem. Jeśli chodzi o 6000 to moja subiektywna lista wygląda tak:

najlepsze: Nitro, Red Devil, Merc, Qick
dobre: Strix, MSI Gaming X, Phantom, Hellhound, Red Dragon, Aorus
przyzwoite: Challenger, Fighter, Pulse, referenty, Swift, GB Gaming, TUF
unikać: Mech, Biostar, Asus Dual, Eagle, Sapphire Gaming

 

Raczej dużo się nie powinno zmienić. Odnośnie poszczególnych modeli oczywiście najlepiej poszukać recenzji w sieci przed zakupem. Przydatne linki:

https://videocardz.com/144834/amd-radeon-rx-7900-xtx-xt-review-roundup

https://www.techpowerup.com/reviewdb/Graphics-Cards/AMD/RX-7900-XT/

 

Link to post
Share on other sites

no właśnie w tym problem że model modelowi nierówny, np. w red devil 7900XTX jakieś tam problemy z chłodzeniem się pojawiły przez źle nałożoną pastę.

Także dlatego pytam konkretnie no modele 7900XT bo może się okazać tam gdzie był dobry model w 6000 to na 7000 już tak dobry nie jest

10 godzin temu, zbiku90 napisał:

najlepsze: Nitro, Red Devil, Merc, Qick

Czyli nieprzypadkiem zapewne te droższe. Mnie tylko interesuje czy wyższa cena wynika z lepszej kultury pracy czy też z lepszej kultury pracy + możliwości OC, to się poniekąd równa wiadomo bo im lepsze chłodzenie tym lepszy OC, niemniej mi głównie zależy żeby karta nie była zbyt ciepła i hałasująca, to też nie musi być w ogóle bezgłośna bo i tak mam chłodzenie powietrzem na procku.

Ciekawią mnie po prostu różnice temperatur pomiędzy najtańszymi takimi od powercolor a tymi droższymi od sapphire/XFX.

Swoją drogą XFX też miał jakąś wpadkę z komorami parowymi? Albo coś pomyliłem, tak czy siak model poprzedniej generacji nie musi oznaczać dobrego produktu najnowszej generacji.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, AntonioFacaldo napisał:

Swoją drogą XFX też miał jakąś wpadkę z komorami parowymi? Albo coś pomyliłem, tak czy siak model poprzedniej generacji nie musi oznaczać dobrego produktu najnowszej generacji.

Dobrze pamiętasz, XFX 5700 XT THICK miał bodajże 3 albo nawet 4 rewizje, gdzie oststecznie karta i tak była dosyć ciepła. 

 

Najtańszą bardzo przyzwoitą wersją 7900 XT jest Pulse od Szafira, do tego TUF od Asusa wyszedł bardzo ok ale zazwyczaj jest za drogi. 

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-7900-xt-pulse/35.html

Link to post
Share on other sites

Z Xfx jest taka prawidłowość: kiedy trzeba ogarnąć chłodzenie na karty z wysokim TDP to idzie im średnio - ale jak generacyjnie architektura nie jest wyżyłowana do grabic możliwości (Patrz RDNA2) to potrafią zrobić zajefajne coolery. 

Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.c173a1b729c345ff3862662e7fa7355c.png

 

No tutaj XFX wypada znacznie lepiej od Sapphire Pulse.

Przydałby się takie zestawienie na wszystkie modele no i ciekawi mnie czy w tych MERC oraz PULSE już nie ma tych komór parowych?

A te źle nałożone pasty to właśnie chyba asusa dotyczyły, tak czy siak asusa to nie chce, mam złe wspomnienia z wieloma ich sprzętami.

Także Merc, Pulse lub coś w ten deseń bym brał. Inne modele to chyba znacznie droższe, ale takie 56-62 stopnie to chyba nie powinno być zbytniego hałasu.

Link to post
Share on other sites

No to faktycznie lipa z tymi pastami bo to już kolejny (powercolor) producent który daje ciała, ciekawe czy to odosobnione przypadki czy w zasadzie wszędzie tak po macoszemu traktują tymi pastami. To samo z tymi komorami parowymi, czy one są w XFX Merc i Sapphire Pulse? Na te modele patrzę ale jak będą tam te komory albo tym bardziej jak się cyrki z pastami pojawią no to już nie wiem które modele miałbym brać pod uwagę...

Link to post
Share on other sites

Komory parowe stosuje kilku producentów; referent 7900 XTX miał fabrycznie wadliwe Komory (za mało czynnika w środku), modele autorskie takich problemów nie miały. 

 

Tego typu chłodzenia stosowane są już od kilku lat i praktycznie zawsze dawało to lepsze efekty niż zwykły heatpipe + radiator. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Rebelmind napisał:

Nitro i Merc mają, co do Pulse nie jestem pewien ale WYDAJE MI SIĘ, że tj ten sam schemat co wcześniej: tj dokładnie to samo chłodzenie co w Nitro tylko 1-2 heatpipy mniej 


Pulse chyba nie ma, oglądałem parę dni temu jedną recenzję i jak rozkręcano kartę i chyba był tam zwykły copperplate. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Skoro mówią że komory lepsze ¯\_(ツ)_/¯
pytanie tylko ile lepsze, gdzieś widziałem ale nie mogę teraz znaleźć ale temperatura pomiędzy pulse a nitro wynosiła chyba 5 stopni, przy czym nitro był zapewne OC, więc można liczyć nawet 10 stopni różnicy, to by było sporo.

Link to post
Share on other sites

Miejscem w obudowie to się raczej nie przejmuje, mam tą normalną ATX chyba więc jest tam z 5 wolnych slotów.

Także interesuje mnie tylko czy komora parowa vs radiator jest spora różnica i warto się tym zainteresować czy po prostu iść w zwykły radiator.
Raczej nie będę robił żadnych OC, ten pulse przykładowo osiąga chyba 60 stopni, to jest raczej w porządku wartość pomimo radiatora. Jak na tym samym modelu zastosować komorę parową i dałoby to 50-55 stopni to raczej gra nie jest warta świeczki, a jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby ta komora jeszcze bardziej dawała radę obniżyć temperatury bo to już by podchodziło pod walkę z chłodzeniem wodnym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...