Skocz do zawartości

Wymiana 1660S na, na co właśnie


Recommended Posts

Hej wszystkim,

poradźcie proszę w jakie GPU warto zainwestować

Na pokładzie:
ATX 600W Bronze
i5 12400F
1660 Super XLR8
2x32GB DDR4 3600Mhz
M.2 1TB , 500GB SSD + jakiś paździerz HDD na magazyn 2TB

Przy komputerze (na monitorze) jedynie pracuję- w 2k, CAD, Lumion, Sketchup- na czasy renderów nie narzekam.
No może ewentualnie jakaś strategie- ale tam grafa nie ma znaczenia.
W pozostałe gry pykam na TV w FullHD, 60fps- max bo odświeżanie max 60Hz

I zamarzyła mi się gra w 4K- w stabilnych 60pfs.
Pytanie co do kwoty +-2000PLNów byście mi polecili?
Powyżej tych 60fps nie wjadę bo TV może dopiero za 5 lat zmienię.

Rozważam używki, chociażby z alledrogo: RTX 3070ti, RX6800XT,
RX ma więcej VRAM, RTX za to DLSS który podbije mi klatkarza,
w RT  nie zamierzam bawić się- widziałem na żywo- fajnie wygląda ale nie jest warte takiego skoku mocy
RTX 4070 ma chorą ceną w porównaniu do wydajności i okrojoną szynę.

Co tu wybrać?

 

Edytowane przez CaiwK
błędy językowe
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, xardas228 napisał:

Właśnie zmieniłem w swoim zestawie 1660 Super na 6650 xt i mogę powiedzieć że FSR też działa nieźle i że 8GB VRAM to zaczyna być mało nawet do 1080p. Jaki konkretnie zasilacz masz w tym zestawie ?

Dokładnie- SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze.
Dlatego te Radki fajnie wyglądają tylko nie chce po 2 latach PSU zmieniać bo jak na sucho liczyłem to 540-560W max cała buda by brała.
W teorii, w praktyce może GPU nie osiągać wtedy pełnej mocy
 

42 minuty temu, zbiku90 napisał:

Poczekałbym na twoim miejscu tydzień na premierę 4060ti, może coś się ceny pozmieniają. Do 4k to raczej min. 12GB, optymalnie 16GB, więc 3070 bym raczej nie rozważał.

Nie pali mi się zmiana, tylko tak to w końcu nigdy nie zmienię :D

4060ti mają niby mieć te 16GB, tylko wydajnościowo szału nie będzie. Na poziomie 3070? Nieoficjalne 4060Ti 16 GB - 499$- czyli tyle ile 4070 powinna kosztować :D
Zobaczy się na benchmarkach

4070 ma wydajność 3080, dlss 3.0 i fg zrobi robotę, a siedząc 2m od TV nie zrobi to aż takiej różnicy- jak patrzę na testy. Najbardziej ona do mnie przemawia.
Tylko ja mówię z perspektywy tak starszej generacji, skok pomiedzy 3 a 4 gen to jest nieporozumienie.

No nic jeszcze poczekamy :D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, CaiwK napisał:

skok pomiedzy 3 a 4 gen to jest nieporozumienie.

To nie jest żaden skok, chyba że w bok ;)

2 godziny temu, CaiwK napisał:

No nic jeszcze poczekamy :D

4060ti 8gb ma być powyżej 2000zł. Jak poleżą parę tygodni na półkach to może ceny wszystkich GPU pójdą lekko w dół. A może zawieszą produkcję jak już obiecali jakiś czas temu, ile można dopłacać do interesu? :D 6800(xt) może być spoko opcją do 4k w okolicach 2k pln, musisz tylko się upewnić że programy których używasz nie będą się gryzły z AMD. 4070 mimo wszystko bezpieczniejsza opcja ale trzeba poczekać albo dopłacić. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...