Skocz do zawartości

Rtx 4070 vs RX 6950 xt


Recommended Posts

Jak w tytule szukam karty do 4k, obecnie pozbyłem się 3060ti i zastanawiam się pomiędzy 4070 a 6950 XT. Dzisiaj miałem w rękach power color 6950 XT Red Devil ale okropnie bzyczała więc ja zwróciłem, wiec może lepiej iść w tą wersję ASRock ? Albo po prostu mi się trafiła pechowa sztuka? 

Zasilacz Corsair rm750x, i5-11400f i 16gb ramu 3600 

 

Czy szukać używki 3080ti/3090?

 

Budżet max 3200

Edit: jeszcze mnie zastanawia wersja sapphire nitro odnośnie 6950, jeśli się skłonie ku temu modelowi to który będzie najlepszy ? ASRock, Red Devil czy nitro ?

Link to post
Share on other sites

Generalnie jak odpaliłem plague tale to nie było dużej różnicy w fpsach w porównaniu do 3060ti, a hogwarts legacy był niegrywalny, więc chyba coś więcej było z tą kartą nie tak, wątpię żeby cewki były wynikiem zasilacza, bo w innym temacie forumowicze pisali, ze spokojnie wystarczy. Sprawdzałem to na monitorze full HD, może to też kwestia tego że wcześniej siedziała karta nvidii - odinstalowałem sterowniki jakimś programem ale myślę że dla świętego spokoju  najlepiej będzie postawić system na nowo. Aktualnie zamówiłem wersję sapphire, z tego co pamiętam to chyba najlepsza półka jeśli chodzi o Radeony, za 3200 w promce była.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, polish95 napisał:

może to też kwestia tego że wcześniej siedziała karta nvidii - odinstalowałem sterowniki jakimś programem ale myślę że dla świętego spokoju  najlepiej będzie postawić system na nowo

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Żeby usunął wszystko jak trzeba koniecznie w trybie awaryjnym.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, janek20 napisał:

Do Hl trzeba 32gb ram i zdecyowanie 4070 bo ma FR

Na 3060ti hogwarts legacy mi dobrze chodził ze zmodyfikowanym engine.ini, było stabilnie bez żadnego stutteringu, przy 16gb ramu, jedyny problem że gra nie wykorzystywała 100%gpu tylko 60-70, ale czytałem po redditach i większość zielonych ma ten problem, też w sumie nie pomyślałem żeby wgrac czysty engine.ini i wtedy przetestować na rx 6950 

 

15 minut temu, zbiku90 napisał:

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Żeby usunął wszystko jak trzeba koniecznie w trybie awaryjnym.

Właśnie tego programu używałem ale nie w trybie awaryjnym 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

6950 xt nitro dotarła, ale ta też ma problem z cewkami... Bzyczą podobnie do red devila, wyczyścilem i sterowniki Nvidii i AMD w trybie awaryjnym, próbować instalacji świeżego systemu czy odsyłać tą kartę i próbować z następną? Ta sama sytuacja co z red devilem, że zbytnio nie widzę różnicy w fpsach w stosunku do 3060ti... hogwarts tak klatkuje, że się nie da grać.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

Ja niedawno kupiłem ASRock Phantom Gaming RX 6950 XT. Karta mega cicha, żadnego piszczenia a wydajnościowo potwór. Kolega musi mieć jakiegoś bardzo dużego pecha skoro mu dwie karty piszczą xd.  Ogólnie jakiś podejrzany temat bo skoro nie widzi róznicy pomiędzy tą kartą a rtx 3060ti to coś musi być nie tak.

Link to post
Share on other sites

Ja mam generalnie dużego pecha do zamawiania rzeczy, w 80% przypadkach zawsze jest coś nie tak, ta karta nawet przy ~200w syczała więc kolejną pechowa sztuka się trafiła, już ja odesłałem i chyba po przykrych przeżyciach z AMD będę polował na rtxa 3090 na gwarancji 

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, legolas638 napisał:

Ogólnie jakiś podejrzany temat bo skoro nie widzi róznicy pomiędzy tą kartą a rtx 3060ti to coś musi być nie tak.

Jak się odpala Cyberpunk w 4K z RT to różnica pomiędzy 16 a 11 fps jest faktycznie trudna do zobaczenia ;)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Panowie bo ja teraz odkryłem Amerykę, miałem przewody PCIe wpięte jak na zdjęciu, czyli defacto jeden przewód znajdował się w miejscu dedykowanym dla procesora, czy to mogło mieć wpływ na piszczenie cewek w kartach ? 

IMG_7479.jpeg

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, polish95 napisał:

Panowie bo ja teraz odkryłem Amerykę, miałem przewody PCIe wpięte jak na zdjęciu, czyli defacto jeden przewód znajdował się w miejscu dedykowanym dla procesora, czy to mogło mieć wpływ na piszczenie cewek w kartach ? 

 

 

I tak, i nie. Producent zastosował separację SATA & GPU versus CPU, są na osobnych kondensatorach filtrujących, ale stronę wtórną układu zmniejszającego napięcie i mostka prostowniczego mają wspólną. A osobne kondensatory filtrujące służą niwelowaniu prądów tętniących (bo te powstają od różnego obciążenia układu prądem stałym), żeby gwałtowne obciążenie karty graficznej nie wpływało na zasilanie procesora. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...