Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do 4k@60fps? 3000zł-4000zł


Recommended Posts

Jaką obecnie kartę graficzną polecacie do grania w 4k i 60fps minimum?

Patrzę na takie cuda jak 4070, 4070ti, 6950XT, 7900XT, 7800XT (jeszcze nie ma).

 

Patrzę też na dlss3, nie widzę jakoś dużej różnicy w spadku jakości chyba że jestem ślepy albo nie widać tego na youtube przez kompresję.

W każdym razie z tym dlss3 mógłbym zostać przy tańszych produkcjach typu 4070, a jeśli to nie działa aż tak dobrze no to musiałbym patrzeć na natywny obraz i droższą kartę.

I nie wiem jak to jest z tym fsr2/3 u amd? Ponoć fsr2 słabo ale niebawem ma wyjść fsr3 więc może warto poczekać na testy?

Ceny z tego co widzę to też raczej w dół lecą a nie w górę a mi się nie śpieszy więc mogę poczekać niemniej interesuje mnie na jakie karty powinienem polować :)

 

Te 12GB VRAM u nvidii to boli strasznie, jakby tam było 16GB to bym brał w ciemno ale z tego właśnie powodu przyglądam się AMD gdzie mam w tańszych kartach 16GB a w droższej 7900XT bodajże 20GB. Kosmos w porównaniu do nvidii i bardzo przyszłościowe nastawienie po mojemu, teraz może i 12GB jest spoko ale kto wie co będzie za rok lub dwa lata...

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, legolas638 napisał:

Stary bierz RX 6950 XT i nawet się nie zastanawiaj, jest teraz w promocji za 3k. Ja sam kupuję obecnie nie ma lepszej oferty.

3k to nadal sporo, to jeszcze spadnie. Kultura pracy w tej karcie pozostawia wiele do życzenia.

 

36 minut temu, grzech1991 napisał:

nvidie które podałeś sie nie nadają.

w jakim sensie? z dlss3 bez problemu ogarniają 60 klatek w 4k.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, AntonioFacaldo napisał:

generalnie się nie opłaca w takiej cenie brać raptem 16GB VRAM choćby nie wiem jak dobra ta karta była.

Ale 12GB za 4000zł już jest spoko? :D

10 godzin temu, AntonioFacaldo napisał:

Ceny z tego co widzę to też raczej w dół lecą a nie w górę a mi się nie śpieszy więc mogę poczekać niemniej interesuje mnie na jakie karty powinienem polować

W takim razie poczekałbym na spokojnie do lata na rozwój sytuacji. Nie ma co gdybać na zapas, a póki co jakie ceny są każdy widzi. Gorzej raczej nie będzie ;)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Ale 12GB za 4000zł już jest spoko? :D

No jeśli mówisz o 4070ti to jasne że nie, generalnie żadnej nvidii się obecnie nie opłaca nie licząc 4090, wszystkie są z obciętym vramem specjalnie żeby za rok znowu wymieniać kartę na nową bo ramu już nie będzie stykać.

Ale patrze na te karty no bo co zrobisz jak nic nie zrobisz... AMD ma więcej ramu i lepsze ceny ale ma swoje inne mankamenty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...