Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Mam klasyczne pytanie czy wybrać aio czy air cooler, procek to będzie i7-13700kf/ryzen 7700. Komputer będzie używany tylko do gier, więc chciałbym żeby wybrane chłodzenie było cenowo adekwatne do użytkowania. Posiadam obudowę Corsair 5000D Airflow. Opcje o których myślałem to:

Air coolery:

Endorfy Fortis 5 - 120zł

Dark Rock Pro 4 - 350zł/400zł

Noctua NH-D15 - 500zł

Aio:

Endorfy Navis F360 - 520zł

Arctic Liquid Freezer II 360 - 600zł

Oczywiście liczę również na wasze propozycję jeżeli jest coś godnego polecenia. 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, zbiku90 napisał:

Jeśli nie zależy ci na świecidełkach i mieści się w budżecie to zdecydowanie LF II 360, tym bardziej że w tej obudowie mieści się na górze i ten sposób montażu bym polecał.

Nie zależy mi na RGB i na pewno LF II 360 dałby najniższe temperatury jednak, czy potrzebuje takiej epoki lodowcowej, gdy mam zamiar obciążać go tylko grając? Cena jest zaporowa i nawet gdybym wybrał i7-13700kf który potrafi się przygrzać, to rozważyłbym na razie tańsze opcje.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, zbiku90 napisał:

Sam go zaproponowałeś więc myślałem że budżet nie jest problemem? Ogólnie z chłodzeniem jest prosta sprawa, bierzesz najlepsze na jakie cię stać i jakie buda pomieści.

Jeżeli wybiorę i7-13700kf i będzie to konieczność to wezmę LF II 360. Myślałem, że przy takim użytkowaniu wybranie najdroższej i największej chłodnicy wcale nie musi być najlepszy wyborem. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 21:59, Narciarz_kanciarz napisał:

Jeżeli wybiorę i7-13700kf i będzie to konieczność to wezmę LF II 360. Myślałem, że przy takim użytkowaniu wybranie najdroższej i największej chłodnicy wcale nie musi być najlepszy wyborem. 

Do gier wystarczy Fortis 5. I nie bierz i7 13700KF do gier, bo teraz to kupa na tle AMD Ryzen 5 7600, 7700 w cenie 13700KF masz praktycznie 7800X3D. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...