Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jako że moj 8 letni komp przestaje dawać rade powoli, planuje zmienić cpu + mobo + ram.

 

Obecnie

 

i5 6600k 4.4ghz

As rock 170

2 x 8gb 3000mhz

Vega 56

Evga supernova 650w

Monitor 1080 144hz

 

Wyleciałem nieco z obiegu więc zdam sie na wasze rady. Procek to prawie napewno ryzen 5 5500 albo 5600. Za ta cene chyba ciezko o cos lepszego, chyba ze sie myle. Potrzebuje mobo + ram, ktore pozwola ryzenowi odetchnac pelna piersia. Jezeli 16Gb ramu bedzie niedlugo za malo to wezme 32. Co najmniej 3600mhz. Od zawsze lece na intelach, wiec moglbym sprobowac cos innego.

 

Dzieki i pozdro !!!!

 

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z pamiecią GOODRAM zetknalem sie po raz pierwszy. Jaka jest generalna opinia ? Dzieci zaczynaja grac wiecej ode mnie, wiec chcialbym cos przynajmniej ze sredniej polki. Zarowna ram jak i mobo. Zostaje 32GB, 3600mhz+.

Jaki cooler do ryzena 5600 ? Jezeli nie da rady zaadoptowac mojego phanteksa, z ktorego jestem zadowolony.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, illmor napisał:

Z pamiecią GOODRAM zetknalem sie po raz pierwszy. Jaka jest generalna opinia ?

GoodRAM to polska marka, więc można powiedzieć, iż będzie to patriotyczny zakup. 

 

A tak poza tym: w modułach RAM siedzą kości trzech największych producentów: Samsung, Hynix albo Micron. Cała reszta po prostu lutuje je do płytki, a następnie nakleja własne logo. 

 

Osobiście podlinkowanych pamięci nie miałem, ale na X-KOM dostępne są w cenie 309 zł. Zawsze dycha taniej. 

Link to post
Share on other sites

Dzieki za pomoc. Co do cen to bede patrzal co gdzie i za ile.



 

Zakupione

Msi mpg b550 gaming plus
Goodram 2x 16gb 3600 cl18
Ryzen 5 5600

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam !!!!

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Dzieki za pomoc. Co do cen to bede patrzal co gdzie i za ile.



 
Zakupione

Msi mpg b550 gaming plus
Goodram 2x 16gb 3600 cl18
Ryzen 5 5600

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam !!!!

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Wyglada na to że Phanteks PH-TC12DX przechodzi dalej. Jeden wydatek mniej.



Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dam znac jak wrażenia, jak system postawie. Grafa daje rade, jak procek musi cos policzyc to widac ze juz pora na zmiane. Chociazby generowanie organic support w Prusa Slicer, albo czasem w BeamNG drive.


 

Jaki cooler polecacie na procka ? Tylko na stronie Phanteks piszą ze podejdzie do AM4. Na innych dochodzi do am3. Moze maila skrobne zeby potwierdzili.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Nie chce Ci @illmorteraz robić zamętu, bo Ryś 5600 to spoko proc (miałem u siebie dwa lata temu), ale jeśli do gier to taki zestaw:

 

https://www.net-s.pl/produkt/intel-core-i5-12400f-25ghz-lga1700-18m-cache-tray-cpu-1300420;20-c-10

 

https://www.sferis.pl/plyta-glowna-asus-prime-b660m-k-d4-i284370

 

(...) wyszedł by Cię dokładnie tyle samo, ruszył z Twoim starym ramem i byłby szybszy w grach ;)

 

https://www.purepc.pl/test-intel-core-i5-12400f-alder-lake-najlepszy-procesor-do-1000-zl-porownanie-z-intel-core-i5-10400f-core-i5-11400f-i-ryzen-5-36?page=0,68

 

Teraz to już po ptakach, bo zakładam że nie będzie Ci się chciało zwracać a i pisałeś, że chciałbyś spróbować AMD - sorry, umknął mi Twój temat. 

Link to post
Share on other sites

Spoko, żaden problem. Nie mam cisnienia na max osiągi. Dopoki mam 60fps+ na wysokich detalach to jest OK.

Ja uzywam PrusaSlicer, dzieciaki zaczely projektowac w Tinkercad, i widze ze 4 rdzenie bez HT zdychaja.

Co do gier to czasem wracam do ulubionych RPG izometrycznych, albo strategii turowych, w ktorych na integrze tez bym pogral. Polecam oryginalny Baldur's Gate 2 , z polskom dubbingiem. Głos pod Keldorna podklada Perepeczko. Jak to pisze to mam ciarki na plecach.

Poza tym latanie fpv, motocykl. Pomimo tego ze czasu i ochoty na gry coraz mniej to kompa chcem miec. Wszechstronne urzadzenie.

Poza tym najszybciej do wymiany chyba monitor, bo po 2 miesiacach spokoju znowu jakies cyrki. A komp wyłączony.

Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdro wszystkim !!!!3fdd5d375ed4fea791919470760a66f1.jpg5ef453a65400b04906ad1b054eb0812a.jpg

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Spoko, żaden problem. Nie mam cisnienia na max osiągi. Dopoki mam 60fps+ na wysokich detalach to jest OK.

Ja uzywam PrusaSlicer, dzieciaki zaczely projektowac w Tinkercad, i widze ze 4 rdzenie bez HT zdychaja.

Co do gier to czasem wracam do ulubionych RPG izometrycznych, albo strategii turowych, w ktorych na integrze tez bym pogral. Polecam oryginalny Baldur's Gate 2 , z polskom dubbingiem. Głos pod Keldorna podklada Perepeczko. Jak to pisze to mam ciarki na plecach.

Poza tym latanie fpv, motocykl. Pomimo tego ze czasu i ochoty na gry coraz mniej to kompa chcem miec. Wszechstronne urzadzenie.

Poza tym najszybciej do wymiany chyba monitor, bo po 2 miesiacach spokoju znowu jakies cyrki. A komp wyłączony.

Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdro wszystkim !!!!3fdd5d375ed4fea791919470760a66f1.jpg5ef453a65400b04906ad1b054eb0812a.jpg

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Edit: przez chwile myslalem ze moglem doplacic i wziasc 8rdzeniowy 5700X, ale troche tu, troche tam i robi sie 1K wiecej. Heh. Kieruje wtedy mózg na inne tory.

Podziele sie wrażeniami jak postawie system.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz polecacie miedzy 550 a 700W ? Moj swoje ma, a wyeliminuje jedną rzecz. Dzis pogrzebie i posprawdzam wszystko. Troche czytalem, i w jednym przypadku wymiana zasilacza pomogla, w innym - inny bios. Ja wgrałem najnowszy.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
 


 

3 godziny temu, illmor napisał:
Jaki zasilacz polecacie miedzy 550 a 700W ? Moj swoje ma, a wyeliminuje jedną rzecz. Dzis pogrzebie i posprawdzam wszystko. Troche czytalem, i w jednym przypadku wymiana zasilacza pomogla, w innym - inny bios. Ja wgrałem najnowszy.

Najlepiej tez X - KOMA. Jak cos nie tak to wole z jednym sklepem ogarniac wszystko.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Fajnie by bylo w 500zl sie zmiescic. Troche poczytalem i kilka rzeczy mozna sprobowac zanim klikne kup teraz. Dam znac co i jak.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Żyje !!!!!!!

Wyciagnalem bateryjke z plyty glownej, reset biosu i poszlo z jedna.koscia pamieci. To dolozylem druga. Monitor nie wykrywal obrazu, to stawiam system na tv.

Dzieki wszystkim za rady i pomoc !!!! 0533882891a568fe1ecac8ce07257db8.jpg

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...