Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem poniewaz wczoraj odpalilem sobie Euro Trucka i zaczęły mi piszczeć cewki w karcie chyba w karcie bo ustawiłem synchornizacje pionową i przestały i nie wiem czy to moze być przez stary zasilacz AMD Ryzen 5 5600x Moja płyta Gigabyte GA-A320M-S2H Karta RTX 3090 Eagle oc 12gb Zasilacz - OCZ 550W ZT-Series Modular BOX

Teraz, chmieluu1337 napisał:

Witam mam problem poniewaz wczoraj odpalilem sobie Euro Trucka i zaczęły mi piszczeć cewki w karcie chyba w karcie bo ustawiłem synchornizacje pionową i przestały i nie wiem czy to moze być przez stary zasilacz AMD Ryzen 5 5600x Moja płyta Gigabyte GA-A320M-S2H Karta RTX 3090 Eagle oc 12gb Zasilacz - OCZ 550W ZT-Series Modular BOX

Następnego dnia czyli dziś odpalilem znowu Euro Trucka juz bez synchronizacji i tylko w menu piszczy a jak gram to nie w innych grach typu, Fivem nie piszczą w innych grach tez nie

Link to post
Share on other sites

Ja na jednym ze starszych komputerów mam Gigabyte GTX 980 G1 Gaming 4 GB o ile pamiętam to od nowości na wypas zasilaczu też w niektórych grach piszczą cewki od karty. Zazwyczaj w menu lub cut-scenkach. Jest to zupełnie normalne i wiąże się bezpośrednio z właściwościami cewek przy dużych zegarach. (jak jest b. duża ilość FPS) VSync natruralnie zbija Ci FPSy do wartości odświeżania pionowego monitora/tv i co za tym idzie zjawisko nie występuje.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, soda napisał:

ETS2 w menu ma ponad 3000 fps, to normalne, że cewki piszczą. U mnie jest tak samo, w menu bez v sync piszczą, jak włączę v sync przestają.

No właśnie w ETS tylko tak mam a w innych grach cisza

29 minut temu, Domker napisał:

Ja na jednym ze starszych komputerów mam Gigabyte GTX 980 G1 Gaming 4 GB o ile pamiętam to od nowości na wypas zasilaczu też w niektórych grach piszczą cewki od karty. Zazwyczaj w menu lub cut-scenkach. Jest to zupełnie normalne i wiąże się bezpośrednio z właściwościami cewek przy dużych zegarach. (jak jest b. duża ilość FPS) VSync natruralnie zbija Ci FPSy do wartości odświeżania pionowego monitora/tv i co za tym idzie zjawisko nie występuje.

Czyli że jak piszczy to jest w zupełności normalne zjawisko i mam sie tym nie przejmować? Bo tez myślałem nad zmianą zasilacza bo juz ma tak z 3/4 lata a w tym komputerze wymieniłem karte , i procesor, karte kupiłem uzywaną

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, chmieluu1337 napisał:

Czyli że jak piszczy to jest w zupełności normalne zjawisko i mam sie tym nie przejmować? Bo tez myślałem nad zmianą zasilacza bo juz ma tak z 3/4 lata a w tym komputerze wymieniłem karte , i procesor, karte kupiłem uzywaną

Tak normalne, nie ma co się przejmować. Zasilacz jest ok do póki trzyma swoje parametry pod obciążeniem, to nie ma potrzeby jego wymiany. Jeżeli coś będzie nie tak na liniach zasilających np. kartę graficzną/procesor to objawi się to niestabilnością, nagłymi restartami pod obciążeniem lub zawieszaniem PC.

Kondensatory jeżeli są w danym zasilaczu markowe to powinny z 8 lat co najmniej wytrzymać. Tutaj zależy dużo też od wykorzystania zasilacza. Jeżeli pracuje on na obciążeniu zbliżonym do maksymalnego przez większość czasu użytkowania to na pewno szybciej padnie, bo wysoka temperatura skraca żywotność przede wszystkim kondensatorów.

Niektórzy producenci dają nawet 10 lat gwarancji na niektóre modele zasilaczy. Zostaw obecny zasilacz do momentu, aż wystąpią jakieś niepokojące symptomy, niestabilność działania PC.

Link to post
Share on other sites

Piszczace cewki mozna wyeliminowac.

1. Undervolting karty graficznej, na youtube znajdziesz filmiki

2. Limitowanie wyswietlanych klatek na sekunde mozna to zrobic z panelu nvidi

3. Wymiana zasilacza moze pomoc, ja mialem taka sytuacje ze swoim 3080 na jedym zasilaczu 750w cewki piszczaly niemilosiernie na drugim 750w cisza.

Link to post
Share on other sites

W grach, gdzie karta wręcz połyka ją w całości lepiej jest zawsze ograniczyć klatki do poziomu odświeżania ekranu. Generowanie tak wysokich FPS przeważnie powoduje jazgot cewek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...