Skocz do zawartości

Karta dla ryzen 3600 i 2k


Recommended Posts

Cześć wam, dawno nie pisałem na łamach forum, więc gdybym o czymś zapomniał to proszę dać znać. Proszę o szybką pomoc, ponieważ chyba wypadłem z prawy i nawet po sprawdzeniu youtube i wielu artykułów dalej nie potrafie się zdecydować.

Otóż potrzebuje nowej karty na zastępstwo dla Gtx 1060, który nie daje rady od dawna.

Dodatkowo mile widziane doradzenie w kwestii zasilacza który to uciągnie, ja mam jakiś 550 W z listy polecanych  na ten moment nie przypomnę sobie który. Jeski da radę to super.

 

Monitor Mag34cqr 2k

Ryzen 3600

16 GB Ram

Ssd m2

 

Karta oczywiście do grania w tym przypadku. Myślałem, zeby kupićRX6800 używanego, ale jeśli karty zielonych dalej górują to prosiłbym o konkurencyjny model.

 

Budżet do 2000, głównie patrzyłem za używanymi kartami. Natomiast nie ogarniam już różnicy między używanymi rtx 2080 vs rtx 3060 itp. Dlatego proszę was o pomoc i dziękuję śliczne z góry :) 

 

Edytowane przez ZQooS
Link to post
Share on other sites

Pod 2K jak najbardziej RX 6800 byłby bardzo dobrym wyborem, o ile znajdziesz kartę z GW w budżecie. Alternatywny w tej kwocie produkt konkurencji rtx 3070 ogólnie jest wolniejszy ok 10% ale lepiej wypada w Ray Traycingu i wspiera DLSS. Gdybyś wybrał kartę nową, to RX 6700 XT / 6750 XT jest z 15% wolniejszy od 6800 ale pod 2K to nadal dobry wybór. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Konkurencją dla DLSS jest wydany przez czerwonych FSR, ktory jest odrobinę gorszy ale też poprawia "klatkaż". W 2K granie z RT jak najbardziej jest możliwe, ale żeby jakieś rozsądnej fps'y utrzymać to trzeba jednak włączyć wspomniany wcześniej umydlacz. 

 

O tym ile daje DLSS / FSR to musisz patrzeć na testy w konkretnym tytule. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.04.2023 o 21:59, Rebelmind napisał:

Alternatywny w tej kwocie produkt konkurencji rtx 3070 ogólnie jest wolniejszy ok 10% ale lepiej wypada w Ray Traycingu i wspiera DLSS

Ładeon ma jeszcze jedną zaletę -16 bigusia ramciu. Są gry na których już to odczujesz.

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...