Skocz do zawartości

Sapphire radeon rx 6700 xt pulse wysoka temperatura HOT SPOT


Recommended Posts

Hej, doradzić mi co zrobić z moim sapphire radeon rx 6700 xt pulse temperatura rdzenia to około 70 stopni a hot spotu aż 100 stopni przy max obciążeniu, w lato jak dowali 34 stopnie na dworze to hot spot pewnie będzie miał z 110 stopni albo i lepiej. 

Moje pytanie brzmi co robić ?

 

1. zostawić tak jak jest z tymi temperaturami

2.wysłać na gwarancje ale pewnie stwierdzą że jest sprawna i nic nie zrobią 

3.wymienić pastę termoprzewodzącą na jakaś lepszą ? ma to sens ? ale czy stracę gwarancje ten producent ma jakieś ukryte plomby na karcie ?

Link to post
Share on other sites

@bmi86 wentylacja całkiem dobra bo z boku przy karcie jest wielki wentylator co wdmuchuje powietrze i dwa z góry co wyciągają powietrze.

przy tym uv muszę się liczyć z spadkiem fps czy bez spadków ?

 

karta nie ma plomb to mogę wymienić pastę bez utraty gwarancji ?

Link to post
Share on other sites

UV koniecznie, bez spadku wydajności lub minimalnym zależy jak daleko pójdziesz.

 

W AMD Adrenalin zakładka Performance potem Tuning masz opcje automatycznego UV jednym przyciskiem. Zrzuci napięcie, ale będzie to opcja konserwatywna. Sprawdź czy będzie wystarczająca dla Ciebie. Lepsza opcja to manualne dostrojenie. Zacznij od 2500 MHz i 1150nV plus Power Limit na max (albo +15, nie wiem ile Pulse ma maksymalnie) i pamięci na max oraz fast timing i dostrajaj dalej.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, xylom napisał:

co dokładnie daje fast timing ?

Ciaśniejsze timingi VRAMu. W większości przypadków 2000mhz+FT jest szybsze niż 2150mhz bez. 2150+FT może być niestabilne lub może być strata wydajności z powodu korekcji błędów GDDR6. Jak masz czas i chęci to potestuj różne ustawienia w 3dmarku lub Superposition.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Witam , mam problem z radeon rx 6700 xt jak robie dostrajanie manualne to za kazdym razem ile bym nie ustawił to i tak wywala za jakis czas bład w sterownikach

dostrajania i pokazuje ze ustawienia zostały cofnietę do ustawien fabrycznych . Sterowniki są najnowsze płytu głównej również jak i windows 10 jest zaktualizowana ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cieszę się, że to forum istnieje... Miałem zakładać taki sam temat, gdyż kupiłem kartę asrock 6700xt challenger, była to karta zwrócona po 14 dniowym zwrocie i wrzucona na allegro za podejrzanie niską cenę 1000zł, bałem się, że coś w niej może być nie tak. Zrobiłem test OCCT z maksymalnym obiciążeniem i temperatura hotspotu wynosiła ponad 90st, kiedy temp samej karty wynosiła 65stopni - na jakichś forach w internecie wyczytałem, że temperatura hotspotu może wynosić o 15 więcej niż karty, ale jednak nowoczesność przyniosła karty które musiały zaktualizować tę "definicję" (:.

Link to post
Share on other sites

15c różnicy to jest bardzo dobry wynik ,ale 20-25c moim zdaniem tez jest w normie. Hot spot jest to najgorętszy punkt mierzony na rdzeniu GPU, jak karta ma już ponad rok to wymiana pasty może tą różnicę zmniejszyć i obniżyć temperaturę. Twoja jest nowa, raczej wymiana pasty dużo by nie zmieniła . 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...