Skocz do zawartości

RX 580 8GB - brak rozdzielczosci 2560x1080.


Recommended Posts

Witam, 

Prosze o podpowiedz, nie wiem czym to jest spowodowane.

Mam karte rx 580 8gb, najnowsze sterowniki, amd adrenaline. 

Nie wiem, czy to mozliwe ze na TV z natywna rozdzielczoscia FHD 60hz nie da rady, niemozliwe jest ustawic wyzszej niestandardowej rozdzielczosci?

Prosze o podpowiedz, gram w jakas tam stara gierke i chcialem ustawic sobie ultra-wide zeby moc wiecej widziec na ekranie. Dziekuje

55FQvjb.png

Link to post
Share on other sites

Jak telewizor nie obsługuje to jak miałby wyświetlić wyższą rozdzielczość . 

 

Karta może ci renderować grę w innej rozdzielczości , ale wyjście z karty musi być takie jak ekran obsługuje .

Nie wiem czy tego nie możesz w sterownikach karty ustawić . Ewentualnie w grze . Ta funkcja ma swoją nazwę , ale nie pamiętam nazwy i nie testowałem osobiście .

 

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, jakub1t napisał:

Jak telewizor nie obsługuje to jak miałby wyświetlić wyższą rozdzielczość . 

 

Karta może ci renderować grę w innej rozdzielczości , ale wyjście z karty musi być takie jak ekran obsługuje .

Nie wiem czy tego nie możesz w sterownikach karty ustawić . Ewentualnie w grze . Ta funkcja ma swoją nazwę , ale nie pamiętam nazwy i nie testowałem osobiście .

 

To gpu obsluguje rozdzialke do 7k x 2k.

Zwiekszanie renderowania rozdzielczosci, jest taka opcja w diablo 4. Zwieksza to rozdzielczosc ale nie robi rozdzielczosci ultra-wide. Potrzebuje ultra-wide. Nie wiem czy da sie to zrobic i jak. Pamietam wiele lat temu, z 10 lat temu, na monitorze z natywnym FHD robilem rozdzialke nawet 4k na pulpicie...

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wodego napisał:

Ustaw więc dwa telewizory obok siebie, będziesz miał 3840x1080. W pojedynczym TV pikseli nie dasz rady podzielić.

Czyli na TV trzeba siedziec koniecznie na defaultowej rozdzialce FHD ? Nie da sie tego jakos zmienic ? Nie ogarniam czy sie rozni trash tv FHD od trash monitora FHD ?

Nikt nie jest w stanie mi podpowiedziec jak lub czemu nie moge ustawic wyzszej rozdzielczosci na pulpicie/w grze na amd karcie i telewizorze FHD niz natywna FHD w 2023 roku?

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, toxicrain napisał:

Pamietam wiele lat temu, z 10 lat temu, na monitorze z natywnym FHD robilem rozdzialke nawet 4k na pulpicie...

ODKRYŁ JEDEN PROSTY TRICK!!! PRODUCENCI MONITORÓW GO NIENAWIDZĄ :rotfl:

 

A tak na poważnie, AMD Software -> ustawienia -> ekran -> superrozdzielczość wirtualna (VSR). Ewentualnie w tym samym menu po prawej stronie masz rozdzielczości niestandardowe.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

ODKRYŁ JEDEN PROSTY TRICK!!! PRODUCENCI MONITORÓW GO NIENAWIDZĄ :rotfl:

 

A tak na poważnie, AMD Software -> ustawienia -> ekran -> superrozdzielczość wirtualna (VSR). Ewentualnie w tym samym menu po prawej stronie masz rozdzielczości niestandardowe.

Dzieki za odpowiedz. Po wlaczeniu VSR w grze nie mam do wyboru zadnej mozliwej rozdzielczosci ultra-wide a na nich wlasnie mi zalezy. Jedyna jaka mi dziala to 2560x1440 powyzej FHD.

 

Dodatkowo jak dodaje rozdzielczosci niestandardowe to zadna ultra-wide nie dziala....?

Dnz8jKA.png

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, toxicrain napisał:

Jedyna jaka mi dziala to 2560x1440 powyzej FHD.

Pewnie kwestia kabla lub/i złącza HDMI w TV. Zakładając że jest minimum v1.3 jedno i drugie to 3440x1440 60hz powinno być do osiągnięcia. Ewentualnie ustaw sobie 2560x1080. Tryb skalowania musi być ustawiony na "zachowaj współczynnik proporcji".

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Pewnie kwestia kabla lub/i złącza HDMI w TV. Zakładając że jest minimum v1.3 jedno i drugie to 3440x1440 60hz powinno być do osiągnięcia. Ewentualnie ustaw sobie 2560x1080. Tryb skalowania musi być ustawiony na "zachowaj współczynnik proporcji".

Nie da sie dodac zadnej rozdzielczosci ultra wide...czemu...?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, u mnie działa ;) Wrzucam screeny, porównaj z tym co masz u siebie, może coś przegapiłeś. Przy taktowaniu pikseli nie może być wykrzyknika. Żeby je obniżyć można dać synchronizację CVT - ograniczone wygaszanie, albo zmniejszyć odświeżanie.

1108318220_Zrzutekranu2023-03-29082702.png.19480754333574a0f6c6065017bb0a62.png1433552497_Zrzutekranu2023-03-29082601.thumb.png.765709b8342728db7a88bdc78f7e58ed.png

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Nie wiem, u mnie działa ;) Wrzucam screeny, porównaj z tym co masz u siebie, może coś przegapiłeś. Przy taktowaniu pikseli nie może być wykrzyknika. Żeby je obniżyć można dać synchronizację CVT - ograniczone wygaszanie, albo zmniejszyć odświeżanie.

1108318220_Zrzutekranu2023-03-29082702.png.19480754333574a0f6c6065017bb0a62.png1433552497_Zrzutekranu2023-03-29082601.thumb.png.765709b8342728db7a88bdc78f7e58ed.png

 

Hmm, probowalem wpisywac wszystkie Twoje wartosci itp, bawic sie swoimi, ale nie mam zaznaczonej opcji: SKALOWANIE GPU po lewej stronie, bo pare dni temu wywalilo mi black screena i nic nie dzialalo jak przesunalem ta opcje w prawo przy rozdzialce 1920x1200.

 

Ta opcja jest konieczna do wbicia niestandardowej rozdzialki?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, toxicrain napisał:

Ta opcja jest konieczna do wbicia niestandardowej rozdzialki?

Nie. Na jakim etapie jest problem bo nie wiem jak ci pomóc? Moje ustawienia u ciebie na 100% nie zadziałają bo mam inną matrycę, wkleiłem tylko jako przykład.

 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, zbiku90 napisał:

Nie. Na jakim etapie jest problem bo nie wiem jak ci pomóc? Moje ustawienia u ciebie na 100% nie zadziałają bo mam inną matrycę, wkleiłem tylko jako przykład.

 

No tak jak pisalem wczesniej, jakakolwiek wyzsza rozdzielczosc probuje dodac przez adrenaline wyskakuje komunikat ze monitor nie obsluguje tej rozdzielczosci....

 

GPU mam podlaczone kablem HDMI z telewizorem. Telewizor to w CRU pokazuje ze: Panasonic TV MEIA296

Rozkminilem juz co jest grane.

 

Nie da sie ustawic rozdzialki Ultra wide powyzej natywnych FHD.

 

Kiedy ustawie 1920:810, moj zakres widzenia zwieksza sie znacznie w grach, na dole ekranu mam duze czarne pasy jednak jest mi to obojetne. udalo sie widziec wiecej na ekranie. Wymagania sprzetowe tez powinny chyba spasc miedzy FHD a 1920x810? Da sie okreslic ile % ta rozdzielczosc mniej obciaza GPU?

Link to post
Share on other sites

1920x1080=2073k pikseli

1920x810=1555k pikseli

Jakieś 25% mniej pikseli do wyświetlenia

2 godziny temu, toxicrain napisał:

Nie da sie ustawic rozdzialki Ultra wide powyzej natywnych FHD.

Zmyliło mnie to że pisałeś że 1440p działa. Pewnie było to proste przeskalowanie z FHD przez VSR. Widocznie żeby ustawić niestandardową rozdzielczość np. ultrawide na 16:9 to wyświetlacz i kabel muszą ją fizycznie obsługiwać i trik z VSR nie działa. Człowiek uczy się całe życie :Da i tak umiera głupi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...