Skocz do zawartości

wyłączanie sie komputera


Recommended Posts

1. 

Procesor: Ryzen 7 5800x + NZXT Kraken x62 Buda: SilentiumPC Armis AR7 TG RGB Ram: Patriot Viper 4400 CL19@ 3766 CL15 Grafika: PowerColor RX 6900 XT Red Devil Ultimate  Dysk: SSD Samsung Evo 860 250GB i 500GB, HDD Seagate 3TB  Monitor: Asus 34  Mobo: MSI MEG X570 Unify

Zasilacz: be quiet! 850 Gold Straight Power 11

 

2. Widnows 10 X64

3. CO pamieci i procesora

4. Comodo internet security premium

5. przywrócenie ustawien plyty gl do standardowych

6. problem wystepuje w 2 grach: 
- Destiny 2 - w trakcie gry komputer nagle wylaczył sie tak jakby brakło prądu i nie ma mozliwosci wlaczenia, chyba ze wyłacze na ok +- 30s listwe z pradem, po tym czasie moge komuter uruchomić, problem tu znikł gdy poluzowałem timingi na pamieciach

- Diablo 4 beta - ten sam problem i nawet przywrócenie ustawien płyty gł do default, nie pomaga

 

w obu przypadkach wyłączenie wystepuje po +- 10min gry, z tym jak napisalem wyzej w Destiny2 problem znikł, w innych grach nic takiego nei wystepuje (PoE, The Riftbraker, Middle-earth™ Shadow of War, Wiedzmin 3)

 

Sprawdziłem temp na procesorze to nie przekracza 80C

Bios mam wgrany przed ostatni z udostepnionych, najnowszy nie moge wgrac bo udostepnili ten sam plik co mam juz wgrany (napisalem do MSI by sprawdzili)

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, AudiAWX napisał:

No to zostaje że grafiki gry nie lubią.

 

na rx 6900xt odcina zasilanie calego kompa

na gtx 1080ti  wyskakuje blad i wywala do pulpitu

zastanawiam sie czy do 6900xt zasilacz nie jest za slaby

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

odkurzę trochę temat

teraz mam to samo ale w grze, doom eternal, po kilku min wyłączenie kompa, musze wyłączyć listwę na kilka sekund by móc ponownie włączyć komputer.

 

zainstalowalem furmark i occt, puscilem osobno te programy, brak awarii, ale jak włączyłem oba jednocześnie to odcięło zasilanie

wg mnie cos nie tak z zasilaczem, co o tym sadzicie ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2023 o 17:10, xkazik napisał:

odkurzę trochę temat

teraz mam to samo ale w grze, doom eternal, po kilku min wyłączenie kompa, musze wyłączyć listwę na kilka sekund by móc ponownie włączyć komputer.

 

zainstalowalem furmark i occt, puscilem osobno te programy, brak awarii, ale jak włączyłem oba jednocześnie to odcięło zasilanie

wg mnie cos nie tak z zasilaczem, co o tym sadzicie ?

Widać, że jak CPU i GPU są obciążone zasilacz nie daje rady, przez co odcina zasilanie. Zasilacz do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...