Skocz do zawartości

BSOD na nowym komputerze tylko w grach 0x00000124


Recommended Posts

Witam złożyłem z miesiąc temu taki komputer

1.Konfiguracja komputera:

Ryzen5  5600x

Asus Radeon 6500XT

Asus ROG STRIX B550-F GAMING WIFI 2

CORSAIR Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 

Fractal Design Ion Gold 850W 80 PLUS®

WD Black SN770 1TB PCIe Gen4

2.System operacyjny: Windows 10 teraz 11

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów:

 

4.Używany program antywirusowy: Windows Defender 

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Memtest OK OCCT OK PRIME 95 OK

 

6.Informacje dodatkowe: Ogólnie używam komputera do obróbki zdjęć ale gdy pogram w jakąś grę to po jakimś czasie wyrzuca mi ten error WHEA UNCORRECTABLE ERROR

poniżej minidump 

031423-15984-01.dmp

Link to post
Share on other sites

Możliwe że problem ze sterownikami. Upewnij się że masz najnowsze wersje: aktualizacji windowsa w windows update, sterowniki grafiki i chipsetu od AMD. To tak na szybko, dumpa przejrzę w wolnej chwili, dodaję do obserwowanych ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatura CPU okolice 80 maks i w occt podobnie

Ram 33 38

GPU z 75

Jak cofnąłem windows do poprzedniego stanu to teraz tylko ten pierwszy bsod wyskakuje zobaczę co się stanie jak zainstaluje chipset inny bo bios jest najnowszy.

Czy mogło się coś stać jak montowałem komputer czy to jest błąd bardziej związany ze sterownikiami?

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, komperko napisał:

coś stać jak montowałem komputer

Zawsze jest taka możliwość, chociażby ładunek elektrostatyczny. Dla upewnienia się możesz wykonać ponowny montaż wszystkich podzespołów. U Ciebie ten BSOD wskazuje  na konflikt sterowników tym bardziej, że jak piszesz testy przeprowadzone zakończyły się pozytywnie. Czy przeprowadziłeś procedury DISM i SFC i z jakim wynikiem?  Jednak Debuger sugeruje też, cytat: Type referenced: hal! WHEA MEMORY ERROR SECTION I tu spróbowałbym czystą instalację systemu. Oczywiście pobierz nowy plik instalatora ze strony Microsoftu.

Link to post
Share on other sites

Więc zainstalowałem WIN 10 czystą instalację i wyskoczyło po dłuższym czasie DISM przeszło pomyślnie ale SFC found corrupt files.

To od czego mogę zacząć podmieniać podzespoły bo chyba widocznie coś jest uszkodzone. PS. GPU odpada bo już na początku spróbowałem podmienić nową ze sklepu.

Ramy mam ustawione na xmp mode 3600Mhz.

link do CBS LOG https://we.tl/t-gdYM56m8RR

031923-9312-01.dmp

Edytowane przez komperko
Dodanie treści.
Link to post
Share on other sites

Czy w SFC po zakończeniu była informacja o powodzeniu naprawy plików sytemu czy, że SFC nie mógł ich naprawić? W dmp to samo przyczyną jest AuthenticAMD.sys, ale tym razem spowodowany przez WorldOfWarships64.exe. Jeżeli wykluczony jest problem z konfliktem sterowników pozostaje przyczyna sprzętowa i tu zacznij przez przywrócenie biosu do ustawień domyślnych i sprawdzenie działania PC w grach. Pokaż również odczyt z czujników w HWiNFO. Twój dmp wygląda prawie jak tu https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/komputer-wyrzuca-bluescreen-whea-124/a21a968b-f477-45d9-9c69-77b6fbb3db07

Wpisy STACK_TEXT w powiązaniu z  IMAGE_NAME: AuthenticAMD.sys w/g mnie świadczą o problemie z pamięcią systemową CPU. Może to być spowodowanie pojawianiem się za wysokich lub za niskich napięć na kontrolerze pamięci procesora.

6 godzin temu, komperko napisał:

To od czego mogę zacząć podmieniać podzespoły

Na razie nie podmieniać tylko zdemontować całość na czynniki pierwsze, sprawdzić piny CPU. Przedmuchać z kurzu kartę, RAM i płytę gł. i złożyć ponownie. Pamiętaj przy składaniu o rozładowaniu elektrostatyki przez chociażby częste dotknięcie np. Grzejnik CO lub metalowa framuga drzwi.

Link to post
Share on other sites

SFC znalazł i naprawił pliki pomyślnie tak było napisane.

Grałem teraz może z 2,5 godziny bez błędu a zrobiłem reset bios poprzez wyjęcie baterii i ramy pracowały na 2133Mhz.

Poniżej 2 screeny z temperatur. 

GRA.jpg

IDLE1.jpg

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, komperko napisał:

Grałem teraz może z 2,5 godziny bez błędu

To prawdopodobnie potwierdza hipotezę o niestabilności kontrolera pamięci. Zanim wykonasz poradę @zbiku90  Pokaż screeny z napięć DDR jakie ustawia płyta dla 2133MHz. Potem włącz A-XMP i również pokaż screen z napięć. Jak możesz to przytnij te screeny np. w Paint, aby to co ważne było bardziej widoczne.

Link to post
Share on other sites

Ten BSOD również dotyczy >memory_corruption< niestety nie wynika z niego czy napięcie było za wysokie czy za niskie. W obecnej sytuacji możesz próbować ustawień napięć DDR mniejszymi wartościami. Ustawiaj od 1.36V w górę sprawdzając w działaniu poszczególne ustawienie. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje używanie PC bez XMP ewentualnie podmiana CPU i sprawdzian lub podmiana RAM i sprawdzian. Niestety problem z funkcją A-XMP na platformach AMD jest częstym przypadkiem. 

Link to post
Share on other sites

Ramy włożone innej firmy 16gb 2x8 3600Mhz pierwsza gra i blue screen z włączonym xmp.

Wsadziłem stare ramy z powrotem ustawiłem 1.45V i SOC 1.15V i po dłuższym czasie wywaliło później zmieniłem SOC na 1V i nic nie wywaliło po dłuższym czasie zobaczymy na jak długo dam znać jeśli znowu wyrzuci. Bardzo dziękuję za pomoc na tą chwilę @zbiku90 @lonialomax

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...