Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych i "małe" komplikacje- bunt GetDataBack


Recommended Posts

Witam

Mój kumpel po kilkudniowej nieobecności w domu zorientował się, że ma w kompie Rogue-Antivirusa, nie pamiętam już nazwy. Śmieć był tak sprytny, że blokował neta, Menedżera Zadań, Zasady Zabezpieczeń Lokalnych i msconfiga. Oraz pewnie wiele innych rzeczy.

Stwierdziłem, że nie chce mi się siedzieć przy tym kilka(naście) godzin i po prostu z poziomu instalki Windowsa usunąłem obie partycje.

 

Planowałem odzyskanie potrzebnych danych GetDataBackiem NTFS (ver.4,0), gdyż kiedyś tylko on spośród wszystkich programów na rynku zdołał sobie poradzić z moim twardzielem. Niestety, próby skopiowania któregokolwiek pliku spełzły na niczym, pomimo że program był "zarejestrowany". Przez ułamek sekundy było widać jakieś okno (nie dało się zobaczyć co to), po czym wracał do listy plików. W docelowym folderze nie było nic.

 

Zrobiłem obraz dysku (55GB) bit po bicie za pomocą GDB, myśląc że później jak zwykle otworzę go np. 7-zipem. Utworzyło plik bez rozszerzenia, który ustawiłem jako .img (tak było w GDB). Niestety, ani 7-zip, ani WinRAR nie zdołały go otworzyć, mimo znalezionego w necie sposobu ze zmianą rozszerzenia na .iso. IsoBuster po półgodzinnym oczekiwaniu na znalezienie plików, znalazł ok. 500, ale dość absurdalne, np. JPG o rozmiarze 700MB xD

 

W międzyczasie zdążyłem już sformatować ten dysk i nadpisać pliki w ok. 30%, więc ponowne odzyskiwanie innym programem nie wchodzi w grę- trzeba coś zrobić z obrazem.

Skończył mi się już czas i pomysły, jak to wszystko odkręcić. Myślę, że np. Daemon lub Alcohol dałyby sobie z tym radę, ale system byłby narażony na ponowny atak... Nie warto ryzykować.

 

Z góry dzięki za pomoc lub chociaż przeczytanie całego posta xD Jest długi, ale nie dało się inaczej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...