Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie planuje zakup komputera do gier.

Cena zestawu to max 2800zł.

Moja propozycja to:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 940 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+,Black Edit/ 669 zł

Płyta główna: AsRock A780GMH/128M /AMD 780G/ 245 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 195 zł --> dobrze pamięci??

Dysk twardy: Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD5000AAKS] 210 zł

Karta graficzna: Galaxy GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 830 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (ivory) 99 zł

Obudowa: Aerocool AEROENGINE plus (black) 269 zł

Zasilacz: Chieftec 550W [GPS-550AB-A] 249 zł

 

Ceny z esc.pl

 

 

Czy zestaw będzie ok??Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam Yogi ;)

Link to post
Share on other sites

Troche slaby zestawik jak na ta cene. Procesor na AM2+, za ta cene juz mozesz dac AM3 i pamieci DDR3, grafika nawet dobra, ale po co placic wiecej za grafe, kosztem reszty podzespolow ;).

Propozycja:

 

Cena: 2850zl, http://www.esc.pl

 

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

679 zł

 

Płyta główna:

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

340 zł

 

Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK AMD PGS

360 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

199 zł

 

Karta graficzna:

MSI Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

799 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

90 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 332 (Black)

149 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

230 zł

Link to post
Share on other sites

Wolałbym tą obudowę co jest- podoba mi się. Ogólnie według mnie niema poco pchać się w am3, różnica w wydajności jest niewielka a cena dość znaczna. Ogólnie komputer ma mi służyć jakieś 3 lata , a więc szukam zestawu najwydajniejszego, a nie możliwego do rozbudowy ponieważ za 3 lata i tak cala buda do wymiany pójdzie. A nVidie wybrałem ze względu na Physx bo wiele gier już to wykorzystuje.

Link to post
Share on other sites

Gratuluje konsekwencji, faktycznie AM2+ jest wciaz lepsza inwestycja niz AM3 + drogie DDR3.

Ale dysk twardy i zasilacz international zaproponowal ci lepsze i tansze niz te ktore sam wybrales, warto byloby to przemyslec.

 

Seagate serii 12 sa szybkie ciche i sie nie psuja

OCZ to lepsza firma niz Chieftec

GTX275 jest troche szybszy niz zwykla 4890 international proponuje wersje OC ale jak chcesz PhysX to zostan przy nV

;)

Link to post
Share on other sites

dysponujesz się danymi dla całej produkcji, że wysuwasz tak śmiałe twierdzenie? ;-)

mamy na forum wystarczjaco duzo serwisantow, wlascicieli sklepow a dane od nich uwazam za wiarygodne.

Jesli masz cokolwiek czym mozesz udowodnic ze jest inaczej to dawaj :>

 

 

@Yogi

pamieci A-Data so OK chyba ze chcesz ossstro HT krecic to wtedy potrzebne beda jakies lepsze ale przy procku BE raczej nie ma potrzeby kupowania drozszych pamieci.

Link to post
Share on other sites

ta przegladam sobie rozne fora i dziwna prawidłowość zauważyłem

przez pewien czas jak ktos szuka b.dobrej zasilki Wszyscy proponuja BeQuiet 500 W za 500 PLN . Jak ktos sklada kompa średnika to wszyscy zasilki OCZ polecja .co to zmowa jakas czy co ?! monopol tym firmom robicie ...macie racje bedzie fajnie jak wszyscy bede mieli BeQuiet albo OCZ

 

 

Chieftec jest dobry ba bardzo dobry ! i basta ;]

 

EDIT

 

pozatym w zasiłkach OCZ StealthXStream ludzie narzekaja na piszczące cewki po wyłączenu < fakt jak tylko przylozy sie ucho-ale jednak>

i co definitywnie przynajmniej w moich oczach degraduje OCZ to fakt ze przynajmniej seria XStream nie posiada żadnej! regulacji obrotow wentylatora ;)

Link to post
Share on other sites

ta przegladam sobie rozne fora i dziwna prawidłowość zauważyłem

przez pewien czas jak ktos szuka b.dobrej zasilki Wszyscy proponuja BeQuiet 500 W za 500 PLN . Jak ktos sklada kompa średnika to wszyscy zasilki OCZ polecja .co to zmowa jakas czy co ?! monopol tym firmom robicie ...macie racje bedzie fajnie jak wszyscy bede mieli BeQuiet albo OCZ

 

 

Chieftec jest dobry ba bardzo dobry ! i basta ;]

 

EDIT

 

pozatym w zasiłkach OCZ StealthXStream ludzie narzekaja na piszczące cewki po wyłączenu < fakt jak tylko przylozy sie ucho-ale jednak>

i co definitywnie przynajmniej w moich oczach degraduje OCZ to fakt ze przynajmniej seria XStream nie posiada żadnej! regulacji obrotow wentylatora ;)

 

słuchaj to żadna zmowa a poza tym ty teraz takim postem faworyzujesz chieftec'a :> widać prawda jest taka że OCZ jest najlepszy w swojej cenie a bequiet jest cichy i świetnie trzyma napięcia za większą cenę ale za coś się płaci :co: wygląda to tak jakbyś był jakimś fanboyem chieftec'a czyżbyś miał taką zasiłkę w obudowie i boisz się że nie jest taka dobra?? ;)

Link to post
Share on other sites

@Warrk: od dzisiaj zacznę specjalnie spoglądać jakie dyski idą na serwis i jeszce może statystyki zacznę tworzyć =] lol

nie ja tutaj muszę sypać dowodami, gdyż nie ja komuś wciskać że coś się nie psuje

jestem ciekaw jest udowodnisz stwierdzenie że się nie psują ;) bo nie wiem czy jest coś, co się nie psuję (a nikt mi nie powie że na wszystkie wyprodukowane dyski ani jeden nie popsuje się :co:)

 

@miglanc: to tak jak moda na pamięci OCZ? itd. itp.

ale nie przesadzaj z tym BeQuiet za 500zł ;) on kosztuje 360 ;P

 

swoją drogą Chieftec 500W w tej samej cenie co OCZ SxS, a ma zdaje się mocniejszą linię 12V

 

za jakieś 300zł jest http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Pro ... sp?idx=344

Link to post
Share on other sites

Warrk źle się wyraził po prostu. Seria .12 nie psuje się często albo inaczej psuje się mały odsetek sprzedawanych dysków.

Ja u znajomych teraz tylko montuje .12, u siebie w kompie mam 4 sztuki i dotychczas żaden się nie popsuł.

Link to post
Share on other sites

@Warrk: od dzisiaj zacznę specjalnie spoglądać jakie dyski idą na serwis i jeszce może statystyki zacznę tworzyć =] lol

nie ja tutaj muszę sypać dowodami, gdyż nie ja komuś wciskać że coś się nie psuje

jestem ciekaw jest udowodnisz stwierdzenie że się nie psują :/ bo nie wiem czy jest coś, co się nie psuję (a nikt mi nie powie że na wszystkie wyprodukowane dyski ani jeden nie popsuje się :cry:)

 

@miglanc: to tak jak moda na pamięci OCZ? itd. itp.

ale nie przesadzaj z tym BeQuiet za 500zł :co: on kosztuje 360 ;P

 

swoją drogą Chieftec 500W w tej samej cenie co OCZ SxS, a ma zdaje się mocniejszą linię 12V

 

za jakieś 300zł jest http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Pro ... sp?idx=344

@Rotorek

Oczywiscie ze psuje sie wszystko, ale odsetek zepsutych do sprzedanych jest w serii 12 podobno niski. Mozesz robic statystyki ale nie zapomnij sprawdzic ile sie sprzedaje bo jesli z 1000 sprzedanych Seagatow trafi na serwis 20 a z 200 sprzedanych WD trafi 10 to wcale nie oznacza ze WD psuje sie rzadziej.

 

Osobiscie mialem popsute HDD: 3x IBM, 2x WD, 2xSeagate, obecnie posiadam barracude 11 (wymieniany ;) ) i samsunga SPN2504C (mialem dwie sztuki ale wymienilem na barke ;) ) i mysle ze opinie uzytkownikow i pracownikow serwisow/sklepow ktorych jesz sporo na benchmarku raczej sie nie myla w kwestii serii 12.

 

P.S. Tak wlasciwie to wypowiadasz sie w temacie czy tylko lapiesz za slowka ??

 

@miglanc

Mialem Chiefteca 450W, i porownujac z OCZ z pracy musze stwierdzic ze OCZ jest lepiej wykonany, dobrze trzyma napiecia i wcale nie piszczy ( tak maja tylko niektore sztuki) a zostalo to wyeliminowane calkowicie w wersji 2 zasilaczy. Chieftec tez nie jest zly ale cena przemawia na korzysc OCZ.

Link to post
Share on other sites

wypowiadam się w temacie przy okazji czepiając się tego stwierdzenia ;)

jasne po serii .11 to te dyski z pewnością są o niebo lepsze ;> zresztą po .11 to każde są lepsze ;>

 

a co do kwestii zasilacza, to Corsair z serii HX są świetne, chociaż ceny aktualnie wysokie ;-) HX520 jest w tej samej cenie co TX650 ;)

około 30zł taniej od HX520 jest Cooler Master Real Power M520, może ktoś ma/używa tego i mógłby tutaj wyrazić swoją opinię? :co:

Link to post
Share on other sites

Cooler Master Real Power M520, może ktoś ma/używa tego i mógłby tutaj wyrazić swoją opinię? ;)

Swietny zasilacz, w pracy napedza C2Q9550 + Fire GL + 8GB Corsair + 2*HDD i jeszcze troche bajerow, zlego slowa nie powiem ma juz prawie rok a nie bylo zadnych problemow. Tylko przydal by sie pokrowiec na kable jak w enermaxie ;)
Link to post
Share on other sites

a co do kwestii zasilacza, to Corsair z serii HX są świetne, chociaż ceny aktualnie wysokie ;-) HX520 jest w tej samej cenie co TX650 ;)

około 30zł taniej od HX520 jest Cooler Master Real Power M520, może ktoś ma/używa tego i mógłby tutaj wyrazić swoją opinię? ;)

co prawda trochę inne ale firma pozostaje ta sama, mozna ogolne pojecie sobie wyrobic :co:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -2076.html

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...