Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planje wymiane monitora lecz nie wiem co wybrać, może kilka małych porad? Aktualnie posiadam LG W2242S monitor jest dobry lecz męczy oczy i nie posiada rozdzielczości FullHD.Czy monitor 120Hz daje większą różnice w grach niż 60Hz? jaki z tych monitorów doradzili byście mi najlepiej nie każdy ma 120Hz:

LG IPS236V-PN

Acer G245HQbid

Acer S273HLbmii

LG Flatron D2342P-PN 3D

Monitoru szukam w granicach 1500zł

Link to post
Share on other sites

Czy monitor 120Hz daje większą różnice w grach niż 60Hz?

 

pozwala na wyświetlanie obrazu za pomocą nVidia 3D vision, a poza tym nie specjalnie

 

co do modelu, z powyższej listy zdecydowanie IPS236V alternatywnie z tym budżetem możesz się połasić na iiyamę b2712hds

Link to post
Share on other sites

120 Hz przydatne tylko w 3D lecz wymaga silnego GPU. Jak na razie technologia 3D jest ciągle w powijakach i nie uzasadnienia w wspieraniu tejże poza diagnostyką medyczną i projektowaniem inżynieryjnym.

Dobry monitor do 1500 zł... :

http://www.proline.pl/?p=NEC+MS+EA232WMI

http://www.balta.pl/lcd-24-dell-p2411h,o45689.html

http://www.balta.pl/led-tv-24-samsung-syncmaster-fx2490hd,o46604.html

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ależ Wy banialuki opowiadacie. W grach przydaje się i to bardzo. Właśnie z powodu częstotliwości odświeżania niektórzy pro gamerzy pozostają przy starych monitorach kineskopowych, które nie miały żadnego problemu z uzyskaniem takiej częstotliwości. Nie chcę się tu wdawać w szczegóły, bo jestem leniwy, ale pozwolę sobie zasugerować żebyście przeczytali recenzje tego typu wyświetlaczy. Sam posiada jeden z nich, mianowicie BENQ XL2410T i jestem z niego bardzo zadowolony. Wspomnę tylko o minimalnym input lagu, jakości i płynności animacji, z tzw minimalny tzw. trailingiem, pominę już fakt, że korzystanie z synchronizacji pionowej przy 120 Hz dopiero nabiera sensu. I to są najważniejsze zalety monitorów 120 Hz, a nie wsparcie dla Nvidia 3D Vision.

Inna sprawa, że tego typu wyświetlacze są kierowane do specjalnego typu klientów - zapalonych graczy, w szczególności FPS.

Edytowane przez Ethan
Link to post
Share on other sites

spomnę tylko o minimalny input lagu, jakości i płynności animacji, z tzw minimalny tzw. trailingiem

 

to posiada każdy dobry monitor do grania, nie musi mieć w tym celu 120hz

 

korzystanie z synchronizacji pionowej przy 120 Hz dopiero nabiera sensu

 

tak, bo zobaczysz gołym okiem różnicę pomiędzy 60 a 120 fps abstrahując już od mocy potrzebnej by stałe 120 fps utrzymać w dowolnej współczesnej strzelance

Link to post
Share on other sites

to posiada każdy dobry monitor do grania, nie musi mieć w tym celu 120hz

 

 

 

tak, bo zobaczysz gołym okiem różnicę pomiędzy 60 a 120 fps abstrahując już od mocy potrzebnej by stałe 120 fps utrzymać w dowolnej współczesnej strzelance

 

Najwyraźniej nigdy nie miałeś okazji porównać gry, na dwóch monitorach. Zwykłego do gier i 120 Hz. Akurat ja miałem i mam i wierz mi, że różnica jest odczuwalna i widoczna. Wiem, wiem. Jesteś kolejny teoretykiem, który lubi prawić o tym czego nigdy na oczy nie widział.

 

No to widać jak dużo grałeś w FPSy. :]

Mój drogi w CS:S na moim komputerze po wyłączeniu sychronizacji pionowej mam stałych 300fpsów w rozdzielczości 1920x 1080. :]

I wiem, bo gram w CS:S od samego początku jaka jest różnica między stałymi 30, 60 czy też 120 fpsami :] O 300fps nawet nie wspomnę.

To, że Ty nie posiadasz takiej maszyny nie oznacza, że inni jej nie mają.

 

Fakt, faktem, że w niektórych najnowszych grach z uzyskanie 120fps w full detalach może być problem.

Ale w większości nie mam z tym problemów. :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podepnę siępod temat.

1. Czy każdy monitor który ma 120Hz będzie działał z nvidai 3D vision?

2. Będę kupował TV, które chce podłączyć do kompa ( poza monitorem). Czy TV z odświerzaniem powyżej 120Hz( np. 200Hz, 400Hz) będzie działał z nvidia 3D vision? Jaki kabel do tego trzeba użyć? Prosze nie pytajcie po co mi to:) Przy okazji jak już kupuje TV to chce sobie sprawdzić jak to będzie na 42" w 3D na kilku grach:)

Link to post
Share on other sites

Mnie też bardzo ciekawią monitory ze wsparciem 3D, nie mam zamiaru korzystać z dupnych efektów 3D :sciana: , jako iż jestem zapalonym graczem interesuje mnie wartość 120Hz, chciałbym wiedzieć czy normalnie wartość 120Hz można ustawić w sterownikach na tego typu monitorach?

http://img4.imageshack.us/img4/821/aaaayp.png

i grać z takim odświeżaniem? synchronizacja pionowa w 120Hz to dopiero komfort, oczywiście bez żadnego rozdwojenia obrazu typu "3D"...

Link to post
Share on other sites

Matryca IPS podświetlana LED, 23 cale w rozdzielczości FullHD. Ze względu zastosowaną matrycę odwzorowanie kolorów i kąty widoczności są dużo lepsze niż we wszystkich TN jakie widziałem, bardzo obawiałem się smużenia i input lag w grach, ponieważ podczas zakupu nie było jeszcze żadnych recenzji w internecie. Jednak moje obawy były niepotrzebne, mam ten monitor od 2 tygodni, za sobą kilka szybkich gier oraz filmów i na szczęście nie zauważyłem żadnych z tych rzeczy.

Z pełną świadomością polecam ten monitor każdemu, w cenie około 800 zł bije konkurencję na głowę.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

roznica pomiedzy iloscia w fps w grze jest ogromna. Dla kogos kto gra w gry tylko tak niedzielnie (tak jak ja teraz) to nie ma znaczenia czy ma 30 fps czy 100 fps jednak wiem z wlasnego doswiadczenia jak jeszcze kiedys gralem klanowo w wolfenstein enemy territory ze roznica pomiedzy fps jest znaczna, ustawialo sie nawet je na sztywno i tak np. przy 45 , 75 i 333 fps byla o wiele lepsza fizyka gry , tzn dalsze skoki ,latwiejsze trickjumpy. Takze jest to prawda ze zwykly niedzielny gracz ktora wlacza sobie jakas gierka tak o by sobie popykac takiej roznicy nie widzi jednak ktos kto gra w dana i tylko 1 gre pare lat spadek rzeczu 5 fps widzi odrazu ,wszystko staje sie jakby takie wolne i odrazu mu sie gorzej gra.

 

I ja teraz z czystej ciekawosci podepne sie do pytania.

Jak to jest z tym 3d w grach? Mam teraz na mysli takie cos : przypuscmy ze mam monitor lg cinema 3d , karte ze stajni amd i chce sobie cos wlaczyc w 3d. Czy potrzebna do tego jest jakas ilosc minimalnych fps stalych? np 60?

Gra tu ktos w 3d? Jakie sa wasze wrazenia? Poniewaz mam monitor lg e2370-bf (matryca ips) i zastanawiam sie by za jakis czas sprzedac swoj monitor i kupic jakis 3d 27 cali najlepiej z matryca ips.

Edytowane przez czikenus
Link to post
Share on other sites

jestem zapalonym graczem interesuje mnie wartość 120Hz, chciałbym wiedzieć czy normalnie wartość 120Hz można ustawić w sterownikach na tego typu monitorach?

http://images50.fotosik.pl/1621/3351adf07d9974camed.jpg

http://images41.fotosik.pl/1557/8ef23df5bd76b4dcmed.jpg

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...