Skocz do zawartości

(przyszłościowy) zestaw komputerowy


Recommended Posts

Witam. Otóz niedawno przymierzałem się do kupna dobrego sprzętu PC do grania. Przykładowe i5 2005k, gtx 570, ram 4gb 1600hz mówią same za siebie... Nie rewelacyjny acz kolwiek bardzo dobry i wydajny zestawik. Plus klawiatura - http://www.x-kom.pl/p/67862-klawiatura-przewodowa-a4tech-kl-126-czarna-niebieskie-podswietlenie-usb.html - głośniki - http://cokupic.pl/produkt/Genius-Sw-V21-1250/informacje_o_produkcie#productNav - myszka - http://www.3kropki.pl/p/1/7/0/a4tech_evo_xgame_opto_oscar_x748_extra_fire_usb.php - monitor - http://www.agito.pl/monitory-lcd/dell-23-lcd-u2311h-czarny.0.393024.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=393024&utm_campaign=wszystkie - Co do podzespołów to jestem pewien co do jakości/wydajności/opłacalności, bowiem zasięgałem już porad na innych forach i u informatyka. Pytanie tylko czy pozostałe częście, takie jak wymienione powyżej części są... jak to nazwać... dobre ? Myszkę i monitor wybrałem ze względu nie tylko na jakość ale i na to, iż mogłem ją przetestować u mojego kuzyna. Wszystko OK, no może poza tym że monitor nie ma HDMI, ale to nic, kupi się przejściówkę i xbox będzie śmigać... ale nieważne, nie o to mi teraz chodzi. Jeszcze przed głównym celem mojego tematu chciałbym poznać wasze zdanie co do głośników i klawiatury, którą wybrałem ze względu na podświetlenie, markę i dobrą cenę (inna mi nie odpowiada). Możecie wypowiedzieć się również co do monitora i myszki, a co. No, to teraz główny cel naszego programu. Czy jest sens składać wogóle zestaw komputerowy (do gier, niech wam przypomnę) teraz. Słyszałem bowiem, iż Intel zamierza na początku nowego roku wprowadzić nowe procesory (w procesie technologicznym 22mm) o nazwie Ivy brigde. Mają one być wydajniejsze od odecnych, czyli sandy brigde (np i5 2005k). Poza tym we wrześniu w sklepach będzie można dostać nową serię Radeonów HD 7000, kart wydajniejszych od poprzedników (np radeonów HD 6970 lub gtx 570). Na gtx 600 (początek 2013) nie chce mi się czytać. Ogólnie na początku 2012 będzie po prostu lepszy sprzęt. No i będę mieć trochę więcej kasy... ;) I tu nasuwa sie pytanie - czy kupować PC teraz, czy poczekać do premiery nowych kart i procków ? I czy będą wtedy jakieś nowe monitory, głosniki lub myszki i klawiatury ? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za tak długi temat, ale zależy mi na tym wszystkim.

PS Czy znacie już przykładaow ceny procków Ivy brigde lub kart Radeon HD 7000 ?

Link to post
Share on other sites

No, to teraz główny cel naszego programu. Czy jest sens składać wogóle zestaw komputerowy (do gier, niech wam przypomnę) teraz. Słyszałem bowiem, iż Intel zamierza na początku nowego roku wprowadzić nowe procesory (w procesie technologicznym 22mm) o nazwie Ivy brigde. Mają one być wydajniejsze od odecnych, czyli sandy brigde (np i5 2005k). Poza tym we wrześniu w sklepach będzie można dostać nową serię Radeonów HD 7000, kart wydajniejszych od poprzedników (np radeonów HD 6970 lub gtx 570).

Sens jest zawsze, pytanie tylko czy sie oplaca. Nie dosc ze nie dlugo wychodzi Ivy Bridge z technologią 22nm, to na przelomie wrzesnia - grudnia AMD planuje premiere Buldożera, a producenci wypuszcza w tym czasie nowe rewizje płyt. Jednak kazdy kij ma dwa konce: Ivy bedzie kompatybilne z LGA 1155, P67 i H67 (byc moze rowniez Z68), wiec proca zawsze mozna bedzie wymienic, dolar idzie w gore, a we wrzesniu wychodzi beta BF3 (nie mowiac o innych tytulach jak Deus Ex: HR, Red Orchestra 2 itd), wiec jesli poczekasz do nastepnego roku bedziesz w nie gral na starej platformie.

 

Co do Twojego pytania nie czuje sie zbyt kompetentny, ale ja zaczalbym jednak od plyty glownej, bo to podstawa. Natomiast na nowe myszki/klawiatury raczej bym nie czekal, bo mozesz tak czekac do konca swiata i dluzej :)

 

PS. Na zachete dodam ze sam wlasnie dzisiaj zamowilem pare zabawek w Agito:

 

Intel Core i7 2600K 3.4 GHz BOX (opis) 1035,00

Gigabyte GA-Z68X-UD5-B3 (opis) 814,00 814,00

G.SKILL DUAL DDR3 2x4GB 1600MHZ RIPJAWS X CL9 FOR SANDY BRIDGE 234,00

 

Reszty nie zmieniam bo szkoda mi kasy :P Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Do gier w zupełności wystarcza Core i5 2500K :) Jak będzie z czasem za slaby (jakoś nie wydaje mi się, żeby to była kwestia roku), to zawsze możesz go troszkę podkręcić bo okolice 4,5 GHz robi prawie każda sztuka ;)

Link to post
Share on other sites

Sens jest zawsze, pytanie tylko czy sie oplaca. Nie dosc ze nie dlugo wychodzi Ivy Bridge z technologią 22nm, to na przelomie wrzesnia - grudnia AMD planuje premiere Buldożera, a producenci wypuszcza w tym czasie nowe rewizje płyt. Jednak kazdy kij ma dwa konce: Ivy bedzie kompatybilne z LGA 1155, P67 i H67 (byc moze rowniez Z68), wiec proca zawsze mozna bedzie wymienic, dolar idzie w gore, a we wrzesniu wychodzi beta BF3 (nie mowiac o innych tytulach jak Deus Ex: HR, Red Orchestra 2 itd), wiec jesli poczekasz do nastepnego roku bedziesz w nie gral na starej platformie.

 

Co do Twojego pytania nie czuje sie zbyt kompetentny, ale ja zaczalbym jednak od plyty glownej, bo to podstawa. Natomiast na nowe myszki/klawiatury raczej bym nie czekal, bo mozesz tak czekac do konca swiata i dluzej :)

 

PS. Na zachete dodam ze sam wlasnie dzisiaj zamowilem pare zabawek w Agito:

 

Intel Core i7 2600K 3.4 GHz BOX (opis) 1035,00

Gigabyte GA-Z68X-UD5-B3 (opis) 814,00 814,00

G.SKILL DUAL DDR3 2x4GB 1600MHZ RIPJAWS X CL9 FOR SANDY BRIDGE 234,00

 

Reszty nie zmieniam bo szkoda mi kasy :P Pozdro.

 

Czyli że nie ma większego sensu czekac na inne karty i procki ? i5 2005k i karta gtx 480/hd 6970 starczy mia do komfortowego grania w battlefield 3 lub inne przyszłościowe gry ? na ile mi starczy ten sprzęt ? czy moga to byc np 3 lata ?
Link to post
Share on other sites

Czekać sensu nie ma. Za 3 lata mogą być już w użyciu interface-y światłowodowe a i tak niewiele to zmieni. "Wyścig zbrojeń" będzie stale. Odkładać zakup można przy ściśle określonych preferencjach. Profesjonalnych.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czyli że nie ma większego sensu czekac na inne karty i procki ? i5 2005k i karta gtx 480/hd 6970 starczy mia do komfortowego grania w battlefield 3 lub inne przyszłościowe gry ? na ile mi starczy ten sprzęt ? czy moga to byc np 3 lata ?

 

Na karty na pewno nie, zawsze znajdziesz taką ktora bedzie wystarczajaco wydajna w danym momencie. Jesli juz na cos czekac to na Ivy, ale nie z mysla o jego kupnie, a dlatego ze ceny prockow 35nm powinny nieco spac, wiec moze np. za cene 2500K bedziesz mogl juz kupic 2600K.

 

Co do GTX 480 dobrze bym sie zastanowil, podobno mocno sie grzeją (nie mowiac juz o SLI), a poza tym:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_570_-_lepszy_niz_GTX_480-3498/strona/12413.html.

 

Takze ja bym bral 570, ewentualnie 460 w SLI (wydajnoscia porownywalne z 580). Taki zestaw starczy ci do komfortowej gry nie tylko w BF3, ale i w kazda inna gre na 2 - 3 lata, a jesli nie to zawsze mozesz wymienic karte, dokupic drugą do SLI albo zmienic proca na Ivy.

Edytowane przez fatalPL
Link to post
Share on other sites

A da się połączyć ze sobą 2 różne karty ?

 

Tylko te same.

 

Niekoniecznie, niektóre płyty główne umożliwiają stworzenie platformy z Hydra GPU- karta AMD jak i nvidia.

 

Artykuł:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Hydra_GPU,_czyli_Radeon_i_GeForce_w_duecie-2649.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...