Skocz do zawartości

E8500 CZY E8600 PROSZĘ O RADĘ


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam ponownie!

Po wyplacie mam zamiar przejsc na strone intela i kupic e8500 lub e8600.

pytanie: ktory wybrac?? na jakims zachodnim forum koles napisal ze e8600 ma gwarantowane ze bez problemu moge go podciagnac do 4.5 Ghz a e8500 tez ale tylko niektore modele; skad wiec mam wiedziec kupujac e8500 ze bede mogl go podciagnac to zadowalajacych wartosci? czy jednak lepiej doplacic i miec gwarantowane podkrecanie w e8600?? pomozcie w podjeciu decyzji bo zawsze gdybym kupil e8500 to mam te dwie sowy w kieszeni ktore moge dolozyc i miec lepsza plyte glowna szczegolnie ze docelowo chce miec 4890 OC w crossfire :pajac:

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej dołożyć do Q9550? Jeśli już tak bardzo chcesz mocnego dwurdzeniowca to E8600, chociaż wg. mnie jest on całkowicie nieopłacalny. Co do podkręcania to wszystko zależy od sztuki jak się trafi i płyty głównej. Kolega .daft ma tego procka, więc możesz go się zapytać jak z OC

Link to post
Share on other sites

moj E8600 chodzi na mnozniku x9.5 bo chcialem wyzsze FSB do pamieci na 1:1

E8600 sa tylko w EO wiec sa ok no ale cena... ja kupilem za 50% wartosci sklepowej. najpierw mialem kupic Q9550 ale wole 2 rdzenie.

nie wiem jakie sa roznice cenowe miedzy E8500 i E8600... oczywiscie lepiej miec ten 2gi :pajac:

ja bym bral E8400 + Noctua U12P i krecil do @4.3

Link to post
Share on other sites

Zastanawialem sie nad quadem ale z tego co widze po testach to sie kopletnie nie oplaca wywalac tej kasy w tym momencie bo gry i tak tego nie wykorzystuja i wlasnie e8600 okupuje czolowe miejsca; prawda jest taka: jak crysis bedzie chodzil to wszystko pojdzie a juz w tym momencie z tym sprzetem co mam (opis w profilu) na entusiast 1440x900 - max rozdz dla mojego monitora - brakuje tylko tak zwanej kropki nad I do plynnego dzialania tej gry a jak zajdzie potrzeba to kiedys wymienie na quada i tyle

Link to post
Share on other sites

Zastanawialem sie nad quadem ale z tego co widze po testach to sie kopletnie nie oplaca wywalac tej kasy w tym momencie bo gry i tak tego nie wykorzystuja i wlasnie e8600 okupuje czolowe miejsca; prawda jest taka: jak crysis bedzie chodzil to wszystko pojdzie a juz w tym momencie z tym sprzetem co mam (opis w profilu) na entusiast 1440x900 - max rozdz dla mojego monitora - brakuje tylko tak zwanej kropki nad I do plynnego dzialania tej gry a jak zajdzie potrzeba to kiedys wymienie na quada i tyle

Zupełnie nie tak. To że crysis nie obsługuje 4 rdzeni nie znaczy że inne gry nie chodzą lepiej na 4 rdzeniach (gta4, lost planet i jeszcze pare sie znajdzie). Nie widzę powodu na razie do zamiany c2d na quada (gry) ale jak ktoś kupuje nowy procek to chyba oczywiste że 4 rdzenie. Tym bardziej jak ktoś planuje kupno dwurdzeniowca droższego od czterordzeniowca (o dość przyzwoitym taktowaniu 2.83 i dobrym potencjale oc). Chyba że ktoś się naprawdę zakochał w dość przeciętnej grze jaką jest crysis. Niewiem jakie testy oglądałeś ale w większości gier (niekoniecznie pod 4 rdzenie) quady 4ghz = c2d 4.5ghz. Nawet jeśli c2d robi więcej klatek to i tak dotyczy to niskich rozdzielczości a nie gry którą ustawiłeś jak napisałeś, to już domena karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Zupełnie nie tak. To że crysis nie obsługuje 4 rdzeni nie znaczy że inne gry nie chodzą lepiej na 4 rdzeniach (gta4, lost planet i jeszcze pare sie znajdzie). Nie widzę powodu na razie do zamiany c2d na quada (gry) ale jak ktoś kupuje nowy procek to chyba oczywiste że 4 rdzenie. Tym bardziej jak ktoś planuje kupno dwurdzeniowca droższego od czterordzeniowca (o dość przyzwoitym taktowaniu 2.83 i dobrym potencjale oc). Chyba że ktoś się naprawdę zakochał w dość przeciętnej grze jaką jest crysis. Niewiem jakie testy oglądałeś ale w większości gier (niekoniecznie pod 4 rdzenie) quady 4ghz = c2d 4.5ghz. Nawet jeśli c2d robi więcej klatek to i tak dotyczy to niskich rozdzielczości a nie gry którą ustawiłeś jak napisałeś, to już domena karty graficznej.

 

te testy ogladalem miedzy innymi http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /2212.html

wiec sugerujesz ze powinienem zamiast e8600 wziasc to http://www.allegro.pl/item699568101_int ... ox_e0.html

i nie bede zalowal??

Link to post
Share on other sites

Napewno nie. Q9550 także świetnie się podkręca. Myślę że spodoła wymaganiom każdej gry która obsługuje procesory (tylko) 2 rdzeniowe. A w przyszłości nie będziesz musiał zmieniać 2 jaj na 4 bo będziesz je już miał!

Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem czego miałbys żałować? Gdybys kupował gdzies okazyjnie c2d 8400 za powiedzmy 450zł to można by sie zastanawiać nad zaoszczędzeniem kasy ale ty chcesz kupić 2 rdzeniowca w cenie albo powyżej ceny 4 rdzeniowca... płyty z s.755 nie są juz najmłodsze i kupowanie mocnych (drogich!) 2rdzeni z myslą że jak będzie trzeba to sie wymieni na 4rdzeniowca jest bez sensu. W najgorszym wypadku dwa rdzenie będą miały wolne a w grze i tak nie zauważysz czy jest 3,8ghz czy 4.3ghz. Sam mam c3d e8400@4.2ghz ale kupiłem go gdy quady o rozsadnych zegarach były diablo drogie. Generalnie procki powyzej 4ghz kręci sie już dla sportu/zabawy a nie na potrzeby gier. Wiesz co zróbmy inaczej jak chcesz - kup tego quada 2.83 co podałeś i się wymienimy, ja dam ci e8400 i 200zł a ty mi tego q9550 (mogłem tak od razu)

Link to post
Share on other sites

bym napisał ta ale skubaniutka za droga. Sam ja kupiłem na gralu jak coś im się poprzestawiało w sklepie i walneli cenę 500zł (przez kilka dni). W komputroniku były coś koło 1000zł

http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_Ra ... e2_52.html

 

z tych twoich obie strasznie kolorowiaste ale brał bym asusa. U dfi róznie z biosem bywa choć to też dobra marka.

Link to post
Share on other sites

DFI ma te swoje biosy problematyczne, co chwila wychodza nowe i jesli ja wybierzesz i chcesz sie bawic w OC, to licz sie z tym, ze bedziesz musial czesto je aktualizować. Ale na DFI swietnie wykrecisz procka

jak bardzo problematyczne?? bo nie chce miec takiej sytuacji jak teraz z msi ze mi na viscie 64 live update sie wiesza i przez niego za przeproszeniem - go**o mozna zrobic; sciagniety bios pod winda sie nie odpala a jak juz nagralem plyte z w98 i zmarnowalem plyte dvd zeby nagrac ten bios na nia bo mi oczywiscie dyskow twardych nie czyta bo chyba przez to ze sata to wlaczam go wyskakuje mi ze 30 opcji tzn komend i ich wyjasnien i cholera wie w rezultacie jak ten update zrobic wiec dalem sobie spokoj

Link to post
Share on other sites

pytanie wiec: co w takim razie polecacie bo ja na pewno tego procka bede chcial krecic i nie mam zamiary wypieprzyc 3500 na kompa zeby sie tylko pozniej denerwowac; warunek ta plyta musi miec crossfire co bym mogl te 2 radki z soba polaczyc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...