Skocz do zawartości

Mobilny laptop / desktop po zadokowaniu


Recommended Posts

Witam!

 

Jak w temacie - szukam laptopa który byłby używany dwojako:

 

w terenie:

- używany do przeglądania internetu i multimediów

poszukiwane cechy:

- małe wymiary (ekran 10"-13")

- mała waga (do 2kg)

- długi czas pracy na baterii

 

w domu:

- podłączany do dużego monitora (23"), pełnowymiarowej klawiatury oraz myszki

- używany do gier komputerowych, programów graficznych, internetu i multimediów

poszukiwane cechy:

- dobry procesor (programy graficzne oraz biurowe)

- dobra karta graficzna (gry komputerowe)

 

zdaję sobie sprawę ze nie można mieć wszystkiego i lepszym oraz tańszym wyjściem byłoby korzystanie z netbooka oraz klasycznego pc, ale system ten stosuje teraz i męczy mnie bezustanna synchronizacja danych między jednostkami ;)

 

koszt imprezy musi zamknąć się w 5000zł

 

aktualnie wpadł mi w oko Alienware m11x, lecz niestety nie posiada on matowego ekranu co w praktyce go eliminuje :/

 

any ideas?

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez damogari
Link to post
Share on other sites

Ja dalej upieram się przy swoim czyli laptop mocny do domu i tablet na wyjazd. Tablet ma bardzo dobra matryce, szybko reaguje na dotyk, bardzo długo trzyma na baterii i nic w nim nie bedziesz musiał kombinowac tylko odpalasz i juz użytkujesz

Link to post
Share on other sites

Niestety sprawa nie jest prosta. Kilka miesięcy temu szukałem podobnego rozwiązania i nie znalazłem niczego co spełniłoby moje oczekiwania. Poniżej dwie propozycje, moim zdaniem najlepiej pasujące do Twoich wymagań. Oba komputery mają 14" matrycę. Poniżej tej wielkości nie udało mi się znaleźć nic wystarczająco wydajnego.

 

Asus N43SN - bardzo wydajny dzięki i7 i nVidia GeForce GT550M, niestety błyszcząca matryca, cena wersji z Windows Home Premium i 4GB ramu ok 3 500 zł

 

Dell Vostro 3450 - mniej wydajny w grach, na pokładzie również i7 ale z AMD Mobility Radeon HD 6630, cena wersji z Windows Home Premium i 4GB ramu ok 3 700 zł

 

Asusa z tej samej serii, z takim samym procesorem, większą matrycą i trochę mniej wydajnym GT540M mam w domu. Korzysta z niego moja "lepsza połowa". Komputer jest wydajny, cichy, chłodny, jakość głośników b.dobra (jak na notebooka oczywiście!). Z wad na pewno: klawiatura, do której nie udało mi się przyzwyczaić do tej pory przyzwyczaić (nie korzystam z niego jednak zbyt często), całość sprawia wrażenie raczej kruchej konstrukcji. Największą wadą jest jednak błyszcząca matryca. Osobiście nie wyobrażam sobie codziennego korzystania z komputera wyposażonego w taki ekran.

 

Jeżeli chodzi o Della, to kilka dni temu widziałem 15,6" odpowiednika. Do plusów można zaliczyć matową matrycę i wygodną wyspową klawiaturę. Wydajności również nie powinno zabraknąć, za wyjątkiem gier. Tutaj Radeon HD 6630 może sobie z wymagającymi tytułami nie poradzić. Osobiście urzekło mnie w tym komputerze matowe wykończenie i bardzo prosta i zarazem elegancka konstrukcja.

 

Z mniejszych urządzeń:

Dell Vostro 3350 - "tylko" i5 i HD 6470, ale za to 13,3" - mniej wydajny, zwłaszcza w grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc! z racji tego że Alien 11 poszedł cenowo ostro w górę (wersja full wypas 4900) to rozwazam takze notebooki z ekranem 14 calowym. Asus o którym pisze jack_rackham wydaje się interesującą alternatywą dla Aliena 14 (z prockiem i7 w cenie 6200zł) - niestety ekran dalej glare :/

 

Poszerzam poszukiwania na modele z 14 calową matrycą - co można znaleźć najmocniejszego do gier w tej klasie? cena do 6k

 

pozdrawiam

 

EDIT: rozejrzalem sie troche po 14-tkach i biorac za kryteria minimalne proca i7 (wg mnie nei oplaca sie kupowac dwurdzeniowcow) i minimum Geforce GT550M (preferowany 555M) otrzymalem:

 

Alienware m14x - najdrozsza opcja, ciężki

Asus N43SN - duży, słabe wykonanie

Lenovo Y470 - calkiem przyjemna opcja, niestety jak w asusie - tylko 550m

 

poza tym wpadla mi w oko zapowiedz LG P330 - ktory leci na i7, 555m i jest baaaardzo kompaktowy - jednym slowem idealnie pasuje do moich wymagan - problem? wydany zostanie pod koniec roku - czyli w polsce pewnie na wiosne...

 

http://gadzetomania.pl/2011/06/11/lg-p330-niesamowita-13-wideo

Edytowane przez damogari
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...