Skocz do zawartości

E8400 OC PROBLEM


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Po podkręceniu mojego procesora do 3.10 GHz zapisuje zmiany, po czym komputer zaczyna się uruchamiać, ale po kilku sekundach się wyłącza i z powrotem się uruchamia, a w biosie pojawia się komunikat przedstawiony na obrazku.

 

Strasznie dużo się z tym problemem męczyłem i dużo czytałem lecz nic się nie dowiedziałem, więc postanowiłem, że napisze post, a może Wy mi pomożecie.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/706/zdjcie0107w.jpg/

 

Mój sprzęt: C2D E8400 BOX GTS 250 Gigabyte ep41-ud3l RAM: 4 GB DDR2-800 MHz Forton 500W

 

 

 

 

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

To nie wina blokady, trzeba zwększyć napięcie i wymienić chłodzenie na lepsze aby procesor działał stabilnie, ale przy podkręcaniu istnieje ryzyko uszkodzenia procesora.

Edytowane przez amb00
Link to post
Share on other sites

Powinien dojść nawet do 3.8 GHz. Autor nie wziął pod uwagę słabości MB, która do OC raczej się nie nadaje.

Ratunkiem może być wydajniejsze chłodzenie, najnowszy/ostatni BIOS do MB oraz dopasowanie dzielnika pamięci RAM. Zasilacz również nie jest wysokich lotów.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nałusz pastę termiczną na procesor wtedy będzie miał niszą teperaturę i jest większa szansa na to, że uda się podkręcić procesor.

Edytowane przez SP1DER987
Reg. 2h, 2j
Link to post
Share on other sites

Bez pasty podkrecasz ? dżyzas :sciana:

 

Ile masz *C na procku bez pasty ?

 

To tak samo jak bys jechal samochodem z pustym zbiornikiem chlodzenia...

Zacznij od chlodzenia a potem zabierz sie za OC.

 

I jeszcze piszesz ze siedzisz w tym ~ roku a nie wiesz ze chlodzenie to podstawa i PASTA MUSI BYC !

Czy 30zl na paste to tak duzo ?

Link to post
Share on other sites

Taką:

http://www.ceneo.pl/4378886

 

Niewielką ilość (ziarnko ryżu) nanosisz tylko na procesor i rozsmarowujesz ją równomiernie po całej powierzchni. Możesz użyć np karty telefonicznej czy dowodu. Warstwa ma być stosunkowo cienka- zbyt duża ilość pasty spowoduje skutek odwrotny od zamierzonego- temperatury wzrosną, ponieważ pasta będzie działała jak izolator.

 

Starą pastę zmywasz z chłodzenia i procesora przy pomocy alkoholu izopropylowego a jak nie masz to może być wódka, zmywacz do paznokci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadasz chłodzenie BOX-owe więc nie powinno byc z jego zdjęciem żadnych problemów. Po prostu przekręcasz taką jakby dźwignię po czym wypinasz zapinki i zdejmujesz chłodzenie. Chyba, że w przypadku Intela jest inaczej to niech mnie ktoś poprawi.

Jeżeli by się zdarzyło, że radiator nie chce zejść to zacznij go podważać delikatnie nożem- raz z jednej strony, raz z przeciwległej w miejscu styku radiatora z metalową osłoną procesora. Naturalnie uważaj by nie uszkodzić żadnego elementu- czy to procesora czy płyty głównej. Co do wyjmowania procesora z gniazda to ja tego nie praktykowałem.

Oczywiście wszystko wykonuj powoli, ostrożnie przy wyłączonym, i odłączonym od sieci komputerze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...