Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem ponieważ w mojej okolicy nie ma światłowodu i jestem skazany na internet mobilny dlatego chciałbym się zapytać czy ten router który otrzymuje od operatora nadaje się czy lepiej kupić inny i do tego z anteną zewnętrzną dodam że mieszkam na wsi jakieś 4-5km od najbliższego nadajnika

Link to post
Share on other sites

 

Ten DBG CPE3 to klon Huaweia. Plusem jest to że można wymuszać pasma za pomocą HuaCtrl ale...

Nie jestem w sanie wskazać czy to będzie sprzęt dla Ciebie....
Mieszkasz gdzieś (nie podałeś), masz 4-5km do jakiegoś BTS-a i tyle wiemy. 
Znajdź swoją lokalizację na mapie
http://beta.btsearch.pl/
Sprawdź jakie BTS-y są w pobliżu. Jakie obsługują częstotliwości.
Na tej podstawie kup startery wybranych operatorów i testuj na swoim telefonie.
Rano o 8, popołudniu mniej więcej o 16-17, wieczorem 20-21 a później 1 w nocy.
To ci da jakiś pogląd na to jakiego operatora wybrać i czy konieczna będzie antena zewnętrzna.

Jednym z ciekawszych zewnętrznych rozwiązań jest:
Mikrotik LHG LTE18 kit

Link to post
Share on other sites

Kup sobie Huawei B818 na Allegro nawet używany, a do tego jakikolwiek router lub AP z lepszym Wi-Fi. Wydaje mi się, że obecnie nie ma nic lepszego od tego Huaweia.

 

Ewentualnie taki, ma też Cat 18 LTE, ale jak to działa nie wiem bo nie mam potrzeby testowac (Szczęśliwy posiadacz światłowodu od 2 lat) :) 

 

https://www.x-kom.pl/p/1110338-router-cudy-lt18-wi-fi-1800mb-s-a-b-g-n-ac-ax-lte-cat18.html

Link to post
Share on other sites

@zdoneko

wsadź to
 

7 godzin temu, eustachy napisał:

Ewentualnie taki, ma też Cat 18 LTE, ale jak to działa nie wiem bo nie mam potrzeby testowac (Szczęśliwy posiadacz światłowodu od 2 lat) :) 

 

https://www.x-kom.pl/p/1110338-router-cudy-lt18-wi-fi-1800mb-s-a-b-g-n-ac-ax-lte-cat18.html

między bajki

Jedno w poście powyżej jest prawdą, to że b818 jest dobry,
Natomiast jego zakup w Twoim przypadku to bezsens.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Jedno w poście powyżej jest prawdą, to że b818 jest dobry,
Natomiast jego zakup w Twoim przypadku to bezsens.

Dlaczego bezsens? Ten co wezmie od operatora dzisiaj nie bedzie za darmo, za złotówkę czyz a dyche tylko na raty, więc jaki bezsens? Uzasadnij bo, że coś bezsensu jest to każdy jeden potrafi napisać.

Link to post
Share on other sites

1. nie wiesz który operrator będzie dawał satysfakcjonujące wyniki w rozbiciu dobowym
2. ten co może dostać do umowy to całkiem niezły model który modemem przebija B818, z reszta nie wiesz za ile może go otrzymać

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, 8gwiazdek napisał:

z reszta nie wiesz za ile może go otrzymać

Wszyscy operatorzy obecnie działają na tej samej zasadzie czy daje router mobilny, czy smartfona to na raty, nie ważne czy bierzesz abonament za 20 zł czy 120 zł :) 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Nie zgodzę się

Tak to pokaż mi ofertę operatora na PW gdzie dostanę smartfona za jedną cenę i potem tylko abonament bez dodatkowej raty za smartfon, nie ważne w jakiej cenie abonament.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...