Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej za 2000-3200zł do i5 11400f


Recommended Posts

Witam serdecznie!

W końcu spełnia się moje marzenie i kończę składanie swojego wymarzonego budżetowego komputera. Mam już wszystko złożone w całość,brakuje mi tylko karty graficznej. Po 6 latach posiadania gtx 1060 6gb(wspaniała karta) przyszedł czas na zmiany.  Na początku chciałem kupić rtx 3060 12gb,ale patrząc na testy i ceny to chyba nieopłacalne. Kolejne propozycję to RTX 3060ti i RTX3070,ale boli mnie mała ilość pamięci bo nie oszukujmy się im dalej w las tym większe będą wymagania co do vramu i nie są to bzdury wyssane z palca,już teraz można sobie odpalić farcry 6 z teksturami hd i zaliczyć zonka. Najlepiej byłoby kupić RTX 4070Ti,ale na głowę jeszcze nie upadłem,więc stwierdziłem,że wybiorę coś z rx 6750xt 12gb vs rx 6800xt 16gb  i teraz mam pytanie. Czy warto dopłacić 1000zł do 6800xt? Procesor to i5 11400f + 32gb ddr4 3200 + płyta z590+ Zasilacz Fortron 800W. Uprzedzając ,że proc będzie wąskim gardłem.Wiem,że może być trochę mniej fps,ale jakoś mnie to nie boli.. Monitor tylko fullhd 280hz + TV 65 1440P 120HZ/4K 60HZ. Komputer ma być na najbliższe 5 lat. Budżet 2000-3200zł. Nie interesują mnie używki. Napiszcie mi czy inwestować w dobrego 6750xt(ok. 2300) czy raczej warto dopłacić do tego 6800xt potrzebuje wsparcia duchowego,albo strzała w pysk na otrzeźwienia. Nvidia dostaje ode mnie FAKA w prezencie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, api3d napisał:

znalazłem saphire pulse gaming rx 6800 za 2850zł,ale nie za bardzo ufam tej firmie,miał ktoś styczność z ta kartą?

 Sapphire to jest top jeśli chodzi o ATI/AMD. Oni tylko te karty robili i reszta można powiedzieć ich goniła.

w serii 6xxx XFX jest obecnie bardzo dobra. A ogółem 3 wentylatory i kawał radiatora i będzie dobrze. 

Link to post
Share on other sites

szaleństwo zacząłem od 3060,a teraz rx 6800 to minimum ,a najlepiej rtx 3080 12gb,coś czuję,że to będzie never ending story. mam kilka propozycji,ale po każda kartę muszę jechać po 400km,bo nikt nie chce wysłać. ehhh dam znać co kupiłem i wtedy zrobię testy i wkleję je tutaj. jak ktoś jest z Wrocławia i ma jakiś propozyszyn to chętnie się jakoś dogadam. interesuje mnie min 2 lata gwarancji i brak piszczących cewek.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No to po kolei. Jak już trafnie zauważył @HegemoNSzafir tj jeden z najpewniejszych AiB jeśli miałbyś brać Radeona. Mając na względzie VRam również poleciłbym Ci RX 6800 nonXT lub XT, bo są to świetne karty. Alternatywa to wspomniane 6700 XT.

 

Tu masz tzw cichą wodę - model mniej znany ale mający bardzo przyzwoite chłodzenie, roczna GW 

https://allegro.pl/oferta/powercolor-radeon-rx-6800-fighter-16-gb-13151711338

 

Tu masz odrobinę lepszy model, ten sam producent, pół roku GW

https://allegro.pl/oferta/karta-powercolor-radeon-rx-6800-red-dragon-16-gb-13329398731

 

Jeśli koniecznie musi być nowa to praktycznie każdy Szafir, Xfx, Asus oraz PowerColor to pewne opcje. 

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-tuf-rx6800-o16g-gaming-16-gb-13300528651

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew.. ale .. Panowie istny hardkor,najprawdopodobniej kupię rtx 3080 12gb z 2.5 letnia gwarą wersja od msi gaming z,więc trzymajcie kciuki to największy stres jaki ostatnio miałem :D jak się uda to będzie mega czad,a jak nie to hmmm..... strach się bać. nigdy nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest to super hiper duper okazja od Janusza z OLX, który ma mieszane opinie i konto od wczoraj to mam nadzieję, że nie zapaliła Ci się tylko czerwona lampka a od razu DefCon 3?

Link to post
Share on other sites

Rebelmind,dzięki za twój post,lampka mi się zapaliła,ale mam umówione,że chłopak ma mi przywieźć kartę do domu i mam ja sprawdzić :) Janusz akurat ma bardzo dobre opinie,ale już trzymam rękę na pulsie i lookam w Twoje propozycje :) jednak jest jeszcze to ogłoszenie...

 

Edytowane przez api3d
poprawka
Link to post
Share on other sites

sytuacja po tygodniu. kolo zrobił mnie w jajo ,drugi chciał mnie oszukać(sprzęt pokoparkowy) więc mam teraz dwie możliwości bez pieprzenia się z olx,red dragon 6800xt 16gb za 3099(BOX) albo rtx 3080 tuf gaming 10gb za 3444zł(BULK) obie karty ze sklepu. najgorsze,że prawdopodobnie za miesiąc lub dwa  wyjdzie rtx 4070 i wtedy mogę wyjść na frajera. dlatego mam w głowie jeszcze inny plan. moja poprzednia grafika to gtx 1060 6gb,więc myślę jeszcze,żeby kupić tanio dobrego rtx 3060 12gb kfa2ex z rgb  za 1666zł(sklep) i potem sprzedać go za kilka miesięcy z małą strata kasy. swoją droga lepiej sprzedać takiego rtxa,niż potem bujać się z karta za 3tyś... nie chcę czekać w nieskończoność bo komputer składam od grudnia. dobry pomysł? przypominam monitor fulld z gsync.

Edytowane przez api3d
edit
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, api3d napisał:

sytuacja po tygodniu. kolo zrobił mnie w jajo ,drugi chciał mnie oszukać(sprzęt pokoparkowy) więc mam teraz dwie możliwości bez pieprzenia się z olx,red dragon 6800xt 16gb za 3099(BOX) albo rtx 3080 tuf gaming 10gb za 3444zł(BULK) obie karty ze sklepu. najgorsze,że prawdopodobnie za miesiąc lub dwa  wyjdzie rtx 4070 i wtedy mogę wyjść na frajera. dlatego mam w głowie jeszcze inny plan. moja poprzednia grafika to gtx 1060 6gb,więc myślę jeszcze,żeby kupić tanio dobrego rtx 3060 12gb kfa2ex z rgb  za 1666zł(sklep) i potem sprzedać go za kilka miesięcy z małą strata kasy. swoją droga lepiej sprzedać takiego rtxa,niż potem bujać się z karta za 3tyś... nie chcę czekać w nieskończoność bo komputer składam od grudnia. dobry pomysł? przypominam monitor fulld z gsync.



3060 to sobie odpuść.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-6950-xt-speedster-merc-319-16gb?gclid=Cj0KCQiAx6ugBhCcARIsAGNmMbid2OvZ3gxRma2bhthaXqRRAlbgpjCqzQTQ0RukEfk3DCr-NKManUcaAsIdEALw_wcB

2k >RX 6700/6750XT
3k >RX 6800XT

4k > RX 6950XT
4.5k > RTX 4070Ti 

Radki mają więcej pamięci i powinny jeszcze zyskiwać z czasem. 4070Ti do przodu jest z RT. Ot kwestia na jak długo chcesz kartę. 

Aczkolwiek do FHD to mój 6750XT jest aż nadto. 6800XT to 2k, a 6950XT i 4070Ti to już w 4k pewnie pograsz nie najgorzej.

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, api3d napisał:

najgorsze,że prawdopodobnie za miesiąc lub dwa  wyjdzie rtx 4070 i wtedy mogę wyjść na frajera. dlatego mam w głowie jeszcze inny plan. moja poprzednia grafika to gtx 1060 6gb,więc myślę jeszcze,żeby kupić tanio dobrego rtx 3060 12gb kfa2ex z rgb  za 1666zł(sklep) i potem sprzedać go za kilka miesięcy z małą strata kasy. 

 

4070 ma być podobno w kwietniu ale ja czuję że cenowo to będzie bliżej 4000 niż 3000 więc pytanie ile tak naprawdę chcesz wydać. 

Co do odsprzedaży 3060 bez dużej straty to może nie być takie proste jak ci się wydaje. Zakup innej karty po drodze to według mnie słaby pomysł. Jedynie na tym tracisz. 

To już wolałbym tymczasowo wegetować na integrze (o ile procek będzie ją miał) i po prostu dozbierać do docelowej karty. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

6950xt? :)tylko ja mam i5 11400f i zasilacz 800W Fortron Hydro M Pro(66A) a do takiej karty to trzeba by chyba jakiś gold 850W? bottleneck bym przebolał.. monitor mam fullhd 280Hz gsync,ale tv to już 1440P 120Hz,lub 4K 60hz z freesync.

Edytowane przez api3d
edit
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Ja na olx kupilem 3080 aorus mastera za 2600 na gwarancji komputronika, jeszcze ponad rok, karta smiga bez problemu, przeszla wszystkie mozliwe testy. Na poczatku mialem problem bo cewki piszczaly ale podmienilem zasilacz i cewki juz nie piszcza. Nowy zasilacz sesonic gx-750

ciekawe co piszesz o zasilaczu.bo sam tak przypuszczałem,że to może być wina również zasilacza. niestety nigdzie nie mogłem tego zweryfikować.

 

dziś byłem po kartę 3080 suprimx,karta przepiękna,ale piszczała w różnych sytuacjach np. gdy wyświetlało się jakieś okno programu itp,na końcu wręcz śpiewała,szczerze to jestem załamany.. jak karta za ponad 4 tysie tak się zachowuje to strach się bać,obecna elektronika to totalne dno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

karta kupiona koniec sagi ze zmianą sprzętu. ostatecznie mam rtx 4070 msi gaming x trio :) 4 miesiące składania kompa do kupy i the end :) komputer wyszedł mi przezajebisty,wygląda tak pięknie,że teraz to nawet jak nic nie robię to lubię na niego popatrzeć :) wiem,ze to brzmi zabawnie ,ale tak jest :)

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...