Skocz do zawartości

Win 10 - instant zawieszanie się po logowaniu / zawieszanie z bzyczeniem


Recommended Posts

Cześć,

 

W załączniku znajdziecie raport z HWiNFO z całą specyfikacją. Korzystam z dwóch monitorów. Komputer posiadam w tej konfiguracji od 2 lat i nic w nim nie zmieniałem od tamtej pory, wszystko działało jak należy, brak blue screenów itp. Problem pojawił się nagle, po wyłączeniu gry (Plan B: Terraform) ekran się zawiesił (bez dźwięku, po prostu zwykły freeze).

 

Zrobiłem reset i komputer zaczął od tej pory się zawieszać w przeciągu kilku sekund po włączeniu, już na ekranie logowania do Windowsa, ale też potrafił pochodzić z minutę. Stwierdziłem, że to dobry pretekst do zrobienia czystej instalacji Win10 i tak też zrobiłem, natomiast problem nadal występował i występuje nadal.

 

  1. Próbowałem różnych wersji sterownika do grafiki, starszych, najnowszych.
  2. Zaktualizowałem BIOS.
  3. Wszystkie sterowniki są aktualne wg. Windows Update.
  4. Przeskanowałem wszystkie dyski czy nie ma wirusów - czysto. Są sprawne bo też przeskanowałem w tym celu.
  5. Zrobiłem “sfc /scannow” oraz polecenia związane z “DISM”.
  6. Zrobiłem MemTest86 - wszystko w porządku, zero błędów.
  7. Nie mam BSOD, nie widzę żadnego kodu błędu.
  8. Robiłem reset CMOS.
  9. Demontaż i ponowny montaż komponentów w PC (oprócz zdjęcia radiatora z procesora).
  10. Sprawdziłem też zasilacz czy jest odpowiednie napięcie i wszystko wydaje się w porządku.

 

Obserwacje:

  1. W trybie awaryjnym wszystko jest okej, brak zawieszania się, gdyż nie działa na sterowniku karty graficznej. W trybie normalnym jak usunę nvidie to też mogę normalnie korzystać i nie zawiesza się jak są zainstalowane sterowniki nvidii.
  2. Na dwóch różnych portach PCI-E system zachowuje się inaczej
    • Na porcie, na którym karta była od zawsze wszystko dzieje się to co opisałem powyżej, dźwięk z filmu, czy streama nadal płynie “na żywo”, ale ekran jest  zawieszony i system muszę ręcznie zresetować, 
    • Na drugim porcie, komputer działa dłużej, zawiesza się totalnie randomowo, ale słyszalny jest wtedy dźwięk w słuchawkach (bzyczenie) i system sam się restartuje.

 

Nie mam zapasowych komponentów, żeby sprawdzać po kolei co może być problemem, znajomi też nie pomogą bo nie mają stacjonarek. Sam już nie wiem o co tu chodzi.

 

W momencie gdy mi się zawiesza system i muszę go sam resetować to sprawdzałem w Monitorze niezawodności i powód obecnie jest taki jak poniżej:

Cytat

 

Źródło

Desktop Window Manager

Podsumowanie

Zatrzymano działanie.

Data

‎27.‎02.‎2023 23:29

Stan

Raport został wysłany

Opis

Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\System32\dwm.exe

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: dwm.exe

Wersja aplikacji: 10.0.19041.746

Sygnatura czasowa aplikacji: 6be51595

Nazwa modułu z błędem: KERNELBASE.dll

Wersja modułu z błędem: 10.0.19041.2546

Sygnatura czasowa modułu z błędem: e8e9ac9b

Kod wyjątku: e0464645

Przesunięcie wyjątku: 000000000010fd12

Wersja systemu operacyjnego: 10.0.19044.2.0.0.256.48

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0503

Dodatkowe informacje 2: 05038a8d0f1df7d435a57df411af2cff

Dodatkowe informacje 3: d6bc

Dodatkowe informacje 4: d6bccf84a0088225994c6c6707d1e3d1

Dodatkowe informacje o problemie

Identyfikator pakietu: 8fe42269b5de1de075af50011c46767b (1562555561420420731)

 

 

 

HWINFO.PNG

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, eaqle napisał:

trybie awaryjnym wszystko jest okej, brak zawieszania się, gdyż nie działa na sterowniku karty graficznej. W trybie normalnym jak usunę nvidie to też mogę normalnie korzystać i nie zawiesza się jak są zainstalowane sterowniki nvidii.

Zacznij od przetestowania na innej karcie graficznej (pożyczonej jeżeli masz możliwość). Załadowanie sterownika grafiki wymusza na karcie zwiększenie obciążenia na sekcji zasilania karty. W dolnym slocie karta działa w trybie PCI-e 3.0 x 4 przez co jest mniej obciążona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...