Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Chciałbym sobie ulepszyć swój komputer w podzespoły takie jak:

CPU - AMD Ryzen 7 5700X

GPU - MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC 8GB GDDR6X

Płyta główna  - ASUS PRIME B450-PLUS

Ram- 2x 8gb ddr4

Pytanie brzmi czy mój stary zasilacz z firmy Corsair 550w wystarczy na takie podzespoły jak wyżej napisałem?

Jeśli macie jakieś uwagi czy porady to z chęcią przeczytam

Link to post
Share on other sites

Co kalkulator to inna miara raz wychodzi poniżej 550 a raz powyżej 550

Niby płyta główna którą wybrałem obsługuje  usb 3.2 i to mi dużo zabiera mocy ale tego ale nie będę z tej funkcji korzystał 

Przeliczyłem w tym kalkulatorze i wyszło że starczy ale jak zaznaczyłem opcje z usb 3.2 to juz lekko ponad 550w

Link to post
Share on other sites

O moc się nie martw, jak ma swoje lata, zdecydowanie mógłbyś go przeczyścić. Nic mu to nie zaszkodzi, a może i pomóc.

Jak kasy za dużo to wiadomo też możesz nowy kupić o podobnej mocy lecz jak ten działa jak należy osobiście bym nie zmieniał bo skrzata "full mocny 550W" nie masz tylko Corsaira co prawda nie podałeś modelu ale raczej szrotem nie powinien być.

Link to post
Share on other sites

Już podaje model Corsair VS550 550W 80PLUS BOX

W razie czego to mam na oku Seasonic G12 GC 650W (80 Plus Gold)

I jeszcze jedno pytanie które narodziło mi się niedawno czy do takich podzespołów starczy obudowa Midi Tower ATX AKY313BR (planuje w niej zrobić więcej miejsca żeby kable od dysków nie gryzły się z kartą graficzną) i będzie luz około 3cm jeśli chodzi o kartę graficzną a tą obudową. 

 

 
 

 

Link to post
Share on other sites

No dobrze dzięki za rady 

A co do CPU to lepiej AMD Ryzen 7 5700X czy Ryzen 5 5600 bo kilka osób radziło mi że bardziej się opłaca tego wersji 5 niby dużo nie odstaje a cena niższa o 230zł. Sam już nie wiem. Bo jeśli faktycznie nie trzeba by zmieniać zasilacza to wolałbym dopłacić do tego ryzena wersji 7.

Też jak masz jakieś propozycje co do całego kompa to z góry dzięki za porady i odpisanie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...