Skocz do zawartości

Przejście z 2060 na 3060TI czy 3070 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Cześć,

 

Na wątku "Zestawy komputerowe" @3ndurek polecił mi wymienić CPU z Ryzen 2600X na Ryzen 5600 (bios już zaktualizowałem) oraz GPU na RTX 3070.

Padła sugestia od @Mizuro, abym kupił używkę na gwarancji, więc chciałem prosić o sugestię jakich modeli szukać, z przyzwoitą kulturą pracy.


Moja obecna karta korzysta z 1x8-pin, a specyfikacja 3070 pokazuje zapotrzebowanie 2x 8-pin - czy mój zasilacz wydoli po zmianie na Ryzen 5600, dodatkowo 3070 ?
Obecna konfiguracja:

Cytat

Procesor:  AMD Ryzen 5 2600X
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK
Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB GDDR6 
Pamięci: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
Obudowa: SilentiumPC AQUARIUS AQ-X70W Pure Black

Chłodzenie obudowa: 1x Silent Wings 3 140mm PWM + 3x SilentWings 3 120mm PWM
Zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

SSD: PNY 1TB M.2 SSD XLR8 CS3030

Uprzejmie proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Bez problemu focus pociągnie duet R5 5600 + RTX 3070. Co zaś się tyczy polecanych modeli: Strix, TUF, Suprim, X Trio to bezpieczne opcje - tyle że przy 3070 to nawet Ultra tani Zotac Twin EDGE zachowuje się bardzo przyzwoicie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję, już poluję na te modele z gwarancją - na razie trafiam na ceny 2200-2400, więc czekam. Chyba że to dobra cena za wskazane modele ? 

Jedzie do mnie już Ryzen 5600 z pastą Arctic MX-4.


Czy w kwestii pamięci RAM, też przeskoczyć na inny model ? Mam zamiar dołożyć do 32GB.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, macioman napisał:

Czy w kwestii pamięci RAM, też przeskoczyć na inny model ? Mam zamiar dołożyć do 32GB

Posiadane przez ciebie Aegisy to najniższa półka, więc jeżeli chcesz rozbudować pamięć to nie warto kupować drugiego takiego samego kompletu. Sprzedaj i weź szybszy zestaw 2×16 GB. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tak mocno naciągana średniaka. Biorąc pod uwage, ze karta byla używana od hmm 16miesiecy, a tuf jakąś wybitna konstrukcja nie jest. 3 lata gwaranci i nówka na promocji jest do przycelowania za niewiele wiecej. Tu masz np za 2050 przed negocjacjami z gwara do 08.25 https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3070-gaming-oc-eeo

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Polowanie na używanego RTX 3070 skończyło się wielokrotnym odbiciem od Sprzedających.

Jestem już tym zmęczony, więc sprzedaję mojego MSI RTX 2060 GAMING Z 6GB i dokładam do nowego MSI RTX 4070 GAMING X TRIO.

Proszę powiedźcie, czy mój PSU Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX go uciągnie z Ryzen 5600, i czy potrzebna jest jakaś przejściówka na ten 16 pin ?

Link to post
Share on other sites

2 dni temu sprzedałem Gainwarda 3070 Phoenix GS z gwarancją za 1650 zł. 1700 zł to realna cena za tego typu gpu. Zasiacz powinien dać radę bo karta bierze do 200W i zawsze możesz próbować uv. Adapter powinien być w zestawie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@macioman 

@zbiku90

Ja zrobiłem UV na ASUS TUF 3060Ti GDDR6X. 

Dałem standard 1905 MHz na 0,9V

Po tym zabiegu na max load łapie 200W (wcześnie nawet 238W)

Jest chłodniej o kilka stopni, czyli łapie teraz 60-61 st.

Max GPU Clock: 1905 MHz

Max Temp: 60 st. (wentyle 65%)

Max Hot Spot: 75 st.

Max Mem Temp: 72 st.

Max Board Power: 200W  

Max GPU Voltage 0,91 V

 

Co najważniejsze teraz trzyma stabilne 1905 MHz a wcześniej pływał sobie w górę i w dół. 

W 3DMarku z 12 000 pkt wskoczyło 12 258 pkt

Jest jeszcze potencjał, żeby wydusić z tego więcej, ale już się nie bawiłem dalej. 

Karta boostowała do 1935MHz 

 

Edytowane przez manfi
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...