Skocz do zawartości

Termopad 2mm z połączenia dwóch Termopadów 1mm


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vorgenus,

Recommended Posts

Cześć

Chcę wymienić Termopady w Gtx 1070MSI . Są tam dwa małe Termopady 2mmm  jak na tym zdjęciu : https://forum.pclab.pl/topic/1352041-grubość-termopadów-w-msi-gtx-1070-gaming-x/)

Pytanie mogę je wymienić, poprzez połączenie dwóch nowych termopadów 1mm ( od filmy Gelid )

Czy lepiej je zostawić w spokoju ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Myśle, że możesz śmiało połączyć dwie sztuki. Powierzchania jest na tyle mała, że nie musisz przejmowac się bąblem powietrza pomiędzy dwoma warstwami. Uważaj na zanieczyszczeniem jakimś kurzem/ brudem itp. Przy większej powierzchni kupił bym termopad o prawidłowej grubości.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie wymieniłem termopady bez żadnych kłopotówm .

Ale tak się zastanawiam, gdyby coś poszło nie tak  np: dałbym  za małe termopady .

Dało by się to jakoś zauważyć np:  w działaniu karty - (oczywiście bez mierzenia temperatury specjalnym urządzeniem )

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Szybsze obroty wentylatorów, spadek fps, ale raczej w granicach błędu pomiarowego. Genralnie kultura pracy wentyli by się zmieniła bo jednak temperatura szybciej by rosła i jest trochę gorsze odprowadzanie ciepła.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 24.02.2023 o 21:56, Vorgenus napisał:

Myśle, że możesz śmiało połączyć dwie sztuki. Powierzchania jest na tyle mała, że nie musisz przejmowac się bąblem powietrza pomiędzy dwoma warstwami. Uważaj na zanieczyszczeniem jakimś kurzem/ brudem itp. Przy większej powierzchni kupił bym termopad o prawidłowej grubości.

Taka mała dygresja: jestem dziwnym człowiekiem i na 100% kupiłbym termopady w kilku różnych grubościach nawet jeśli wydatek ten nie miał by uzasadnienia ekonomicznego :) żeby mieć bo może się przydadzą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...