Skocz do zawartości

4080 Phantom GS vs 7900 XTX Nitro+


Recommended Posts

Mój zestaw:

 

CPU: Procesor Intel Core i5-13600K
RAM: Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz

PSU: Zasilacz Seasonic FOCUS PX-850 80Plus Platinum 850W

MOBO:Płyta główna Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX DDR5 LGA1700

Monitor LG UltraGear 27GP850-B 1440p

 

Cześć, zastanawiam się nad dopełnieniem zestawu kartą 4080 lub 7900 xtx. Obecnie rozważam te dwie z tytułu. Jeśli znacie coś pewniejszego w podobnych pięniądzach to jestem otwarty. 

 


 

Link to post
Share on other sites

Różne wydajności będą między tymi kartami i wszystko sprowadza się do tego, w jakiej konkretnie grze testujesz. Nawet na PurePC, po re-teście z ReBarem wyszło, że te karty w praktyce średnio dzieli różnica <1% wydajności. Jeśli kolegę nie interesuje RT to w 2K także nie będzie musiał odpalać żadnego rozmydlacza więc jedyna "przewga" po stronie Nvidii to pobór mocy - przy czym tu też potrafi nie być tak jednostronnie kolorowo, bo drugi najmocniejszy Lowelas swoje siorbnąć też potrafi. 

 

W dniu 18.02.2023 o 23:45, Wolfinstein napisał:

Jeśli znacie coś pewniejszego w podobnych pięniądzach to jestem otwarty. 

Na TPU jest test 7900 XTX od Asrocka i karta wypadła fenomenalnie (chłodzenie w sensie) więc jakkolwiek dla mnie ten producent przy GPU wciąż raczkuje to wychodzą mu te karty coraz lepsze. 

 

https://www.techpowerup.com/review/asrock-radeon-rx-7900-xtx-taichi/40.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli 4080 jest tak podatna na UV jak 4070ti to zbyt dużo nie będzie brała. Skoro na 4070ti można zejść z 285W na 170W. Z tego co patrzyłem na 7900 xtx UV już tak pięknie nie jest ;)

Tutaj Lipton zrobił testy obu

 

Link to post
Share on other sites

Lipton w podsumowaniu słowem nie wspomina o UV, na żadnej z kart. RDNA3 fabrycznie zaś mają bardzo wysokie limity mocy, co może sugerować dokładnie taki sam efekt UV jak na RTX 4000 -> srogi zjazd z poborem mocy, tak samo jak miało to miejsce przy RDNA2. 

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Rebelmind napisał:

Lipton w podsumowaniu słowem nie wspomina o UV, na żadnej z kart. RDNA3 fabrycznie zaś mają bardzo wysokie limity mocy, co może sugerować dokładnie taki sam efekt UV jak na RTX 4000 -> srogi zjazd z poborem mocy, tak samo jak miało to miejsce przy RDNA2. 

Dobra już nie komentuje dalej niech autor sobie coś wybierze bo ta dyskusja do niczego nie doprowadzi ;)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Radeony oprócz tego baaaardzo słabo dostępne. 

Jak i również samych testów po UV jest jak na lekarstwo. 

 

34 minuty temu, drunk napisał:

Dobra już nie komentuje dalej niech autor sobie coś wybierze bo ta dyskusja do niczego nie doprowadzi ;)

Ja po prostu sugeruję, że dopóki sam nie zobaczę jak się skaluje wydajność po UV to nie ma co o tym gadać jak o czynniku decydującym. 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Rebelmind napisał:

Jak i również samych testów po UV jest jak na lekarstwo. 

 

Ja po prostu sugeruję, że dopóki sam nie zobaczę jak się skaluje wydajność po UV to nie ma co o tym gadać jak o czynniku decydującym. 

Taki grubszy UV z 1,1v na 0,9v powoduje stratę średnio 5 klatek. W przypadku zejścia na 1V wydajność jest na tym samym poziomie a pobór prądu spadł o 60W. To jest w moim przypadku ale większości 4xxx wygląda to podobnie. Ale jak mówiłem autor wybierze sobie to co jemu będzie pasować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...