Skocz do zawartości

Podkręcani pamięci RAM


Recommended Posts

Cześć. Mam pamięć RAM PNY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XLR8 Gaming i chciałem sobie ją podkręcić a zwłaszcza timingi bo mam Ryzena 5 1600AF (przeczytałem na necie że dla Ryzenów lepiej podkręcać timingi). Pobrałem DRAM calculator i tutaj pojawia się pierwszy problem. W menu trzeba wpisać specyfikację ramu ale ja informacji do tego potrzebnych nie mogę znaleźć w żadnym programie. Chodzi o zakładkę Memory Type oraz DRAM PCB Revision. Próbowałem w Taiphoon, PowerShell i wielu innych programach ale efekt taki sam. Te informacje się nie wyświetlają (chodzi o zakładkę Memory Type bo DRAM PCB Revision jest niby pokazane ale nie odpowiada żadnej opcji). Na forach znalazłem podobny problem i ktoś napisał żeby po prostu dać opcję Hynix CJR/DJR więc tak zrobiłem i zabrałem się za ustawienia biosu. Wpisałem ustawienia które miałem z programu i opcji Calculate Safe ale niestety po OC komputer nie wstawał i trzeba było wyjmować baterię od BIOSU. Próbowałem też z Memory Try it! i niestety to samo. Pierwsze pytanie jest takie czy te pamięci w ogóle nadają się do OC i czy wpłynie ono jakoś szczególnie na wydajność lub czy po prostu miałem pecha i trafiłem takie a nie inne kości. Drugie pytanie czy wie ktoś jakie opcje wpisać do DRAM calculator dla tych pamięci i procesora. Mój sprzęt:

-Ryzne 5 1600AF

-PNY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XLR8 Gaming

-GTX 660 Evga

-MSI B450-A Pro Max

Poniżej zamieszczę ss z Taiphoona i DRAM Calculator:

Dane z Taiphoona.png

Dane które wpisałem do BIOSU.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...