Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Jak faktycznie wyglada sprawa uznawania gwarancji w przypadku zakupu na firmę?

Internet jest zalany wręcz sprzecznymi informacjami w tym temacie. 

Powiedzmy, że kupuje sprzętu komputerowego na firme, biorę fakture vat. Profil działalności nie ma jednak nic wspólnego z tego typu zakupem i nie jest wykorzystany jako narzędzie do jej prowadzenia. Czy w tym przypadku jest to traktowane jako zwrot konsumencki z takimi samymi warunkami jak przykladowy kowalski?( 2,3,5,10,12lat)

 

Edytowane przez Mizuro
Link to post
Share on other sites

musisz sprawdzić zapisy w gwarancji, np. sprzęt agd jeżeli jest używany w celach komercyjnych to ma 12 mcy albo wręcz nie ma ani dnia i nie ma też rękojmi, np pralka, jeśli będziesz używał w hotelu to automatycznie tracisz gwarancję, elektrolux miał i chyba ma cały czas taki zapis, że sprzęt jest tylko do użytku domowego,

 

komputer to raczej nie agd i bez niego praca w firmie jest raczej uciążliwa więc nie sądzę, żeby nie było na niego gwarancji, czy możliwości zwrotu

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o gwarancje to sa firmy i modele laptopow ktore maja 2 - 3lata a mozna wykupic dodatkowa gwarancje np przedluzenie na 5 lat i bedzie to dzialac takze na firme, malo tego taki Dell, Lenovo Thinkpad czy niektore modele HP oferuja gwarancje typu Next Business day czyli dzwonisz do serwisu i nastepnego dnia roboczego jest u Ciebie serwisant z czesciami i przywraca laptopa czy komputer do stanu sprzed awari.

Ja z tego korzystam, tak dziala to, jeszcze dodam ze mozesz byc w innym kraju w europie i taka firma tez nie bedzie robic Tobie z tego problemu przysle serwisanata pod wskazany adres o ile ma tam swoich serwisantow.

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites

Temat zostal wyjaśniony z działem reklamacji jednego z popularniejszych elektromarketów ME.

Okazuję się, że to bez znaczenia czy zakup zostal dokonany na firme, jednoosobową działalność lub osobę prywatna. Gwarancja jest honorowana jak w przypadku zwyczajnego konsumenta. Moge, więc chyba bez obaw zrobić promocje na 23% :rotfl:

Edytowane przez Mizuro
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Mizuro napisał:

Temat zostal wyjaśniony z działem reklamacji jednego z popularniejszych elektromarketów ME.

Okazuję się, że to bez znaczenia czy zakup zostal dokonany na firme, jednoosobową działalność lub osobę prywatna. Gwarancja jest honorowana jak w przypadku zwyczajnego konsumenta. Moge, więc chyba bez obaw zrobić promocje na 23% :rotfl:

Dobrze wiedzieć. Mi też wyszła taka sama promocja ale nie dowiadywałem się zawczasu co i jak :wariat:

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, orbik napisał:

To jak zakup nie jest związany z prowadzoną działalność, to nie powinieneś brać na fvat inaczej US Cię za du**ę złapie.

Kraj w którym żyje niestety zmusza mnie do bycia przedsiębiorczą inaczej, biorąc przykład z grupy nim zarządzającej :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...