Skocz do zawartości

Q9550, ASUS P5Q SE PLUS potrzebna pomoc w OC


Recommended Posts

witam,

jestem nowym uzytkownikiem, od jakiegos czasu walcze z OC mojego sprzetu. Doszedlem do FSB 412MHZ i dziala stabilnie, powyżej 413MHZ sypie sie pamiec :cry: . Pytanie czy mozna z niego wycisnac cos wiecej, co musze zrobic ?

Ponizej konfiguracja mojego kompa, link do fotek z BIOS'u, cpu-z i everesta. Bede wdzieczny za pomoc.

 

  • Q9550 2.83GHZ @ 3,50GHZ / ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO R.2
  • ASUS P5Q SE PLUS
  • 2 X 2GB DDR2 GEIL BLACK DRAGON 1066MHZ 2,3v @ 1098MHZ
  • ASUS GTX 560 TOP 925MHZ @ 1000MHZ 1.1v
  • 750W CORSAIR
  • SAMSUNG 1TB 7200 SATA II

https://picasaweb.google.com/102725996202760642895/OC?authkey=Gv1sRgCNfR9-qqi462jQE#

Link to post
Share on other sites

Dram Fequency poniżej wartości nominalnej i jazda, podbijałeś "V" ?!

 

<pozdro>

 

napiecie procka podbijalem ale to nic nie dawalo, nie moge ogarnac pamieci, zegar pamieci zwieksza sie wraz ze zwiekszeniem fsb moge tylko wybrac dostepne w biosie wartosci jak wybiore nizsza dostepna wartosc zegara pamieci to i tak sie sypie, np przy tym fsb 412mhz dziala pamiec bez bledow tylko przy wartosci 1098mhz jak wybiore z listy mniejsza wartosc to sie sypie
Link to post
Share on other sites

napiecie procka podbijalem ale to nic nie dawalo, nie moge ogarnac pamieci, zegar pamieci zwieksza sie wraz ze zwiekszeniem fsb moge tylko wybrac dostepne w biosie wartosci jak wybiore nizsza dostepna wartosc zegara pamieci to i tak sie sypie, np przy tym fsb 412mhz dziala pamiec bez bledow tylko przy wartosci 1098mhz jak wybiore z listy mniejsza wartosc to sie sypie

 

tak to wyglada w biosie

https://picasaweb.google.com/102725996202760642895/Pamiec?authkey=Gv1sRgCKaDydrp8LS6sgE#5634505960720651346

Link to post
Share on other sites

No to podbij NB i FSB bo z tego co widzę jest na [AUTO] :menda:

 

<pozdro>

 

NB i FSB podbijalem ale nic wiecej niz 413mhz nie moglem wycisnac, dlatego wrocilem do auto bo na auto tez chodzi stabilnie przy 412mhz, .... procek mialem na 1,325v, fsb na 1,4v, nb 1.4v, sb 1.5v

 

cos z ta pamiecia trzeba chyba zakombinowac ale co i jak nie wiem

Link to post
Share on other sites

Wiem jak to wygląda, nie jestem przeszczepem z forum "młodych matek" :P

 

Dajesz 824MHz podbijasz NB + FSB i luu...

 

<pozdro>

 

:P

ok sprobuje, ... powalcze, dam znac co wyszlo

 

Panie, taki mostek to ja se puszczam na 1.7V minimum :P

 

<pozdro>

 

 

acha, ok

 

Panie, taki mostek to ja se puszczam na 1.7V minimum :P

 

<pozdro>

 

:D sukces, wlasnie smigam na fsb 450mhz, pamiec na 900mhz, ... najpierw jak zmienilem komp nie chcial wstac, ... po trzech podejsciach zmienilem AI CLOCK TWISTER na LIGHT i COMMON PERFORMANCE LEVEL z 8 na 10, i wtedy odpalil, przeszedl jeden test memtestem i wylaczylem odpalilem windows i smiga :D

 

NB 1.4V wiecej nie moge ustawic to max jaki jest dostepny w Biosie ale widac wystarczy

 

:P

ok sprobuje, ... powalcze, dam znac co wyszlo

 

 

 

 

acha, ok

 

 

 

:D sukces, wlasnie smigam na fsb 450mhz, pamiec na 900mhz, ... najpierw jak zmienilem komp nie chcial wstac, ... po trzech podejsciach zmienilem AI CLOCK TWISTER na LIGHT i COMMON PERFORMANCE LEVEL z 8 na 10, i wtedy odpalil, przeszedl jeden test memtestem i wylaczylem odpalilem windows i smiga :D

 

NB 1.4V wiecej nie moge ustawic to max jaki jest dostepny w Biosie ale widac wystarczy

 

:( pamiec dziala bez problemu, teraz cpu jest niestabilny, przy napieciu 1.3625v też

Link to post
Share on other sites

@up

 

Pokazuj na nowo zakładkę biosu ;)

 

<pozdro>

 

 

bios

https://picasaweb.google.com/102725996202760642895/BiosFsb450?authkey=Gv1sRgCIOD0ZH9iMaufA#

 

a i puscilem memtest rano, chodzil na tych ustawieniach okolo 9h, zrobil 13 testow, przy siodmym wyskoczylo piec bledow,

 

dzieki za pomoc

 

bios

https://picasaweb.go...gCIOD0ZH9iMaufA#

 

a i puscilem memtest rano, chodzil na tych ustawieniach okolo 9h, zrobil 13 testow, przy siodmym wyskoczylo piec bledow,

 

dzieki za pomoc

 

dalsze testy ... wychodzi na to ze przy ustawiniu napieciu cpu na Auto, procek jest bardziej stabilny, a przy fsb 433 na auto nie ma zadnego problemu ze stabilnoscia (v cpu auto). Jak wklepie mu stale napiecie wyzsze jak 1.28v nawet przy fsb 433, zaczyna sie sypac. Jedyne co mi przychodzi do glowy to, ze zwiekszajac napiecie (ktore ma podniesc jego stabilnosc) jednoczesnie zwieksza sie temperatura cpu i ona wlasnie stanowi problem. Temperatura pierwszego rdzenia juz po minucie testowania Everestem (test stabilnosci systemu) dochodzi do 75 stopni przy napieciu 1.325v, fsb 450. Na Auto napiecie nie przekracza 1.28v i temp. nie przekracza 70 stopni.

 

Wniosek, ktory mi sie nasuwa to za slabe chlodzenie. Czy sie myle?

Link to post
Share on other sites

co byście polecili do schłodzenia tego cpu ?

Najlepiej :

 

Thermalright Ultra-120 (lapping)

HR-02 (lapping)

 

Prolimatech Megahalems rev.B (lapping)

 

Dlaczego ?!...proste, bo za niedługo mam wyprz :menda:

 

edzia :

 

handlujesz sprzetem ? za ile te cuda ?

Nie, po prostu opróżniam prywatny magazyn OC bo nowe bebechy trzeba upychać po kątach ;)

 

Jak będzie temat to ujawnię i ceny, będzie można negocjować a hurtownicy zostaną obdarowani rabatem ;)

 

<pozdro>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

temp ogarnalem teraz max w stresie jest 62 stopnie, ale podnoszenie napiecia nie pomaga, co zmienic zeby cpu zaczal dzialac stabilnie

 

na auto mam jeszcze

 

CPU GTL REFERENCE

 

CPU CLOCK SKEW

 

NB CLOCK SKEW

 

moze tu trzeba cos pozmieniac, nie mam pomyslu :(

Link to post
Share on other sites

CPU CLOCK SKEW

disable

NB CLOCK SKEW

disable

 

Trochę polotu, nie musisz pytać o każde ustawienie...najwięcej radochy jest w dochodzeniu do stabilnych ustawień ;)

 

GTL'e można dygać ale ja robię to z reguły przy dość znacznym OC.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

disable

 

disable

 

Trochę polotu, nie musisz pytać o każde ustawienie...najwięcej radochy jest w dochodzeniu do stabilnych ustawień ;)

 

GTL'e można dygać ale ja robię to z reguły przy dość znacznym OC.

 

<pozdro>

 

 

dzieki, .... :lol:

 

dzieki, .... :lol:

 

zem sie zajaral ze moze cos do przodu pojedzie a ty zes mnie wkrecil z tym disable :lol:

Edytowane przez demonr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...