Skocz do zawartości

Ryzen 5 5600G czy intel i5-12400F, co lepsze do nowego zestawu komputerowego. Intersuje mnie taka średnia półka cenowa PC.


Recommended Posts

Pytam ponieważ jak będę nowego kompa kupował, tak w okolicach lipca to zastanawiam się nad prockiem ryzen 5 5600G albo z intela i5-12400F do nowego PC. Który z tych procków byłby lepszy? Jaką grafikę max do tego ryzena a jaką do intela, karta graficzna nvidii. Żeby nie było, nie pytam o całą konfigurację PC, też nie podam budżetu na ten cel. Jak będę kupował PC-ta to w odpowiednim czasie wątek na forum założę. Pytam o te procesory i jaką max grafikę do nich dlatego w tym dziale temat założyłem :)

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, AudiAWX napisał:

Panie 5600x to jeszcze rozumiem porównywać do i5, ale 5600G to profanacja. emoji1787.png

W jakim sensie profanacja? Chodzi ci o to, że te procki nie są zbliżone wydajnościowo do siebie? bo jak o to ci chodzi to co lepsze: i5-12400F czy AMD Ryzen 5 5600X i jakie karty graficzne max do nich.

 

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, na temperatury to ma wpływ wiele kwestii,
Ale nikt nie myśli o sekcji zasilania i budowie płyty głównej. Ja używam gigabyte serii Gaming lub elite jeżeli chce lepszy dźwięk. I od dawna widzę że na nich jakoś łatwiej ochłodzić proca. Dlaczemu to nie wiem.
Zresztą i 5600x i 5700x to tylko 65W więc im cuda nie potrzebne.
I5 będzie ciut cieplejsza.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, AudiAWX napisał:

Wiesz co, na temperatury to ma wpływ wiele kwestii,
Ale nikt nie myśli o sekcji zasilania i budowie płyty głównej. Ja używam gigabyte serii Gaming lub elite jeżeli chce lepszy dźwięk. I od dawna widzę że na nich jakoś łatwiej ochłodzić proca. Dlaczemu to nie wiem. emoji1787.png
Zresztą i 5600x i 5700x to tylko 65W więc im cuda nie potrzebne. emoji1787.png
I5 będzie ciut cieplejsza.

 

jak i5 będzie cieplejsze jak na i7 mam lepsze temperatury :D , kwestia doboru chłodzenia.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Różnica wydajności między R5 5600G a R5 5600/wynika z dużo mniejszej ilości pamięci cache w modelu z 'g' w nazwie - i przekłada się to na tyle odmienny klatkaż, że zdecydowanie warto dopłacić do 'x' lub 'non-x'.

 

Stricte pod gierki to zdecydowanie lepszym wyborem będzie 12400f, który dodatkowo powinien pozostawać o wiele chłodniejszy - przy czym do lipca to daleko, a wtedy może taki 13400f może sporo potanieć. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Stricte pod gierki to zdecydowanie lepszym wyborem będzie 12400f, który dodatkowo powinien pozostawać o wiele chłodniejszy - przy czym do lipca to daleko, a wtedy może taki 13400f może sporo potanieć. 

Dlatego w okolicach lipca założę temat na tym forum z prośbą o doradzenie jaki zestaw komputerowy pod konkretny budżet :) Liczę na pomoc w doradzeniu, zaproponowaniu jakiegoś PC.

Jeszcze pytanie, jak będę kupował nowy komputer to celować w płytę główną w standardzie mATX czy ATX?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...