Skocz do zawartości

Zasilacz do zestawu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez AudiAWX,

Recommended Posts

Hej, niestety mój poprzedni post nie doczekał się żadnych propozycji, więc poczytałem sobie trochę i wybrałem kilka zasilaczy.

Który z tych zasilaczy będzie najlepszą opcją, oraz czy 550W starczy czy lepiej jednak powyżej 600W brać?

1.Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W - polecany przez Was, ale nie wiem czy da rade z moim zestawem 550W...

2.Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W - moc większa, ale i cena większa

3.Zasilacz be quiet! Pure Power 11 CM 600W (BN298) lub System Power 9 600W CM (BN302)) - 600W półmodularny

4.KRUX Generator 650 W 80Plus Gold - Duża moc, niska cena, tylko mało opinii

 

Poniżej do czego potrzebny:

Procesor o i7 10700f

Płyta Gigabyte B460M D3H

Grafika Asus RTX 3060 TI TUF 8GB GDDR6X

Ram 32GB

3 dyski HDD

 

Edytowane przez Abs142
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Abs142 napisał:

Hej, niestety mój poprzedni post nie doczekał się żadnych propozycji, więc poczytałem sobie trochę i wybrałem kilka zasilaczy.

Który z tych zasilaczy będzie najlepszą opcją, oraz czy 550W starczy czy lepiej jednak powyżej 600W brać?

1.Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W - polecany przez Was, ale nie wiem czy da rade z moim zestawem 550W...

2.Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W - moc większa, ale i cena większa

3.Zasilacz be quiet! Pure Power 11 CM 600W (BN298) lub System Power 9 600W CM (BN302)) - 600W półmodularny

4.KRUX Generator 650 W 80Plus Gold - Duża moc, niska cena, tylko mało opinii

 

Poniżej do czego potrzebny:

Procesor o i7 10700f

Płyta Gigabyte B460M D3H

Grafika Asus RTX 3060 TI TUF 8GB GDDR6X

Ram 32GB

3 dyski HDD

 

 

Porządna konstrukcja o mocy 550W wystarczy.Podłączysz pod niego lekko 4070Ti z jakimkolwiek procesorem.

Z tych co podałeś masz w Proline za 350zł poz.1

Jak chcesz 650W to masz 120zł drożej równie dobry poz.2

Be Quiet mają dobre rozwiązania w Dark Power ale ich żywotność nie jest nastawiona na długi dystans,chyba że teraz się coś zmieniło.

Krux jak brać,ale 850W który wnętrze ma spoko ale potrafi się grzać do 80' więc niższej mocy nie wróży pod tym kątem najlepiej.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, AudiAWX napisał:

550 starczy, ale będzie działał na 80% pi razy drzwi, bo proc plus grafika i reszta to jakieś 400W
Ja bym brał seasonic 650.
 

A czy takie obciążenie w ok. 80% będzie "zdrowe" dla zasilacza? Oczywiście komp nie będzie stałe pracował na 100% xD

Link to post
Share on other sites

Tu już bardziej rozchodzi się o kulturę pracy niżeli o obciążenie jednostki.

 

 

Kwestia ile chcesz wydać na zasilacz.

Branie teraz 550W to nie jest dobry pomysł, PSU to zakup na lata, nie kupuje się go na styk. Co gdy będziesz chciał tam wrzucić kiedyś 4070TI/4080?

 

Osobiście brałbym coś już 750W nie niżej żeby zachować fajną kulturę pracy i zapas mocy.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...