Skocz do zawartości

Karta do 1500 zł pod Hogwart Legacy.


Recommended Posts

Budżet na kartę - najlepiej w granicach 1500 zł.

 

Mój sprzęt obecny:

EVGA GTX 1050 TI  - wydaje mi się, ze nie da rady z Hogwartem.

Intel I5 6600K

2 x 8GB DDr4

MSI Z170A Gaming

Corsair RM 650x 80+ Gold 

 

Potrzebuję zamienić kartę na jakąś, która da radę z Hogwarts Legacy - tylko w full hd więc spoko na 1920 x 1080

Nie bardzo chcę zmieniać procka i płytę itd.

 

Może ktoś mi poradzi :) Będę wdzięczny.

 

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Artok napisał:

Radeon RX 6600 albo 6600 XT i będziesz zadowolony. 

 

A przykłady od konkurencji są opłacalne czy Nvidia jest o wiele droższa w tym zakresie cenowym i mało opłacalna?

Co do Radków - jak ze sterownikami i grzaniem (hałasem?) Mam obudowę Pax M70 wyciszona więc pytam czy musi mieć jakiś dobry przewiew czy daje radę jedna i druga :) Których firm byś Radeona proponował? Sapphire? Asrock?

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Radeon 6600 pobiera 100W, a 6600 XT jakieś 125W. Więc tam nie ma co się grzać. Wersja według uznania. 

21 minut temu, Adrian55 napisał:

czy Nvidia jest o wiele droższa w tym zakresie cenowym i mało opłacalna?

Poniżej 3060 12GB nie ma sensu nic kupować. 

Link to post
Share on other sites

Ty @Artok, ale przypadkiem Hogwart to nie jest sandbox? W sensie, że te gole 4 jajka - do tego zalatujące zbukien - to mocno będą się pocić chyba... 

 

A jak! https://www.denofgeek.com/games/hogwarts-legacy-pc-requirements-specs-minimum/

 

Z 6600k to mowa jest o stabilnych 30 fps @720p Low... A do 1080p 60 to już trzeba 1080 Ti.... 

oraz 8700k (6/12). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Ty @Artok, ale przypadkiem Hogwart to nie jest sandbox? W sensie, że te gole 4 jajka - do tego zalatujące zbukien - to mocno będą się pocić chyba... 

 

A jak! https://www.denofgeek.com/games/hogwarts-legacy-pc-requirements-specs-minimum/

 

Z 6600k to mowa jest o stabilnych 30 fps @720p Low... A do 1080p 60 to już trzeba 1080 Ti.... 

oraz 8700k (6/12). 

 

 

Wiem, że z prockiem ciężko ale nie mam teraz funduszy na zmianę kompa dlatego zastanawiam się w tę stronę czy da radę. Będę się musiał póki co zadowolić 30 fps...  Choć bywają opinie na necie, że 6600k z rozsądną kartą da radę na medium, gra jest jednak za krótko by to potwierdzić.

Link to post
Share on other sites

Panie, my tu nie takie Avada Kedavry odstawialiśmy :evil: 

 

Załóżmy, że masz budżet 1500 PLN. GTX 1050 Ti schodzi za 350 PLN z pocałowaniem w różdżkę na alledrogo.pl; za płytę + CPU tulisz 400 PLN więc z grubsza liczmy 1500 + 750 = 2250 PLN na płytę, proca i grafę, ram zostawiasz obecny. 

 

i5-12400f [719 PLN] 

https://allegro.pl/oferta/nowy-intel-core-i5-12400f-13222194503

 

Asus B660M-K D4 [419]

https://allegro.pl/oferta/outlet-plyta-glowna-asus-prime-b660m-k-ddr4-socket-13229936800

 

W budżecie ~mieści się Xfx 6600 XT z gw [1150]

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-xfx-rx-6600-xt-swft-8gb-gwarancja-13215018822

 

A jakbyś dołożył 2oo PLN  to masz świeżynkę RX 6700 w dobrej wersji https://allegrolokalnie.pl/oferta/amd-sapphire-radeon-rx-6700-gaming-oc-10gb-gddr6

  • Lubię to 6
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Rebelmind napisał:

Panie, my tu nie takie Avada Kedavry odstawialiśmy :evil: 

 

 

 

Stwierdziłem patrząc na to co piszecie, że to bez sensu kupować pod ten proc samą kartę i grać na low w 30fpsach... 

Zmiana strategii nastąpi - jakoś przebolę niemożność grania teraz i przesunę zakup na kwiecień/maj (będę miał dodatkowy budżet 500-1000 zł)

i zakupię płytę procka i kartę. Bo widzę, że mój proc niestety mocno odstaje...

 

Dziękuję za porady, chyba, że ktoś ma inny pomysł :)

 

 

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Adrian55 napisał:

 

 

Stwierdziłem patrząc na to co piszecie, że to bez sensu kupować pod ten proc samą kartę i grać na low w 30fpsach... 

Zmiana strategii nastąpi - jakoś przebolę niemożność grania teraz i przesunę zakup na kwiecień/maj (będę miał dodatkowy budżet 500-1000 zł)

i zakupię płytę procka i kartę. Bo widzę, że mój proc niestety mocno odstaje...

 

Dziękuję za porady, chyba, że ktoś ma inny pomysł :)

 

 


Zjedziesz suwakami w dół i zagrasz w tych 30fps na 1080 z tym co masz . A jak dozbierasz do nowego kompa za jakiś czas i odpalisz soie ultra znowu będziesz miał fun bo będzie jak "nowa gra" w sensie nowe wrażenia.

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Adrian55 napisał:

Dziękuję za porady, chyba, że ktoś ma inny pomysł :)

W poprzednim poście Ci udowodniłem, że mając Twój obecny sprzęt (o ile jest sprawny) oraz deklarowany budżet (1500 PLN) robisz przesiadkę na podlinkowane komponenty i grasz w 1080p @high z 60 fps - TERAZ, a nie kiedyś, bez żadnych dopłat. Musisz tylko wystawić proca, płytę i grafikę na allegro.

 

12400f tj 'król' pod względem cena/wydajność, a B660M-K jest najtańszą przyzwoitą płytą, która go obsłuży. Dalej, jeśli nie robił byś przesiadki teraz, bo w przyszłości  dozbierałbyś na lepsze CPU to cokolwiek mocniejszego niż podany i5 i tak niewiele zmieni, bo wtedy ograniczy Cię karta. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Rebelmind napisał:

 Musisz tylko wystawić proca, płytę i grafikę na allegro.

 

 

 

Rzeczywiście, zapomniałem, że wtedy sprzedam też płytę z prockiem :)

Dziękuję.

 

Myślę, że dostałem wszystkie sensowne uwagi i dam radę to ogarnąć,

kupić co trzeba, posprzedawać resztę i tyle.

350 karta, 200  procek i płyta główna 250 = 800 zł

rzeczywiście niezła myśl ;) 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...