Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Greki,

Recommended Posts

Witam czy pomożecie mi wybrać zasilacz 

be quiet! Pure Power 11 600W CM czy be quiet! Pure Power 11 FM 550W 80 Plus Gold

Są w tej samej cenie jeden ma 50w więcej. 

Moja specyfikacja komputera

I5-8400

Gtx 1070 

16gb ram

Msi 390 tomahawk

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
25 minut temu, AudiAWX napisał:

Weź jakiś seasonic zanim będzie za późno i płacz że be quiet padł. emoji1787.png

Okej,zastanawia mnie jak to się stało że mają takie pozytywne opinie na różnych sklepach ? 

Link to post
Share on other sites

Zanim coś się okaże wadliwe to trochę trwa.
Dwa że dziś opinie to sobie można kupić.
Trzy że nawet najlepszym zdążają się wpadki jakościowe.
No i 4 że to iż drogie z tej firmy dobre, nie oznacza że sobie dochodu na tanich nie podnoszą używając tanich komponentów.

Zresztą bi quiet troszkę przekombinował i trzeba czytać dtrke. Bo jak dwa kable do grafiki to inne gniazda jak jeden to inne i dość łatwo go uceglic.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, AudiAWX napisał:

Weź jakiś seasonic zanim będzie za późno i płacz że be quiet padł. emoji1787.png

Nie zgodzę się mam DarkPower Pro P7 z bodajże 2009 roku i działa do dziś i oprócz czyszczenia z kurzu nic się nie zadziała przez 14lat, także ja mam dobre zdanie o BQ

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, olo163 napisał:

Nie zgodzę się mam DarkPower Pro P7 z bodajże 2009 roku i działa do dziś i oprócz czyszczenia z kurzu nic się nie zadziała przez 14lat, także ja mam dobre zdanie o BQ

Gdybyś używał na tym zasilaczu prądożerne karty typu GTX480 tj ja w dodatku SLI to byś zjadł dawno ten zasilacz,mam go do dziś tylko trzeba wymienić wszystkie kondensatory.Elektronikę mają pierwszą klasę tj termiczne regulowanie wentylatorami ale co z tego jak nie idzie w parze z ulokowaniem podzespołów w odp miejscach tzn kondensatory są w złych miejscach,dzięki któremu dochodzi do ich puchnięcia.Ten zasilacz mimo wysokiej mocy,mój 750W wcale nie był taki dobry,służył  7lat a zapłaciłem za niego 800zł od premiery,tak więc high end na papierku.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Tiamina napisał:

ale co z tego jak nie idzie w parze z ulokowaniem podzespołów w odp miejscach tzn kondensatory są w złych miejscach,dzięki któremu dochodzi do ich puchnięcia.Ten zasilacz mimo wysokiej mocy,mój 750W wcale nie był taki dobry,służył  7lat a zapłaciłem za niego 800zł od premiery,tak więc high end na papierku.

Pierwszy raz czytam takie brednie :co: Czytałem kilka recenzji na temat P7, mam P7 w domu i działa do dziś z i7 4gen i rx 570, a zaczynał z 8800gts 512 a po drodze przeżył wiele innych kart... i działa i jak go czyszczę z kurzu to zerkam na kondensatory i nic nie jest napuchnięte. W żadnej czytanej przezemnie recenzji nikt nie wyciągnął wniosków o złym ulokowaniu podzespołów, więc uważam twoje teorie za bzdety wyssane z palca. Być może przeciążałeś swój egzemplarz w sli ponad jego moc maksymalną, a w dodatku robiłeś to w jakimś piekarniku bez wentylacji i całe ciepło z dwóch gtx-ów 480 szło przez zasilacz, bo w tamtych czasach większość zasilaczy było montowanych na górze obudowy. 

 

Ja w każdym razie z mojego BQ DarkPower Pro P7 550w jestem zadowolony, a nawet gdyby po 14 latach padł to i tak zdania nie zmienię bo po takim czasie to i tak swoje odsłużył.

Link to post
Share on other sites

Człowieku brednie to ty piszesz,ciśniesz takie farmazony bo myślisz,że ty jeden masz taki zasilacz ? w dodatku próbujesz mi wmówić swoje mądrości na temat użytkowania,ty lepiej wiesz jak go użytkowałem ? weź mnie nie śmiesz.Zasilacz ponad połowę,wykorzystywał moc przy sli gtx480-TDP/250Wx1 i to sporadycznie a przez to,że kondensatory są rozmieszczone w miejscach narażone na nadmierne ciepło uległy spuchnięciu.Wentylacja w tym zasilaczu nie istnieje praktycznie m.in na wiązkę kabli która zakłóca jej przebieg.I nie pomagają im japońce o wartościach 105' i piszę tu o zasilaczu,który jest obciążany dość solidnie-sporadycznie ale nie nigdy pod korek i to go zabiło.Bo najzwyczajniej nie nadaje się do pracy na dłuższą metę do mocy zbliżonej,którą deklaruje producent.

 

Z kolei ty pisząc o 14 latach pracy tego zasilacza dopiero piszesz bajki.W jakich warunkach ? jak był praktycznie zimny bo z tak prądożernych podzespołów korzystałeś,to wcale się nie dziwię.

Może dzisiejsze Darki,sprawują się dużo lepiej ale jest wybór zasilaczy na rynku,równie dobrych jak nie lepszych.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...