Skocz do zawartości

Upgrade PC (1440p, i5, 1070, 16GB)


Recommended Posts

Cześć, po wyjściu patcha do Wiedźmina 3 oraz gry Hogwarts Legacy, postanowiłem zrobić upgrade obecnego sprzętu. A przedstawia się on tak:

Intel Core i5-6600k /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ + Palit GeForce GTX 1070 JetStream

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151 + 16GB RAM (2x8GB, jakiś Patriot, chyba czerwono-czarny)

Corsair XC450M 450W 120mm

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

Zależy mi na tym, by Wiedźmin 3 oraz Hogwart Legacy chodziły na ULTRA na QHD (1440p). RAM bym zostawił (ew sam sobie rozbuduję w przyszłości), obudowę też. Gdyby udało się zachować płytę główną i chłodzenie, byłoby przecudnie. Grafika i procek do upgrade'u. Zasilacz pod znakiem zapytania - to już Wy znacie się lepiej.

 

Zastosowanie PC typowo do gier.

 

Doradzicie coś sensownego, ale za rozsądne pieniądze? Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej (ale bez przesady, nie chcę bubla i chciałbym by taki zestaw wytrzymał kolejne 4-5 lat, jak obecny).

Nie bawię się w podkręcanie. Nie bawię się w zakup używek.

 

Monitor AOC 1440p (nie pamiętam modelu).

Jeśli o czymś istotnym zapomniałem, dajcie znać.

 

Z góry dziękuję za wsparcie i pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Do takich wymogów co napisałeś to trzeba "stawiać" kompa na nowo. Tutaj nie ma co ulepszać. Budżet tak z 5k minimum.

Link to post
Share on other sites

No to nie ukrywam, że mnie zmartwiliście. Myślałem, że da radę jeszcze pociągnąć.

W takim razie jesteście w stanie zaproponować jakiś porządny sprzęt (bez monitora), ale najlepiej w jednym sklepie, gdzie można poprosić o złożenie, żeby już się z tym nie bawić samemu?

 

Postawmy to od zera, a obecną budę z zawartością (również ram i dyskami) sprzedam (na ile byście to wycenili, z ciekawości? W zestawie jeszcze SSD 256 i HDD 1TB).

Zmieścimy się w 5000-5200?

Coś sprawdzonego na kolejne lata - zależy mi by grać na ultra w takie gry jak Hitman, Wiedźmin, Hogwart Legacy, The Hunter Call of the Wild. W 1440p.

Od razu mówię, nie zależy mi na diodach i innych kolorkach - im ciemniej tym lepiej. Niech tylko będzie dobry przepływ powietrza.

 

1 średni SSD + 1 większy HDD, reszta klasyczna - chłodzenie, procek, ram itd.

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Szponix93 napisał:

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

To możesz zostawić. Czy masz do chłodzenia jeszcze zapinkę pod AM4?

 

17 godzin temu, Szponix93 napisał:

16GB RAM (2x8GB, jakiś Patriot, chyba czerwono-czarny)

 

Sprawdź dokładnie co to za pamięci, może na początek też warto będzie je zostawić

 

Wtedy za 4500 zł masz https://proline.pl/koszyk/4b3a8988

Jak całość z chęcią sprzedaży obecnego zestawu w całości, to https://proline.pl/koszyk/60cd1989

 

Złożenie oraz montaż masz 149 zł taniej także w 5 dni masz za 1 zł z kodem PROPRO

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Podmieniłem zasilacz, dzięki!

https://proline.pl/koszyk/c6e44ae8

Jeżeli chciałbym 32GB RAM to iść w 4x8GB czy inna konfiguracja? Ta płyta chyba ma problemy z przepustowością RAM na czterech slotach? Ktoś gdzieś napisał, że "Nie obsługuje DDR4 na czterech gniazdach szybciej niż 2677Mhz"

 

Zastanawiam się jeszcze nad zaproponowanym chłodzeniem - czy to wystarczy? Może jest coś wydajniejszego/lepszego, za niewiele więcej?

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję!

Chyba już ostatnie dylematy i daję Wam spokój :)

1. 3070 vs 3070 Ti - czy jest sens dopłacać ~500zł do Ti? Jeżeli nie to może lepiej dopłacić i wziąć AMD Ryzen 7 5700G? Cały czas mam z tyłu głowy wymagania Hogwartu.

2. Czy obudowa pomieści tę grafikę? Wg specyfikacji zostaje tam 10mm luzu (przy chłodzeniu 25mm). Czy to się nie ukisi tam? Rozglądałem się jeszcze, ale nie znalazłem jakiejś innej, tak by nie dopłacać za dużo.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Szponix93 napisał:

1. 3070 vs 3070 Ti - czy jest sens dopłacać ~500zł do Ti? Jeżeli nie to może lepiej dopłacić i wziąć AMD Ryzen 7 5700G? Cały czas mam z tyłu głowy wymagania Hogwartu.

 

Nie warto dopłacać 500 zł. Różnica wydajności to ~3-4% przy znacznie większym poborze prądu. 

Po co Ci integra w CPU? 

 

19 godzin temu, Szponix93 napisał:

2. Czy obudowa pomieści tę grafikę? Wg specyfikacji zostaje tam 10mm luzu (przy chłodzeniu 25mm). Czy to się nie ukisi tam? Rozglądałem się jeszcze, ale nie znalazłem jakiejś innej, tak by nie dopłacać za dużo.

Wszystko bez problemu się zmieści i nic się nie ukisi

 

Tu masz test tej obudowy

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Interga w CPU mi nie jest potrzebna. Myślałem, że to po prostu lepszy/wydajniejszy proc :) Nie chciałbym by proc okazał się później jakimś wąskim gardłem. I tyle :) Jaki w takim razie procek jest następny na liście (klasę wyżej)? Kompatybilny z płytą i konfigiem zaproponowanym przez Was.

 

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Klasę wyżej 5800x3d  natomiast jeżeli chciałabyś więcej rdzeni/wątków 5900x/5950x.

Sam posiadam od ponad roku 5900x i powiem że chyba następne kilka lat nie będzie potrzeby tego zmieniać chyba że jedynie z nudów :D

(8) RYZEN 5 5600X vs RYZEN 7 5800X3D vs RYZEN 9 5900X || PC GAMES BENCHMARK TEST || - YouTube

 

Jak wiadomo 5800x3d to chyba na ten moment król gamingu.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kozak245 napisał:

Klasę wyżej 5800x3d  natomiast jeżeli chciałabyś więcej rdzeni/wątków 5900x/5950x.

Sam posiadam od ponad roku 5900x i powiem że chyba następne kilka lat nie będzie potrzeby tego zmieniać chyba że jedynie z nudów :D

(8) RYZEN 5 5600X vs RYZEN 7 5800X3D vs RYZEN 9 5900X || PC GAMES BENCHMARK TEST || - YouTube

 

Jak wiadomo 5800x3d to chyba na ten moment król gamingu.

 

 

Ciekawy ten 5800x3d. Ale pobiera nieźle mocy, ponad 100W. Zasilacz 650W już tu nie wystarczy raczej, nie?

Zrobię sobie przeliczenie jeszcze takiego zestawu z tym 5800x3d - rozumiem, że płyta główna i inne mogą zostać, tylko zasilacz na 850W? Te Seasonici są dobre? https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-px-850-80plus-platinum-850w-p1401080

 

Pewnie zostanę przy pierwszej wersji, ale policzę z ciekawości koszty i zobaczę jak to wyjdzie. Choć mocno ponad budżet.

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...