Skocz do zawartości

Idealne napiecia dla 12600K BEZ podkrecania.


Recommended Posts

Elou, mam taki niby problem z napieciami dawanymi dla proca z automatu.... 

Plyta to Gigabyte Z690 Gaming X. 

I na przyklad napiecie SA ustawia z automatu na 1.35 co w.g mnie jest totalnym przegieciem. IO tez daje czadu. Co wiecej HW monitor pokazuje, ze na pewne sekcje procesora leca napiecia 1.8!!! 

Glowne napiecie V-core zmniejszylem na 1.2, bo tez dawalo prawie 1.4 z automatu i dziala ok w testach i grach, ale nie mam pojecia jak ustawic pozostale. Nie chce podkrecac, chce zoptymalizowac :)

 

I pytanie, czy ktos z obecnych tu znawcow jest mi w stanie pomoc, jak ustawic tą całą gamę napiec na co pozwala ta plyta, zeby dzialalo to dobrze i zmniejszylo degradacje przez dzikie automatyczne napiecia, ktore jak wiem czesto gest sa po prostu szalone i bez sensu. 

 

Pzdr

 

 

Link to post
Share on other sites

Różne napięcia zależą od części jakie masz w komputerze, cpu SA i VDDQ mocno zależą od pamięci, bo odpowiadają za zasilanie imc. W sumie dobrze jakbyś napisał co tam masz oprócz procesora. Co do procesora Vcore to wiadomo że loteria, ale mysle że 12600k spokojnie na 1.15v by poszedł, musisz pokombinować i stopniowo zmniejszać i puszczać test np prime small fft z avx.

Do tego płyta Gigabyte to też loteria potrafi pokazywać cokolwiek ;) .  Nie wiem co są te wspomniane przez Ciebie "pewne sekcje procesora leca napiecia 1.8" - pisz konkretnie co to jest.

Link to post
Share on other sites

Pamieci mam 4x8GB Viper na hynixach 3733@3900, 3070Ti, 3 dyski nvme + jeden HDD, z tymi pewnymi sekcjami procesora, to sie pewnie pomylilem, patrz SS. 

Ta plyta ma tone ustawien napiec i jestem pewny ze wiekszosc jest za wysoka z tego nieszczesnego automatu. 

 

BTW: Quake rzadzi ;)

 

Pzdr

2023-02-04.png

Edytowane przez zygarek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli te Pamiątki masz w Gear1 oraz nie ruszałeś ręcznie System Agent to możesz spróbować, czy wstaną na 1.2-1.25V, bo 1.35V to ja miałem przy 4300 MHz. Reszta praktycznie nie powinna mieć znaczenia o ile VCore ogarnąłeś (mój 12600k praktycznie nie tracił nic na wydajności przy ustawionym na sztywno i wspomnianym już przez @r10231.15V)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...