Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam trzy sprawy których nie mogę rozwiazać, może ktoś bedzie w stanie i pomoc. Pierwsza to długie uruchamianie sie, ponad 1min do windowsa, może są włączone jakieś testy w biosie? Film pod linikiem.

 

Druga sprawa to zacinający sie kursor w biosie, nie chodzi to płynnie / Film

 

Trzecia sprawa to gdy podłaczam monitor przez displayport to nie idzie wejsc do biosu i musze przełanczać sie na hdmi

 

 

Link to post
Share on other sites

Na filmiku widzę UEFI:  USB 1, Partition 1 i UEFI, USB, partition 2

Jak możesz to usuń to, wygląda jak byś miał podłączony dysk USB i zrobione partycje.

i sprawdź czy pomogło

Widzę że masz tam dwa dyski lexar jeden 1TB i drugi 2TB i usb, odłącz usb i lexar 2TB i daj znać

Link to post
Share on other sites

Dalej to samo na jednym dysku i dalej zacina sie bios czy z dyskami czy bez 

Nowa płyta a tu takie cyrki, długie bootowanie, zacinanie sie biosu. Jak już wejdzie do windowsa to jest Ok, procek i ram przeszedł testy i żadnych błędów. System zamyka sie w 2 sek, a uruchamia w 1 minutę :(

Link to post
Share on other sites

Ogarnięte, dzięki za zaangażowanie i pomoc ale na 99% winą był jakis paproch w slocie ramu, przepinałem ram i przedmuchałem gniazdo. Wszystko chodzi idealnie w biosie i system ładuje sie normalnie. Jedyny problem który został to to że musze używać hdmi żeby zobaczyc i wejść do biosu, za cholere nie widać go poprzez  DisplayPort w karcie graficznej. Dodatkowo jeśli używam DisplayPort swieci dioda qled na płycie która powiadamia o problemie „vga” Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez boroski
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wiwat napisał:

Nic nie zrobisz potestowane

 Miałeś ten sam problem? Pozostaje przesyłać obraz poprzez hdmi jesli chce sie korzystać z biosu? Musi być jakieś rozwiązanie..

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.02.2023 o 23:21, wiwat napisał:

Nic nie zrobisz potestowane

Problem rozwiązany, wystarczyło zgłebić temat. Do zainstalowania sterowniki nvidi odnośnie displayportu

 

https://www.pocnetwork.net/tips/how-to-fix-not-being-able-to-display-bios-on-a-monitor-connected-via-displayport/

 

https://www.nvidia.com/content/DriverDownloads/confirmation.php?url=/Windows/uefi/firmware/1.0/NVIDIA_DisplayPort_Firmware_Updater_1.0-x64.exe&firmware=1&lang=us&type=Other

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...