Skocz do zawartości

Zasilacz do Asus rog strix RTX 3080 Ti (RM 850/1000x czy Seasonic GX 850/1000 albo Prime GX


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Osobiście jestem za Seasonic (kable przypominają te z Antk'a łatwiejsze prowadzenie. Seria prime przemawia do mnie za sprawą braku "warkoczyka" przy przewodach PSU- PCI-E pomijam dwa dodatkowe lata gwarancji. Znalazłem w sieci informacje odnośnie problemów serii prime z RTX 3xxx odnośnie tzw. spikes

Gdzieś na reddit przeczytałem, że taki PRIME GX-1300 (SSR-1300GD), że to stara niepoprawiona wersja i może się zdarzyć, że będą piszczeć cewki. Czy lepeij brać GX i olać prime bo pewniejszy?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Liczyłem, że coś mi podsuniesz :)

Patrzyłem na ten zasilacz ze względu na 12VHPWR (bardziej przyszłościowy - chyba, że projekt umrze jak ZIP)

Ogólnie zasilacz rzadziej się zmienia niż monitor ( u syna zasuwa chiftec 600W kupiony w 2008)

A ten MSI nie jest na bazie Seasonic ?

 

Różne źródła zalecają 750W do 3080 a do 3080ti/3090 właśnie 1000W tym bardziej jak karta jest zasilana 3x8

Kolega dziś będzie testował go na RM850X i będę wiedział jak to z tym działa. Chcę kupić dobrze a nie pochopnie bo karta już jest :)

W jednej znanej sieci sklepów jest promocja za RM1000X - 849 zł tylko dostawa po 6-II coś lepszego znajdę?

nawet na pepperze nie ma info :)

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, 3ndurek napisał:

Tylko po co Ci 1000W PSU pod kartę do której wystarczy mocne 750W?

 

Myśląc przyszłościowo stówkę drożej jak GX850 masz https://www.ceneo.pl/145674618

 

 

Święte słowa. Bardzo dobra propozycja imo.

"Różne źródła zalecają 750W do 3080 a do 3080ti/3090 właśnie 1000W tym bardziej jak karta jest zasilana 3x8 "

Wiesz teoria, a praktyka to jak niebo i ziemia. Tak samo jest tutaj. Popatrz praktyczne testy, a teorie bierz z przymróżeniem oka. Tylko na tym skorzystasz, zaufaj. :D

Link to post
Share on other sites

Jestem otwarty na propozycje dlatego założyłem temat :) no dobra a czy ten msi nie ma przewodu 12VHPWR tylko do 300w? Gdzieś w jakimś sklepie trafiłem na taki komentarz aczkolwiek na 100 % nie jestem pewien czy to ten zasilacz, troszkę to nowość jest i nie ma dużo opinii choć muszę lepiej j poszukać. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, DAN1984 napisał:

A ten MSI nie jest na bazie Seasonic ?

OEM CWT 

 

Godzinę temu, DAN1984 napisał:

ten msi nie ma przewodu 12VHPWR tylko do 300w? Gdzieś w jakimś sklepie trafiłem na taki komentarz aczkolwiek na 100 % nie jestem pewien

Model 750W ma 450W, 850 i 1000W 600W wedle normy, a MSi podaję że nawet 650W :D https://www.msi.com/Power-Supply/MPG-A850G-PCIE5/Specification

Na Seasonic Vertex GX chyba nie ma na co czekać bo to raptem 1200zl za 850W :/

Link to post
Share on other sites

I Vertex w dostawie na 30 marca będzie niedostępny w proline i tak jest od początku roku :)

Przed chwilą stałem się niedoszłym szczęśliwym posiadaczem MSI MPG A850G PCIE5

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...