Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem karty


Recommended Posts

Wentylatory karty graficznej rozkręcają się jedynie do około 1000RPM przez co karta osiąga temperaturę krytyczną (83℃) i wiatraki na sekundę włączają się z dużą prędkością po czym temperatura spada o parę stopni, znów wzrasta i tak w kółko. Własnoręczne ustawienie prędkości wiatraków w nvidia experience nie przyniosło skutku. Dedykowany program producenta aorus engine również nie pomógł, lecz tam można zauważyć, że karta przy temperaturze 81℃ kręci wiatrakami jedynie w 25%. Dzisiaj również wymieniłem pastę na procesorze karty, na początku temperatura wynosiła maksymalnie 70℃, a wentylatory ładnie kręciły po chwili znów pojawił się problem i utrzymuje się do teraz. Wymieniłem również przewód zasilający kartę, zwracam się do was, bo poszukuje odpowiedzi na to pytanie od paru dni. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

ZAŁĄCZAM FILM NA KTÓRYM JEST ZOOBRAZOWANA SYTUACJA --->   https://youtu.be/fZzmZy-mLSk

ROWNIEŻ ZDJĘCIA Z POKAZANYM WYKRESEM, TEMPERATURĄ I OBROTAMI ---> https://imgur.com/a/3iwyoon

Link to post
Share on other sites

 

21 minut temu, Artok napisał:

Karta to RTX 2060 gdyby ktoś pytał. 

 

Masz ją od nowości i problem pojawił się nagle czy może kupiłeś używaną?

Kartę mam od nowości zakupiona trzy lata temu, a problem pojawił się po przeczyszczeniu komputera i rozłączeniu karty latem, ale wtedy zainstalowałem dedykowany program i miałem pełną kontrolę nad obrotami, a trzy dni temu podczas gry obroty nagle spadły do 25% i żaden program nie reaguje, da się je ustawić ale dzieje się to co zamieściłem na filmie

6 minut temu, sebki1 napisał:

Probowales jakiegos innego  alternatywnego programu np. MSI Afterburner ?

wątpię, żeby była to kwestia programu, bo tak jak wcześniej pisałem aktualny działał bez zarzutu i parę dni temu przestał działać, przeinstalowałem go i dalej nic

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...