Skocz do zawartości

Małe głośniki / soundbar do gier i YT (2000 zł)


Recommended Posts

Cześć, 

Szukam głośników lub soundbara do gier i materiałów na YT (dużo mowy).  Do muzyki i filmów używam zestawu 10x wyższego budżetu, więc ten zakup na pewno nie będzie stosowany w tych celach (wyjątkiem jest oczywiście muzyka w grze - np. w GTA radio podczas jazdy samochodem).

Myślałem o Creative Sound BlasterX Katana.  Istotny jest dla mnie rozmiar, ponieważ choć biurko jest bardzo duże, lubię mieć dużo przestrzeni na nim + miejsce na ogromnego kota ;)

Obecnie mam Creative Pebble V3 (sprawdzają się do dialogów i stylistycznie, to tyle),  monitory PreSonus Eris E3.5 50 W - jestem nimi zawiedziony, oczekiwałem wyższej jakości dźwięku.  Co wy polecacie, czym się zainteresować? 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, cooger napisał:

W czym zawiodły Cię Presonusy? Nawiasem mówiąc przy takim budżecie mogłeś wybrać lepsze monitory studyjne niż E3.5 bo to jest budżet <500pln

 

Zasugerowałem się opiniami, wyglądem i rozmiarami, które mi pasowały.

Mam wrażenie, że grają wycofaną średnicą. Mam je daleko od ścian, a mimo to basu jest za dużo. Mowa ma na nim sztucznie zaniżoną barwę tonalną, brzmienie mnie męczy - mam wrażenie, że próbuje być efektowne, a nie naturalne. 

Jedyne plusy jaki widzę to niezła scena, wygląd, rozmiary i cena. 

 

Inne głośniki były albo większe albo potwornie brzydkie (jak iLoudy) albo nie miały odpowiednio dużo recenzji by się na nie zdecydować - zakup byłby niemalże w ciemno. 

 

U mnie głośniki są podpięte do AIM SC808, możliwe, że po prostu bardzo się nie zgrały, ale ta karta raczej ma neutralne brzmienie, więc nie powinno to mieć miejsca.

 

Link to post
Share on other sites

Te monitory wbrew nazwie są przeciagnięte na basie. Bo studyjne są one głównie z nazwy. Mogłeś wybrać coś z wyższej półki. Może warto sięgnąć po stare ale jare tannoye m1 lub m2 (lepiej r-ki tylko skąd je brać) i do tego mały współczesny dac-wzmak w klasie D?

Link to post
Share on other sites

@cooger 3m od ucha mam Focale Aria 926 z Roksanem Kandy K3 itd. I to ciągnie 70W w spoczynku. Szukałem czegoś małego, energooszczędnego i estetycznego, co będzie bardziej nadawać się do gier i będzie skierowane na mnie gdy siedzę przy biurku.   Tannoye mają ~ 3x większą objętość niż te monitorki od Presonusa, nie licząc rozmiarów wzmaka ;) Gdyby rozmiar nie grał roli pewnie zastanowiłbym się też nad Edifier S2000Mkiii, ale to są spore jak na biurko klocki. 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...